Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przywrócenie systemu przez OneKeyRecovery na czystą partycję

22 Kwi 2012 22:00 2461 10
  • Poziom 8  
    Witam. Chciałem przywrocić na laptopie ustawienia fabryczne. Podczas inicjalizacji calego procesu przez OKR wyłączył mi się laptop ( bateria bez zasilania sieciowego dziala tylko 15 min, a prądu nie było). Po tym incydencie wysakuje problem z bootmgr - co mnie nie dziwi bo cała partycja C:/ została wyczyszczona (sprawdzane z poziomu naprawy systemu z Vista recovery disc). Robilem kopie na D:/ w krótkim czasie po zakupie, czy da się ją teraz jakoś przywrócić? Czy ustawienia fabryczne skasowały się razem z całą partycją C:/ i nie bedę mógł już nigdy wrócić do tego stanu?
    Sam przycisk nie dziala oczywiscie, bo jest wyczyszczone C jak wspomniałem wyżej.
    Poza tym jakie sa fabryczne podziały dysku w y550?

Inna sprawa przy okazji - na spodzie laptopa kilka cyferek/literek z Product Key do Visty zatarło się i ciężko je odczytac. Istnieje jakaś możliwość odzyskania go?
  • Poziom 8  
    Udało się włączyć OKR, ale nie wykrywa obrazu ustawień fabrycznych. Wykrywa moją starą kopię, ale wyskakuje błąd "za mało dostępnej powierzchni". O co chodzi?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wykorzystaj jeden z linków podanych wyżej i uruchom z LiveCD (Vista recovery disc też mogłaby być ale mniej wygodna - tutaj można kontrolnie zrobić chkdsk - w trybie do odczytu - partycji).
    Rozejrzyj się po partycjach, wrzuć ich rozkład, zajętość itd.
  • Poziom 8  
    A więc
    C:/ 345GB/345GB
    D:/ 11,6 / 30 - tu jest moja kopia zapasowa
    E:/ 3,50 / 75,3 - to kojarze chyba sam tworzylem kosztem C:/. Mam tam zapisane wszystkie swoje dane, a chyba nie da sie scalić zapełnionej partycji? Jest tego dość sporo więc najlepiej by bylo tego nie ruszac, ale jak trzeba to znajdzie sie jakis sposob, miejsce zeby gdzies to zrzucic.
    F:/ 6,64 / 14,6 - to ta ukryta z kopią zapasową. Jak próbuje wybrać w OKR przywracanie do fabrycznych to jak pisalem nie działa, ale można ręcznie odnalec plik factory.wsi bodajże i pewnie z niego przywrocic, tyle że znowu pojawia się problem "zbyt mało miejsca na dysku"

z tego co szukalem w necie faktycznie problemem chyba jest ten podział partycji na inne niz fabryczna. Zadzwonilem do lenovo ale "tak szczegółowych informacji nie potrafią udzielić" i jedyny ratunek to serwis, koleś totalnie nie ogarniał nic.
  • Spec od komputerów
    Przy pomocy partedmagic zrobisz wszystko. Menadzer plikow mc jest wygodny do kopiowania.
    Pozdrawiam
    Oryginalny MBR jest na partycji recovery. Masz rację. Zmiana partycji spowodowała całe zamieszanie.
  • Poziom 8  
    No wlasnie przed chwila sam sie przekonalem co mozna robic dzieki tym narzedziom, bardzo przydatne.

Teraz potrzebuje informacji jak wygląda fabryczny podział partycji w 520gb Lenovo y550 ? bo na ich infolinii, jak napisałem wyżej nie potrafia tak szczegółowych info podać.
  • Spec od komputerów
    mbr.okr powinien być na recovery.
    Powinno być coś podobnego
    Przywrócenie systemu przez OneKeyRecovery na czystą partycję
    Kiedyś miałem podobny przypadek z lenowo i mi fotki jeszcze zostały.
    yagoar napisał:
    Teraz potrzebuje informacji jak wygląda fabryczny podział partycji w 520gb Lenovo y550

Poszukaj, ew. załącz
    LENOVO_PART -> F:\OKRBackup\Factory\Info.ini
  • Poziom 8  
    Poradzilem sobie bez tego, zlikwidowalem tamtą partycję ktora zrobiłem kiedyś i przywróciłem system za pomocą OKR. Dziwi mnie tylko to że tera nie widze na dysku D:/ tego obrazu, choć wiem że tam jest, za to w "Mój komputer" wyświetla się partycja O:/ z ustawieniami fabrycznymi. Jakoś da rade ją schować, żeby przypadkiem nie uszkodzić?
    A no i bardzo dziękuje za pomoc.
    Uruchom wiersz polecenia jako administrator:
    diskpart [enter]
    DISKPART> sel disk 0
    DISKPART> list part (zwróć uwagę na numer partycji LENOVO_PART - i podaj w następnym poleceniu: np. 4)
    DISKPART> sel part 4
    DISKPART> remove
    DISKPART> set id=12
    DISKPART> exit