Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka transformatorowa TS-100(?) - Dane

maras52 17 Maj 2011 21:13 3791 2
  • #1 17 Maj 2011 21:13
    maras52
    Poziom 14  

Witam
    Otrzymałem spawarkę transformatorową produkcji sądzę że PRL (nie samoróbka bo kto by dawał tabliczkę znamieniową) Chciałbym się dowiedzieć o niej podstawowych informacji gdyż tabliczka jest na tyle czytelna że ledwo co zdołałem "rozkodować" model którego i tak nie jestem w 100% pewien.

Wrzucam poglądowy rysunek jak wygląda

Spawarka transformatorowa TS-100(?) - Dane

Na froncie posiada ona skalę 40-100 sądzę że jest to zakres natężenia które reguluje się korbką na "dachu", pod skalą lampka kontrolna zasilania, pod nią złącza do kabli, obok skali jakaś kontrolka chyba "teramiczna", z drugiej strony włącznik.

Jutro postaram się o realfoto.

Interesuje mnie jaką ona ma moc i jakie elektrody uciągnie.

Zapomniałem napisać nie mam do niej kabla masowego czy 25mm² wystarczy ?

• #2 20 Maj 2011 09:58
    kazimierzbrejta
    Poziom 22  

Była w Polsce opatentowana konstrukcja transformatora spawalniczego o następujących parametrach , - moc -5,5 kVA, napięcie pierwotne 220 V, prąd pobierany z sieci 25 A, napięcie stanu jałowego 60 V, zakres prądu 40 do 100 A, sprawność 71 %. Na bazie tego transformatora głównie ZDZ produkowały spawarki dla majsterkowiczów do spawania prądem przemiennym stali konstrukcyjnej elektrodą φ 2,5. Na pewno jest to jedna z tych spawarek. Odnośnie przewodów roboczych to przekrój 25 mm2 zupełnie wystarczy. Pozdrawiam.

• #3 31 Maj 2011 23:41
    maras52
    Poziom 14  

Witam ponownie.

Dziękuje za informację, dodatkowo dowiedziałem się od "sąsiada" że kiedyś dawien dawno ktoś posiadał taką spawarkę produkcji Cespa Cieszyn.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo