Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przesyłanie audio kablówką?

12robert12 10 Lis 2004 18:57 912 3
  • #1 10 Lis 2004 18:57
    12robert12
    Poziom 28  

Witam.

Chciałbym przesłać dźwięk z komputera do radia poprzez sieć kablową. Ponieważ mam radio koło Tv podpiętego do kablówki a komputer w innym pokoju jest podpięty do internetu poprzez kablówkę tym samym kablem. Poprostu nie chcę wiercić po ścianach w mieszkaniu.

Mój pomysł polega na wykonaniu nadajnika małej mocy UKF, podpięcie wejścia nadajnika do wyjścia audio komputera a wyjście nadajnika do kablówki. A wejście antenowe radia do kablówki.

lub pomysł drugi (całkowicie chyba bezsensu) wyjście audio wzmacniacza do kablówki? nic nie zniszczę przez takie połączenie?

Wiem jak ma się to do regulaminu sieci kablowej - niewolno!

Zależy mi na tym aby nie zakłócać nic w sieci kablowej (pasma Tv i pasma internetowego), jakie filtry ?

Mam nadzieję że nie jest to głupi temat i niezostanę wyśmiany, ale moja wiedza na ten temat jest znikoma.

Pozdrawiam :)

0 3
  • #2 10 Lis 2004 20:38
    majonezz
    Poziom 18  

Podłączanie audio do anteny jest bez sensu.
    Ten pomysł z nadajnikiem ma już większy sens. Nie wiem jakie gniazdo masz zainstalowane przy tym komputerze (czy jest pojedyncze, czy np dodatkowo z wyjsciem RTV) i jak masz rozgałęziony sygnał między pokojami. Jeśli masz przy komputerze gniazdo z wyjściem radiowym, to po prostu wpinasz nadajnik do niego przez regulowany tłumik. Tłumikiem regulujesz tak, aby na radioodbiorniku był dobry sygnał ale przy jak największym tłumieniu tłumika! Chodzi o to, żeby jak najmniej sygnału "wsiąkło" dalej do sieci.
    Pozdrawiam i powodzenia.

0
  • #3 10 Lis 2004 20:42
    12robert12
    Poziom 28  

Przy tv założyli rozgałęźnik i przeciągli kabel do komputera.

Pytanie - tłumiki o jakich parametrach?

0
  • #4 10 Lis 2004 20:47
    000andrzej
    Poziom 37  

Zakładając, że zrobisz nadajnik UKF, to po co Ci kabel? Przecież na radiu odbierzesz te fale?
    Musisz się liczyć z pogorszeniem jakości. Sygnał stereo przez UKF jest tak skonstruowany, że po zdemodulowaniu 19kHz ma sygnał pilota stereo, a pasmo z góry obcięte do 15kHz. Poza tym układ modulatora, wprowadza dodatkowe zniekształcenia.

0
  Szukaj w 5mln produktów