Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie o konto Administratora w XP.

12 Lis 2004 15:41 2191 10
 • Poziom 10  
  Czy moze ktos odpowiedziec na ponizsze pytania (lub moze wskazac jakis link gdzie dokładnie byl by opisany problem):
  1. Gdzie mozna wprowadzic haslo administratora juz po instalacji winXP (gdyz podczas instalacji haslo nie zostalo wpisane)?

  2. Jaka kombinacja klawiszy w momencie wyboru uzytkownika przy starcie systemu powoduje zalogownie sie na konto administratora?

  3. Jezeli na komputerze jest aktywne konto goscia to jak mozna mu wylaczyc dostep do dyskow twardych i jedynie udostepnic mu wybrany katalog aby mogl w nim zapisywac swoje dane (ale zeby jednoczesnie mail dostep do zainstalowanych programow np. word itp.)?

  Dzieki z gory za odpowiedzi. Pozdrawiam!!!!
 • Poziom 26  
  1) Hasło Admina jest używane do instalacji, potem admin dostaje nazwę taką jaką mu podasz i dalej jest tym samym administratorem. W panelu ster, konta użytkowników masz aktualne nazwy admina włącznie z nazwą admina nadaną podczas instalacji. Nazwę i hasło tego admina możesz zmieniać dowolnie.

  Jeśli chcesz nadać hasło jednemu adminowi, to wejdź w konta użytkowników i usuń wszystkich adminów oprócz jednego, któremu nadałeś swoje hasło (XP nie dopuści do wywalenia wszystkich adminów).

  2) aby wejść na konto admina musisz mieć włączone okno powitalne, w którym wpisujesz nazwę admina, albo przełączyć/wylogować innego użytkownika a potem wpisać nazwę admina.

  3) We właściwościach dyków masz ZABEZPIECZENIA i tam ustawiasz blokadę (brak zaznaczonej opcji odczyt) dla danego użytkownika, a potem tworzysz folder w którego właściwościach zezwalasz na operacje temu użytkownikowi
 • Poziom 22  
  w zasadzie kk.2000 napisał wszystko, dodać mogę tylko do pkt. 2 że w momencie kiedy wybierasz usera możesz wcisnąć CTRL+ALT+DEL i przytrzymać chwilkę [ja wiem? jakieś 2 sek] co spowoduje pojawienie się fajnego okienka do logowania
 • Poziom 10  
  Dzieki wielkie. Narazie to mi wystarczy! Zajzyjcie jeszcze do tego postu za 2 dni bo moze zrodza mi sie nowe pytania podczas gdy bede tworzyl konta uzytkownikow.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 10  
  Mam nadal problem :(
  We właściwościach dysków nie widze ZABEZPIECZEŃ i nie moge ustawić żadnej blokady :(
  Napiszcie gdzie są te 'zabezpieczenia' bo klikając prawym na dysk i biorąc właściwości niestety żadnej takiej zakładki ani opcji nie widze :(
  POZDRAWIAM!!!
 • Poziom 26  
  OKI, bez paniki.

  1. Wejdź w jakiś folder (np Moje Dokumenty)
  2. NARZĘDZIA, OPCJE FOLDERÓW, WIDOK i odznacz opcję: UŻYJ PROSTEGO UDOSTĘPNIANIA PLIKÓW.

  Teraz będziesz widział ZABEZPIECZENIA folderów i dysków.
 • Poziom 10  
  OK! Juz wszystko ustawiłem tak jak chciałem, ale zauważyłem że jak odznacze UŻYJ PROSTEGO UDOSTĘPNIANIA PLIKÓW to nie wiem jak udostępnić np. dysk w sieci lokalnej i mam pytanie czy on nie jest na stałe udostepniony? Zauważyłem że jak spowrotem zaznacze UŻYJ......... to wszystko wraca do normy czyli normalnie mogę udostępnić dysk, a dla innych użytkowników jest on nadal zablokowany, czyli jest wszytko ok.
  A wiec chodzi mi juz tylko o to: jak udostepnić dysk w sieci gdy mam odznaczone UŻYJ PROSTEGO UDOSTĘPNIANIA PLIKÓW (wiem ze mam przed literką dysku znak $ co oznacz ze jest nieudostepniony tak?)?
 • Poziom 10  
  Wlaśnie zauważyłem ze na stronie od paweliw'a wszytko raczej jest opisane.
  Ale chcialbym zeby mnie ktos upewnil czy dobrze rozumiem i odpisal na powyższe pytania.
  POZDRAWIAM!!
 • Spec od komputerów
  Udostępnianie "złożone" (pole użyj prostego udostępniania plikow nie zaznaczone) daje Ci więcej możliwości w ustawianiu parametrów udostępnienia.
  Udostępnione foldery (dyski) mają w eksploratorze specyficzne zaznaczenie w postaci "rączki" pod symbolem folderu.
  Tylko nie widzę sensu udostępniania całego dysku (szczególnie systemowego i broń Boże z prawem zapisu) jest to dosyć niebezpieczne.
  Wystarczy udostępnić folder albo kilka powinno wystarczyć.
 • Poziom 26  
  Jeśli masz włączone proste udostępnianie to nie masz wielu funkcji udostępniania.

  Oznaczenie C$ NIE jest udostępnianiem NA ZEWNĄTRZ systemu. Dysk nie jest udostępniony w sieci. Musisz stworzyć nowy przydział żeby udostępnić ten dysk/folder innym.

  Aby sprawdzić JAKIE foldery udostępniłeś wejdź w MOJE MIEJSCA SIECIOWE i kliknij nazwę swojego komputera. Będziesz widział to co mogą zobaczyć inni w twoim komputerze. Nie znaczy to, że WSZYSCY będą mieli dostęp do tych folderów, bo dostęp ustawiasz dodatkowo dla każdego użytkownika sieci.