Witam.
Chciałbym się poradzić w następującej kwestii. Moja butla LPG kończy okres ważności. Co teraz powinienem zrobić? Chcę wstawić nową na następne 10 lat, nie chcę tej starej homologować bo ponoć się jest to nie opłacalne a do tego byłaby wtedy na krótszy okres czasu... Pytanie teraz mam takie, czy muszę dokonać tej wymiany w jakimś specjalistycznym warsztacie, co zajmuje się LPG czy mogę to zrobić w każdym lepszym, który się zgodzi to zrobić? Czy po za butlą trzeba też wymienić coś jeszcze? Czego trzeba dopilnować jeżeli chodzi o papiery itd? Rozumiem, że wraz z nową butlą przychodzą nowe papiery na 10 lat legalizacji i wystarczy, że butle mi wstawią w jakimkolwiek warsztacie i mogę sobie jeździć? Nie muszę robić jakiegoś przeglądu? Z góry dzięki za informacje.
Mam jeszcze takie pytanie:
Teraz tak przeglądam internet i wyczytałem, że nie trzeba mieć jakiegoś kwitu od specjalistycznego warsztatu, a wystarczy samo świadectwo homologacji i w sumie to na przeglądzie rejestracyjnym diagnosta też tylko to sprawdza? Niektórzy piszą, że sami wymieniają butle lub w jakimkolwiek warsztacie? Jak to jest?
Czy są potrzebne i wymagane dokumenty zawarte w punkcie po za świadectwem homologacyjnym ważności butli? Nie słyszałem aby ktoś miał takie dokumenty poza pierwszym montażem instalacji gazowej i wbiciu jej w dowód rejestracyjny. Na przegląd zawsze jest potrzebna sama homologacja butli... Pytam, bo gadałem ostatnio ze swoim mechanikiem i on mówił, że choć nie ma specjalistycznego serwisu LPG to może i wymienia butle wielu klientom. Widzę, że w internecie można kupić butle używane z ważnymi papierami. Czy mógłbym więc kupić taka butlę używaną, ważną jeszcze np. 5 lat, oczywiście z ważnym świadectwem i zamontować gdziekolwiek?
Widzę, że w internecie można kupić butle używane za ok. 150 zł z ważnymi papierami. Czy mógłbym więc kupić taka butlę używaną, ważną jeszcze np. 5 lat, oczywiście z ważnym świadectwem i zamontować gdziekolwiek?
Chciałbym się poradzić w następującej kwestii. Moja butla LPG kończy okres ważności. Co teraz powinienem zrobić? Chcę wstawić nową na następne 10 lat, nie chcę tej starej homologować bo ponoć się jest to nie opłacalne a do tego byłaby wtedy na krótszy okres czasu... Pytanie teraz mam takie, czy muszę dokonać tej wymiany w jakimś specjalistycznym warsztacie, co zajmuje się LPG czy mogę to zrobić w każdym lepszym, który się zgodzi to zrobić? Czy po za butlą trzeba też wymienić coś jeszcze? Czego trzeba dopilnować jeżeli chodzi o papiery itd? Rozumiem, że wraz z nową butlą przychodzą nowe papiery na 10 lat legalizacji i wystarczy, że butle mi wstawią w jakimkolwiek warsztacie i mogę sobie jeździć? Nie muszę robić jakiegoś przeglądu? Z góry dzięki za informacje.
Mam jeszcze takie pytanie:
Teraz tak przeglądam internet i wyczytałem, że nie trzeba mieć jakiegoś kwitu od specjalistycznego warsztatu, a wystarczy samo świadectwo homologacji i w sumie to na przeglądzie rejestracyjnym diagnosta też tylko to sprawdza? Niektórzy piszą, że sami wymieniają butle lub w jakimkolwiek warsztacie? Jak to jest?
Czy są potrzebne i wymagane dokumenty zawarte w punkcie po za świadectwem homologacyjnym ważności butli? Nie słyszałem aby ktoś miał takie dokumenty poza pierwszym montażem instalacji gazowej i wbiciu jej w dowód rejestracyjny. Na przegląd zawsze jest potrzebna sama homologacja butli... Pytam, bo gadałem ostatnio ze swoim mechanikiem i on mówił, że choć nie ma specjalistycznego serwisu LPG to może i wymienia butle wielu klientom. Widzę, że w internecie można kupić butle używane z ważnymi papierami. Czy mógłbym więc kupić taka butlę używaną, ważną jeszcze np. 5 lat, oczywiście z ważnym świadectwem i zamontować gdziekolwiek?
Widzę, że w internecie można kupić butle używane za ok. 150 zł z ważnymi papierami. Czy mógłbym więc kupić taka butlę używaną, ważną jeszcze np. 5 lat, oczywiście z ważnym świadectwem i zamontować gdziekolwiek?