Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kyocera FS-2000d czarny pas i brudzi

ventix 31 May 2011 08:09 4423 12
    ventix
    Level 12  
    Drukarka po konserwacji i wymianie developera brudzi całe kartki ( są szare w drobne kropki ) i w górnej części kartki drukuje czarny pas poziomy ok 2cm , na każdej kartce. Zupełnie nie mam pomysłu co może to powodować, drukarka wyczyszczona, styki też. Czy uszkodzony jest bęben czy coś nie tak z laserem?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    miroslawm
    Level 16  
    Laser jest raczej ok, toner jest oryginalny czy kompatybilny?
    ventix
    Level 12  
    toner jest niestety zamiennik
    tomek1970
    Level 22  
    Zdarzały się w tych maszynach uszkodzenia modułu lasera i mogłoby się to objawiać w taki sposób ale nie tak regularnie i równiutko od krawędzi. Nie jestem pewny czy ta maszyna jest Write white czy write black, zasłoń paskiem papieru okno lasera i zobaczysz czy zniknie treść wydruku czy pojawi się czarny pas wzdłuż wydruku. A wydruki wielostronicowe jak wychodzą czy na wszystkich stronach jest ten pasek ? Problem z bębnem raczej odpada miałbyś cykliczny problem tak jakoś 3 pasy na stronie. Moja hipoteza to problem z zasilaczem wysokiego napięcia - na początek zmień źródło zasilania (kabel gniazdo wyeliminuj przedłużacz).

Pozdr
    ventix
    Level 12  
    Po zasłonięciu lasera kartka wychodzi biała, a przy wydrukach wielostronicowych czarny pasek jest na każdej kartce
    miroslawm
    Level 16  
    Sprawdż jeszcze raz moduł DV( styki)
    ventix
    Level 12  
    wszystko wyczyszczone i przedmuchane, powoli mi ręce opadają
    krzys_ka
    Level 24  
    Może się czepiam, ale jaki developer?? To typowy jednoskładnikowiec, więc o żadnej wymianie developera nie może być mowy.
    Ciapy na początku kartki to przebicia/strzały WN, potem nie masz ładowania,
    podmień DV-kę i dobrze sprawdź moduł bębna,rolkę ładującą ( nie połamałeś uchwytów rolki podczas konserwacji?)
    ventix
    Level 12  
    Jestem bardziej niż pewy że jest tam developer bo nowy moduł został włożony
    krzys_ka
    Level 24  
    Developing system .........................Single component developer

dalej się upierasz?
    napisz co było przyczyną wymiany modułu DV lub co zostało tam wsypane, może pomóc rozwiązać problem.
    ventix
    Level 12  
    klient zamówił sobie developer po włożeniu razem z nowym zamiennym tonerem drukarka źle drukowałą, nie bardzo wiem co się z nią działo wcześniej i jaka była przyczyna wymiany modułu
    miroslawm
    Level 16  
    Z tego co pamiętam to jest to raczej napewno drukarka jednoskładnikowa tak samo jak 3900
    krzys_ka
    Level 24  
    zrób tak:
    - rozbierz DV-kę
    - wysyp całą zawartość i dokładnie wyodkurzaj środek
    - poskładaj i załóż zbiornik z tonerem
    - w MENU wybierz serwis -> nowy wywolywacz - ok
    - wyłącz i włącz drukarke - przez ~15 minut będzie dobierać toner
    powinno załatwić sprawę o ile toner jest do tej drukarki.