logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Czy można zamontować używaną butlę LPG z ważną homologacją?

ekmir 17 Maj 2011 22:40 29413 8
REKLAMA
  • #1 9517759
    ekmir
    Poziom 24  
    Posty: 1761
    Pomógł: 18
    Ocena: 406
    Czy można wymienić butlę LPG, której skończyła bądź kończy się homologacja na inną butlę używaną (zdemontowaną z innego pojazdu) z ważną homologacją na kilka nastepnych lat?
  • REKLAMA
  • #2 9517788
    ffff
    Poziom 16  
    Posty: 192
    Pomógł: 11
    Ocena: 56
    Witam jak znajdziesz butle z papierami to tak
  • #3 9517939
    2paweł1982
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Ocena: 3
    Śmiało wymieniaj, na papierach nie pisze w jakim samochodzie była zamontowana.Jeżeli nie masz jeszcze butli,to możesz ją kupić na złomowisku samochodowym.
  • REKLAMA
  • #4 9518437
    ekmir
    Poziom 24  
    Posty: 1761
    Pomógł: 18
    Ocena: 406
    No własnie mam butlę ale jest ważna do lutego 2012. Ponieważ pozostał niepełny rok to nie przejdzie przeglądu.
  • #5 9520653
    wmgaz
    Poziom 15  
    Posty: 101
    Pomógł: 4
    Ocena: 7
    Nie ważne skąd weźmiesz zbiornik...ważne by ten zbiornik miał ważne dopuszczenie do eksploatacji na jak najdłuższy termin i posiadał dokumentacje a z tą trudno przy zbiornikach odzyskanych ze złomowisk.
    Jeśli znajdziesz taki zbiornik z długim i ważnym terminem eksploatacji a bez papierów to możesz się zwrócić do Transportowego Dozoru Technicznego o wydanie duplikatu poświadczenia dla danego zbiornika.Więcej na ten temat znajdziesz w necie.
  • #6 9521198
    kidu22
    Poziom 35  
    Posty: 3214
    Pomógł: 150
    Ocena: 740
    Legalnie NIE MOŻESZ wymienić , bo żaden sznujący sie zakład nie pozwoli sobie na strate pozwoleń poprzez taki przekręt.
    Równie dobrze możesz same papiery dostarczyć do SKP.


    No bez jaj nowa butla kosztuje 270zł bez wielozaworu , który możesz przełożyć ze starej.
  • REKLAMA
  • #7 9521475
    ladamaniac
    Poziom 40  
    Posty: 5319
    Pomógł: 721
    Ocena: 2065
    Ale teraz wielozawór musisz mieć z zabezpieczeniem nadciśnieniowym, stare tego nie miały, i już robi się więcej niż270 zł
  • REKLAMA
  • #9 9523832
    wmgaz
    Poziom 15  
    Posty: 101
    Pomógł: 4
    Ocena: 7
    Kidu22,przykro mi ale nie masz racji.
    Jeśli zbiornik ma legalizacje i dokumenty a jest montowany w aucie które ma zarejestrowaną instalacje gazową jako część zamienna to wszystko jest w zgodzie z literą prawa.Nie można używanego zbiornika montować w aucie na tzw.pierwszym montażu przy którym zakład montujący wystawia świadectwo homologacji bo tego właśnie ustawodawca zabronił i szanujące się zakłady montażu o tym doskonale wiedzą.
    Pozdrawiam

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji poruszono kwestię wymiany butli LPG z kończącą się homologacją na używaną butlę z ważną homologacją. Uczestnicy forum wskazali, że możliwe jest zamontowanie butli, pod warunkiem posiadania odpowiedniej dokumentacji. Istotne jest, aby nowa butla miała ważne dopuszczenie do eksploatacji. W przypadku braku dokumentów, można ubiegać się o duplikat w Transportowym Dozorze Technicznym. Zwrócono uwagę na konieczność posiadania nowoczesnego wielozaworu z zabezpieczeniem nadciśnieniowym, co może zwiększyć koszty wymiany. Wymiana butli na tzw. pierwszym montażu jest zabroniona przez prawo.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA