Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

One key recovery Lenovo Y550

27 Kwi 2016 00:23 1398 13
  • Poziom 3  
    Witam!
    Posiadam laptopa Lenovo Y550 chciałem go cofnąć do ustawień fabrycznych lecz gdy naciskam w programie onekey recovery przycisk do nagrania początkowej partycji na płytę DVD to wyskakuje okno z napisem iż jej nie może znaleźć. Czy ktoś z was orientuje się jak mogę cofnąć go do ustawień fabrycznych?

Proszę o dokładne łopatologiczne wytłumaczenie gdyż w tym temacie jestem kompletnie zielony.
  • Poziom 3  
    Właśnie nic nie grzebalem i uruchamialem już go tym przyciskiem ale dalej nic
  • Moderator - Komputery Serwis
    Uruchom system normalnie i zamieść screena z zarządzania dyskami.
  • Poziom 3  
    w tym ekranie gdy wybieram środkową opcję to się poprostu uruchamia ponownie komputer i nic dalej lecz gdy wybieram opcję 3 to jest taki komunikat
  • Poziom 3  
    I nie da się z tym nic zrobić?
  • Poziom 29  
    Jaki masz w tej chwili system zainstalowany, a jaki jest na naklejce z tyłu laptopa? Y550 to stara konstrukcja i byl dostarczany z vistą, 7 lub bez systemu.Dysk też już mógł być wymieniany na inny a mało kto bawi się w takim przypadku w skopiowanie partycji recovery i odpowiednie wpisy w mbr aby recovery z przycisku działało - miałoby to zresztą mało sensu bo przywracany jest wtedy w tym przypadku w najlepszym razie win7 bez sp1 co oznacza długotrwałe ściąganie aktualizacji.
  • Poziom 3  
    System jest Windows 7 home premium i był on od początku
    Nic nie było w nim wymieniane
    Proszę zastosować się do poleceń, w innym wypadku dalsza dyskusja będzie wróżeniem z fusów.
    RADU23 napisał:
    Uruchom system normalnie i zamieść screena z zarządzania dyskami.
    cichy_69 napisał:
    Zamieściłem

Niestety nie widać nigdzie.

Wejdź w Mój komputer-zarządzaj-zarządzanie dyskami
    Zamieść screena z układem partycji.
    Powinno to wyglądać w ten sposób (przykładowy screen)
  • Poziom 3  

Dodano po 21 [minuty]:

proszę
  • Poziom 17  
    Skoro recovery nie działa, to musiałeś coś grzebać w partycjach.
    Według mnie najprostszą metodą jest ściągnięcie ze strony Lenovo takiego programu recovery jaki obecnie posiadasz, czyli 7.0. Następnie odistalować ten który obecnie masz na laptopie, a później zainstalować ten ściągnięty. Po instalacji, program recovery powinien automatycznie znaleźć partycję recovery, co pozwoli przywrócić system do ustawień fabrycznych. Ja sam robiłem to już wielokrotnie, Jedynym warunkiem jest to, by partycja recovery nie była uszkodzona.