Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Licznik z ANGLIKA do EUROPEJCZYKA Sharan '96

fantomass 31 Maj 2011 10:54 1362 4
  • #1 31 Maj 2011 10:54
    fantomass
    Poziom 8  

Witam.
    Jakich dokonać przeróbek, żeby licznik z Anglika naliczał w km i pokazywał temp. w °C.:?: Mój licznik powoli "umiera". Gaśnie wszystko podczas jazdy i żeby zadziałał trzeba "walnąć" z góry w deskę. Próbowałem przelutować wszystko, przez 3 dni było OK, teraz znowu gaśnie. Licznik z Anglii mogę kupić za "flaszkę", czyli ok 30zł, a gość za naprawę mojego zaśpiewał 100zł.

• #2 31 Maj 2011 11:01
    autoas
    Poziom 41  

To lepiej napraw, jeśli pewne

• #3 31 Maj 2011 11:01
    glosny83
    Poziom 28  

Oddaj do naprawy swój licznik,100 to bardzo dobra cena.

• #4 31 Maj 2011 11:41
    0__0
    Poziom 30  

Aby naliczal km na stale (tzn aby nie wracal do mil po odpieciu aku) trzeba zmienic wsad na taki z europejczyka albo wyedytowac eeprom z mikrokontrolera .Niestety nie pamietam w jakich komorkach to było bo bawiłem sie tym dawno temu ale dawało się na 100%. Mozna tez przelutowac mikrokontroler z europejczyka do angola i przelozyc tarcze szybkosciomierza (5 minut roboty ) tylko trzeba kupic licznik zgodny z tym co masz w aucie bo były rozne wersje i np potrafila sie palic caly czas lampka od airbagu a przy licznikach z komputerem to jeszcze było ciekawiej.

• #5 31 Maj 2011 11:50
    fantomass
    Poziom 8  

autoas napisał:
    To lepiej napraw, jeśli pewne

Nie wiadomo czy pewne.. Gość mówił, że zimne luty, ale wcześniej przelutowałem wszystko i działało przez 3-4 dni i znowu gaśnie. Co można jeszcze zrobić:?: Próbować jeszcze raz przelutować :?:

0__0 napisał:
    przy licznikach z komputerem to jeszcze było ciekawiej
    Ja mam właśnie licznik z komputerem.. Z przełożeniem tarcz wiem, że nie ma problemu - można przełożyć całą "płytkę" i z głowy.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME