Paweł NTC napisał: Podłączyłem wg.Państwa porad i działa ok ale strasznie grzeje się amplituner nie wiem czy to od tego oporu czy mocy kolumn
Czy ten amplituner używałeś wcześniej z innymi kolumnami, jak długo go posiadasz?
Czy grzeje się "strasznie" choć gra z niewielka mocą?
Grzeje się "strasznie", a co na to wenytalor?
Grzeje się "strasznie" także bez głośników wysokotonowych?
Czy wszystkie kanały wzmacniacza pracują poprawnie?
Nie jesteś wylewny, odpowiedz na te pytania, bo zgadywać można tylko czy to jest techniczna porada?
Może np. jeden z kanałów sorround jest uszkodzony.
Podłaczenie 8ohm wysokiego w żaden sposób nie może uszkodzić wzmacniacza.
Tracisz tylko sprawność( głośność) w zakresie wyskoch tonów z powodu niedopasowania impedancyjnego i zapewne zmienia się charakterystyka podziału częstotliwości zwrotnicy (brak np. pokrycia pasma).