Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nie działa partycja recovery i przycisk OKR, Lenovo Y550, windows 7

magog 27 Maj 2011 13:38 5254 2
 • #1 27 Maj 2011 13:38
  magog
  Poziom 2  

  Witam, mam problem z przywróceniem fabrycznego systemu windows 7. Włączenie przycisku OKR (one key recovery) powoduje tylko i wyłącznie zwykłe uruchomienie komputera. Zmieniałem rozmiary partycji w kompie, później dowiedziałem się, że tego robić tutaj nie wolno ( chore swoją drogą). Partycji recovery jednak nie ruszałem. Na innych stronach znalazłem porady co zrobić przy systemie xp, ustawienia aktywnej partycji recovery w managerze partycji itd. jednak w moim przypadku nie mam możliwości ustawienia takiej partycji z poziomu systemowego managera. Na infolinii lenovo dostałem tylko info, że system nie jest objęty gwarancją i mam radzić sobie sam ... ;/ bardzo proszę o porady i pomoc.

 • #2 20 Cze 2011 12:30
  Efilon
  Poziom 9  

  Jeśli masz pod ręką płyte z win7 w Twojej wersji możesz spróbować instalować na własną rękę jeśli łyknie klucz z naklejki na laptopie...

  Ewentualnie wykonać kopię dysku nowego y550, wraz z MBR

 • #3 20 Cze 2011 21:28
  greg1987.gt
  Poziom 14  

  Aktywować partycję recovery możesz zrobić to programami Gparted lub programem od firmy Acronis. Jeśli partycja uległa uszkodzeniu, to moim zdaniem skasowałbym ją zainstalował system i sterowniki i stworzył bym sobie swoją partycję recovery co możesz zrobić za pomocą programu firmy Acronis. Później przy włączeniu komputera pojawi się opcja że możesz odzyskać system za pomocą klawisza F12 (jak dobrze pamiętam).

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME