logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Podłączenie 4 głosników pod wzmacniacz 4 kanałowy i tuby

lukmannas 25 Maj 2011 23:27 6985 4
REKLAMA
  • #1 9544866
    lukmannas
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Wiec mam taki problem, posiadam zestaw :

    4 głośniki w drzwiach (chce je podłączyć pod wzmacniacz)

    Wzmacniacz sony 4 kanałowy wyjście na kanał 75rms

    Tubę mam podłączona pod wzmacniacz w na mostku w 1 kanał


    Wszystkie głośniki są podłączone pod radio kostka ale radio strasznie się grzeje wiec chcę głośniki podłączyć pod wzmacniacz i pytanie czy muszę ciągnąc kable od każdego głośnika pod wzmacniacz czy można to zrobić jakoś inaczej ??????


    Mam w zapasie jeszcze jeden wzmacniacz nie podłączony 2 kanalowy w mostku 450 w rms opłaca się przepinać tubę ???
    doradźcie jak ten komplet posklejać do kupy !!
  • REKLAMA
  • #2 9545431
    Starterek85
    Poziom 16  
    Posty: 565
    Pomógł: 19
    Ocena: 58
    Czy radio ma wyjście RCA(po cinchach na wzmacniacz)?Czy sygnał dżwiękowy w RCA jest regulowany wraz ze zmianą głośności radia?Jeśli tak najlepiej by było połączyć radio i wzmacniacz cinchami.Jeśli podłączysz wzmacniacz pod normalne wyjącia głośnikowe radia,będziesz miał duże szumy,będziesz powielał szumy końcówki mocy radia.Moim zdaniem nie do słuchania przy małych głośnościach.Można też wyprowadzić z radia dzwięk audio(podpiąć się pod wejście końcówki mocy w radiu),i wtedy połączyć ze wzmacniaczem.Jeśli masz już wyjścia to wzmacniacz 4 kanałowy połączyć z głośnikami w drzwiach,a ten 2 kanałowy zmostkować i pod tubę go.Nie zapomnij o filtrze odcinającym wysokie i średnie tony na tubę,większość wzmacniaczy ma już go w sobie.
  • REKLAMA
  • #3 9545677
    lukmannas
    Poziom 2  
    Posty: 4
    radio ma 1 parę chinch bym musial zastosować rozdzielacz chinch żeby połączyć 2 wzmacniacze chyba???

    Czy nie lepszym wyjściem by było dokupić kość iso od głośników ktora sie podłacza pod radio i ciągnąć kable od kości iso do wzmaka nie podłaczając kości do radia tylko zasilającą niż ciągnąć wszystkie kable na nowo od głośników??


    Wzmacniacze to :
    Sony Xplod XM-754SX i jego dane :
    - moc max 4ohm x 170 W
    - moc max 2ohm x 400 W

    - moc RMS 4 x 75 W

    - moc RMS 2 x 200 W
    - impedancja obciążeniowa 1 – 8 Ohm
    - płynnie regulowane filtry dolno i górnoprzepustowe
    - pasmo przenoszenia 5 Hz – 50 000 Hz
    - zniekształcenia poniżej 0,005 %
    - MOSFET Power Supply

    - wejścia Hi-Input
    - zabezpieczenia – oper current, offset, thermal

    i 2 wzmacniacz to
    PEIYING PY-B2H76R
    Moc RMS 13.8VDC
    Moc dla 4 Ohm: 200W x2
    Moc dla 2 Ohm : 300W x2
    Moc pomostowa dla 4 Ohm : 500W x1
    Min. impedancja głośnika: 2 Ohm
    Zniekształcenie THD: 0.08%
    Zniekształcenie IMD: 0.08%
    Pasmo przenoszenia: 20Hz~20KHz
    Czułość na wejściu: 0.2 V~+6V
    Impedancja wejściowa: 15K
    Stosunek sygnału do szumu: 90 dB
    Separacja kanałów: 50 dB
    Zdalne sterowanie basem: 0.2V~+6V
    Filtr dolnego pasma: 45Hz~300Hz
    Podbicie basu: 0dB~+12dB
    Filtr górnego pasma: 45Hz~300Hz
    Bezpiecznik: 25A x3


    kabel mam z aku 25mm wiec powinien uniesc te 2 wzmaki ??? i jak je połączyć ze sobą ??
  • REKLAMA
  • #4 9545837
    Starterek85
    Poziom 16  
    Posty: 565
    Pomógł: 19
    Ocena: 58
    Zrób tak,Kabel sygnałowy z radia do wzmaka po cinch,z jednego wzmaka do drugiego też cinch,kable od głośników mogą byc od radia,dokupujesz tylko męską ISO na głośniki,kabel od akumulatora wystarczy.

    Dodano po 1 [minuty]:

    A łączysz + poprostu od jednego wzmaka do drugiego.Pamiętaj o bezpieczniku na tym grubym kablu od akumulatora.
  • #5 9546363
    hefid
    Spoczywaj w Pokoju
    Posty: 15878
    Pomógł: 546
    Ocena: 6165
    Post był raportowany.

    Na forum obowiązuje REGULAMIN i "przyklejone" do niego pytania wraz komentarzami.
    Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany

    Popraw błędy i interpunkcję. Użyj przycisku PISOWNIA -->
    Pkt 3.1.13. (10.9) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Początek zdania? Zaczynamy wielką literą.
REKLAMA