logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Vectra B 2.0 DTI 97r. jaki to sterownik pompy wtryskowej

satmir 28 Maj 2011 14:46 9727 7
REKLAMA
  • #1 9552823
    satmir
    Poziom 11  
    Posty: 14
    Ocena: 1
    Witam.
    Wymontowałem właśnie sterownik pompy wtryskowej z mojej Vectry ale wygląda na to, że nie jest to VP44. Czy miał ktoś do czynienia z takim sterownikiem? Czy tranzystor do wymiany to ten w prawym dolnym rogu? Proszę o podpowiedź.

    Vectra B 2.0 DTI 97r. jaki to sterownik pompy wtryskowej

    Vectra B 2.0 DTI 97r. jaki to sterownik pompy wtryskowej
  • REKLAMA
  • #2 9552849
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #3 9553654
    glosny83
    Poziom 28  
    Posty: 1116
    Pomógł: 91
    Ocena: 486
    Jaki tranzystor tam chcesz zastosować???
  • #4 9555203
    satmir
    Poziom 11  
    Posty: 14
    Ocena: 1
    Jeszcze nie wiem, to kolejna zagadka. Ten sam co do VP44 ?
  • #5 9589064
    satmir
    Poziom 11  
    Posty: 14
    Ocena: 1
    Pomóżcie z tym tranzystorem, nikt nie naprawiał takiego sterownika?
  • REKLAMA
  • #6 9589085
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #7 9591940
    tomasy
    Poziom 15  
    Posty: 107
    Pomógł: 6
    Ocena: 5
    Witam,
    Trafił mi się taki sterownik do naprawy już wcześniej naprawiany . Wymieniany był tranzystor w górnym prawym rogu na jakiś mosfet (oznaczenia celowo zeszlifowane). Trudno to się lutuje (druciki aluminiowe) ale jakoś się udało. Jutro jak znajomy zamontuje w aucie to się okaże czy działa choć przypuszczam że sama przyczyna uszkodzenia tranzystora tkwi w mechanice pompy , ja podstawiłem irlr3705zpbf

    Pozdrawiam.
  • #8 9592919
    satmir
    Poziom 11  
    Posty: 14
    Ocena: 1
    Motronic napisał:
    Pomogę-naprawię.


    Pewnie niedrogo.

    Dodano po 2 [minuty]:

    tomasy napisał:

    .... Jutro jak znajomy zamontuje w aucie to się okaże czy działa .....
    Pozdrawiam.


    Daj znać o efektach, masz może jakieś fotki jak to zrobiłeś?

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik wymontował sterownik pompy wtryskowej z Vectry B 2.0 DTI z 1997 roku, który nie jest modelem VP44. Zadał pytanie dotyczące wymiany tranzystora, sugerując, że może to być ten w prawym dolnym rogu. W odpowiedziach pojawiły się informacje o trudności w naprawie, a także o wcześniejszych doświadczeniach z wymianą tranzystora na mosfet (IRLR3705ZPBF). Użytkownicy dzielili się swoimi doświadczeniami oraz pytali o efekty naprawy.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA