Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co sądzicie o nowych LG CINEMA 3D?

pabik 03 Cze 2011 19:49 29937 36
  • #1 03 Cze 2011 19:49
    pabik
    Poziom 11  

Jak w temacie.
    Obraz 3D jest w nich rewelacyjny, ale może ktoś już ma i może się podzielić opinią. No i ogólnie jak z tą marką.

• #3 15 Cze 2011 12:15
    revela
    Poziom 10  

Ze obraz w nich jest rewelacyjny to fakt, ale najważniejsze, że można go oglądać z różnych miejsc, nawet na leżąco i to bez żadnych zakłóceń.

• #5 16 Cze 2011 09:38
    revela
    Poziom 10  

Opinie są różne tak jak z każda nowością, dopiero za jakiś czas będziemy się mogli przekonać czy telewizory CINEMA 3D są idealnym rozwiązaniem do długiego oglądania w komfortowych warunkach :) Ale wstępnie wygląda na to, że są ok.

• #6 24 Cze 2011 17:51
    fan Roberta
    Poziom 14  

Oglądałem demówki w sklepie. Mam odczucie, że przy 3D wyświetlane jest mniej klatek na sekundę. W efekcie jest charakterystyczny efekt nieciągłości ruchu.

• #7 29 Cze 2011 21:55
    Eltrox.pl
    Poziom 10  

Ja póki co nie jestem w w stanie niczego powiedzieć, ponieważ widziałem taki obraz bardzo krótko. Myślę że na opinie przyjdzie nam jeszcze troche poczekać.

• #9 31 Lip 2011 10:32
    atamano25
    Poziom 11  

już nawet są promocje na te LG z cinema 3D :)

• #10 31 Lip 2011 11:02
    fan Roberta
    Poziom 14  

czy programy 3d nadawane przez stacje telewizyjne są dedykowane do konkretnego systemy?, czy można je oglądać w 3d na dowolnym telewizorze 3d?

Moderowany przez Olek II:

Kolega pracuje usilnie na kolejne ostrzeżenie. Regulamin p. 3.1.13.

• #11 31 Lip 2011 22:27
    atamano25
    Poziom 11  

to chyba pytanie do producenta, ja wiem, że np. w tych cinema 3D jest konwersja i sam możesz sobie zamienić sygnał 2D w 3D

• #12 31 Lip 2011 23:12
    fan Roberta
    Poziom 14  

chodzi mi raczej o to, czy mając telewizor 3D w określonej technologii (a jak widać jest ich coraz więcej) obejrzymy dowolny program nadawany przez stację jako 3D, czy tylko dedykowany do danej technologii?

• #13 02 Sie 2011 19:08
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

każdy program możesz obejrzeć w 3D bo jest konwersja. Ale jakość jest w miarę przy konwersji jeśli podany dobry sygnał.

• #14 05 Sie 2011 17:18
    jwieski
    Poziom 10  

Hej,

Posiadam LG 47LW560S. Technologia pasywna, przy zakupie do 2 par okularów za 1zł dostałem kolejnych 5. Do tego za 1zł dostałem pilota MagicMotion.

Teraz o samym 3D. Oglądałem Avatara (nie całego, urywki) na Panasonicu (Plasma Aktywne 3D) i oglądałem na moim nowym LG. Różnicy nie widziałem. Przetwarzanie materiałów mkv typu SBS (Side By Side) super. Konwersja 2D do 3D chyba jedna z lepszych obecnie na rynku. Design ? - wg rewelka .... anodowane aluminium w kolorze miedzi tytanowej ... Waga super (wisi u mnie na wieszaku pod Vesa 40 na kotwach przykręconych do samej płyty G-K). Internet w TV, LG Apps, USB, 4 HDMI, Magic Motion super bajer - nie używam już oryginalnego.

I ta satysfakcja, że jak znajomi zwalą Ci się na chatę to możesz wszystkim coś puścić w 3D ;-)

IMHO - szczerze polecam ;)

Pozdrawiam

Jacek

• #15 09 Sie 2011 16:45
    ogitele
    Poziom 1  

Telewizor super --- choć ma parę wad jak np.
    Dlna tylko przez adapter Wifi
    klawiatura pilota zwykłego ma możliwość wpisywania liter jak w sms lecz zablokowane przez LG tak mi powiedzieli w serwisie .
    i parę mało istotnych

i poszukuje sposobu jak dostać się do menu serwisowego --- bez dodatkowych kosztów jak zakup pilota serwisowego może ktoś zna proszę na priv lub mail-a

LG 47lw5500

• #16 15 Sie 2011 20:25
    atamano25
    Poziom 11  

no właśnie, żeby konwersja działała dobrze to musisz mieć bardzo dobry sygnał 2D - próbowałem robić konwersje na BR i wychodzi doskonale

Moderowany przez Olek II:

Przypominam o poprawnej pisowni. Regulamin p 3.1.13. Dotyczy wszystkich piszących w temacie.

• #17 23 Sie 2011 15:40
    anubis25
    Poziom 1  

Nie ma sie czym podniecac tym pasywnym 3D od LG.Zgodze sie ,ze efekt 3D jest znacznie leprzy przy pasywnym,ale jakosc obrazu o niebo gorsza niz w aktywnym.Najladniej 3D wygladalo na plazmie PANASONIC TX-P50VT30 i Led-zie Samusng 46D8000.Ja zastanawiam sie nad tymi dwoma wlasnie.I nie mam pojecia ktorego wybrac.

• #18 23 Sie 2011 17:26
    fan Roberta
    Poziom 14  

anubis25 napisał:
    Nie ma sie czym podniecac tym pasywnym 3D od LG.Zgodze sie ,ze efekt 3D jest znacznie leprzy przy pasywnym,ale jakosc obrazu o niebo gorsza niz w aktywnym.Najladniej 3D wygladalo na plazmie PANASONIC TX-P50VT30 i Led-zie Samusng 46D8000.Ja zastanawiam sie nad tymi dwoma wlasnie.I nie mam pojecia ktorego wybrac.
    Napisz dokładnie co masz na myśli pisząc o tym, że efekt jest lepszy ale jakość obrazu gorsza..

• #19 23 Sie 2011 17:28
    konio68
    Poziom 15  

anubis25 napisał:

TEż miałem ten dylemat. Oglądałem kilka TV ( Plazmy i LCD ) i
    Z lcd nalepszą czerń miał D8000 , 3D też , no a dylemat typu Plazma czy LCD - ja postawiłem na LCD. Nie żałuję. Pobór prądu 80W czerń w modelu D8000 porównywalna z Plazmą ( tymi lepszymi ) no i reszta co daje D8000 przeważyła.
    Oczywiście jestem mało obiektywny bo mam 46D8000 ale jakbym miał kupować raz jeszcze zrobił bym tak samo.

• #20 24 Sie 2011 12:16
    Dom-ator
    Poziom 2  

Pomijając wszystkie parametry techniczne. Jak przymierzałem w supermarkecie te okulary aktywne to mi po prostu za bardzo migało, nie wiem czy to kwestia oświetlenia czy co. Aktywne pod tym względem są lepsze

• #21 24 Sie 2011 15:16
    konio68
    Poziom 15  

Dom-ator napisał:
    Pomijając wszystkie parametry techniczne. Jak przymierzałem w supermarkecie te okulary aktywne to mi po prostu za bardzo migało, nie wiem czy to kwestia oświetlenia czy co. Aktywne pod tym względem są lepsze

Tak to wina oświetlenia . Świetlówki w sklepie powodują to że je widać.
    W domu podczas oglądania nie zauważam migotania ( na D8000 )

• #22 24 Sie 2011 23:55
    erzlot
    Poziom 8  

Mam LG 47LW650S od ponad 2 m-cy. Obraz 3D jest rewelacyjny i zupełnie nie widać różnicy pomiędzy HD 2D a 3D -w każdym razie dla mnie. Tv ma wszystkie tunery-wypróbowałem na module Cyfry, działa doskonale. Nagrywanie na HDD przez USB działa bezproblemowo. Internet przez WI-FI jest wolny i nie nadaje się do HDTV, ale Divix chodzi dość dobrze. Największym problemem jest mała ilość programów 3D np C+ daje jeden film na miesiąc.

• #23 17 Lis 2011 12:20
    pabik
    Poziom 11  

fan Roberta napisał:
    chodzi mi raczej o to, czy mając telewizor 3D w określonej technologii (a jak widać jest ich coraz więcej) obejrzymy dowolny program nadawany przez stację jako 3D, czy tylko dedykowany do danej technologii?

Obejrzysz dowolny program(koledzy nie rozumieją chyba Twojego pytania)System nie ma znaczenia.Zaś konwersja nie zachodzi przy emitowanych obrazach 3D.

• #24 01 Gru 2011 14:07
    argo000
    Poziom 9  

erzlot napisał:
    Mam LG 47 LW 650 S

Witam. Ten TV ma otwartą przeglądarkę internetową (LG nazywa to "Web Browser"), czyli pełny dostęp do zasobów internetu.
    Napisz proszę jak to funkcjonuje w praktyce.
    Czy strony internetowe szybko się otwierają i jak się to ma do Active X oraz wtyczek Flash.
    Czy aktualizowałeś oprogramowanie tego TV może i czy aktualizacja coś poprawia jeśli chodzi o funkcjonowanie internetu oraz odczyt plików filmowych przez USB ?
    Czy większość stron w internecie można otwierać i czy wyświetlane są na nich wszystkie ewentualne filmiki (strony typu wp.pl, onet.pl) ?

• #25 01 Gru 2011 16:20
    erzlot
    Poziom 8  

Nie jestem specem w tej działce i niestety nawet nie wiem co oznacza Active X i Flash.
    Soft aktualizuje się sam z sieci, dopisywane są jakieś nowe strony -dla mnie najważniejsza było uaktywnienie funkcji DVR (ale niestety tylko dla DVB-T i DVB-C). Pliki filmowe z USB mają ograniczenia (szczeg. dot. audio np. DTS), dlatego podłączam HDD do DVD i właściwie wszystko chodzi. Wi-Fi nie nadaje się do filmów HD i 3D bo więcej ładuje niż chodzi, ale normalne Divx chodzą bezproblemowo.
    Otwierać można każdą strone, ale wpisywanie z pilota to masakra-nie używam.

• #26 01 Gru 2011 22:20
    argo000
    Poziom 9  

erzlot napisał:
    Nie wiem co oznacza Active X i Flash.
    Dla mnie najważniejsza było uaktywnienie funkcji DVR (ale niestety tylko dla DVB-T i DVB-C). Pliki filmowe z USB mają ograniczenia (szczeg. dot. audio np. DTS)
    Otwierać można każdą strone, ale wpisywanie z pilota to masakra-nie używam.

1. To fakt ... nagrywanie programu telewizyjnego (przez USB na pendrive`a lub dysk twardy) nie jest możliwe z telewizji analogowej.
    2. Pliki z dźwiękiem DTS niestety nie odtwarzają się, bo tylko telewizory SAMSUNGA (nowe modele) mają zaimplementowany dźwięk DTS.
    3. Pocieszyłeś mnie, że można otwierać każdą stronę w necie. A pisząc o filmikach (te w małych ekranach na stronach internetowych) - czy są wyświetlane (dzięki wtyczkom Active X, Flash) miałem na myśli to, czy są one odtwarzane np. na stronach z informacjami (wp.pl, onet.pl itp.).
    4. Zmartwiłeś mnie, że serfowanie po necie z pilota to masakra. No trudno. Kij w oko skośnookim.
    Wprawdzie LG ma pilota ułatwiającego serfowanie (na ekranie TV jest wyświetlana klawiatura i ten pilot pełni funkcję podobną do myszki komputerowej), no ale ten pilot kosztuje http://www.euro.com.pl/piloty-uniwersalne/lg-an-mr200-magic-motion.bhtml
    5. Cwani koreańcy z LG powinni w końcu pozwolić klientom na podłączanie klawiatury komputerowej (przez USB) do TV, żeby serfowanie po necie było proste.

• #27 01 Gru 2011 22:38
    erzlot
    Poziom 8  

argo000 napisał:
    . To fakt ... nagrywanie programu telewizyjnego (przez USB na pendrive`a lub dysk twardy) nie jest możliwe z telewizji analogowej.

Nie miałem na myśli analogowej (nie używam) ale tv -sat. Moduł C+ w gnieździe CA chodzi bezproblemowo, chociaz edycja, dodawanie itp programów w porównaniu do zewn. tunera sat jest beznadziejna.

• #28 29 Gru 2011 14:51
    okrasz
    Poziom 1  

erzlot napisał:

dla mnie najważniejsza było uaktywnienie funkcji DVR (ale niestety tylko dla DVB-T i DVB-C).

W jaki sposób aktwnia się DVR? Wsparcie techniczne LG powiedziało, że DVR jest niedostępne na Polskę :(

• #29 16 Sty 2012 19:38
    kjankielm
    Poziom 1  

Witam i proszę o pomoc kupiłem tv lg cinema 3d mam filmy na pompie komp podłączony HDMI 1,4 a filmy zero efekty 3d jak mam to podłączyć co kupić

• #30 11 Lut 2012 19:13
    rakooo
    Poziom 1  

Witam!
    Chcę podzielić się użytkowaniem Lg 3d Cinema 47.
    Jak dla mnie to wielkie rozczarowanie. Jeśli to jest najplepszy telewizor 3D na rynku to jak to jest u konkurencji?
    Pierwszy problem i najważniejszy: od razu możemy wyłączyć tryb TruMotion, ponieważ stwarza on karygodne problemy. Owszem obraz potrafi być chwilami pięknie płynny, aż nienaturalny, by w niektórych scenach za chwilę szarpać dziwnie klatkami, aż nie idzie oglądać, o co mi chodzi nie da się tego opisac oczywiście, najlepiej to zobaczyć, problem dotyczy wszelkich formatów sygnalu, również hd, po podłączeniu komputera po hdmi 1.4 oczywiście problem narasta do niespotykanych rozmiarów aż potrafi wyginać dosłownie okienka, o ruchu myszki nie wspomnę. Długo szukałem przyczyny i nie spodziewałem się,że to po prostu tryb TruMotion stwarza te problemy, po wyłączeniu problem znika, pozostawiając oczywiście niezbyt płynny obraz, ale i tak jest lepiej.
    Problem nr 2.
    Odtwarzanie filmu 3D side by side.
    Niestety okulary nie łączą dokładnie półobrazów, choć efekt 3D jest głęboki, to nadal widzimy przez okulary poświatę dwóch półobrazów i to zbyt jasnego obrazu, może to kwestia regulacji jasności, ale i tu znów problem w trybie 3D nie ma możliwości ustawiania parametrów obrazu. Nie dysponuje Bluray3D, ani kartą 3D w kompie , więc nie wiem jak wygląda obraz Full HD 3D, a taki certyfikat ma ten telewizor
    Problem nr 3
    Niezbyt dobra współpraca ze wzmacniaczem AV.
    Czasami a zresztą najczęściej, przy oglądaniu treści z internetu np IPLA nie wypuszcza dzwięku do wzmacniacza tylko na głośniki, potrzebna dość skomplikowana operacja przełączenia tego i nie zawsze możliwa, zalezy jakiej aplikaci uzywamy: radio, Ipla, itp.
    Podsumowanie:
    Jeśli jest to jeden z lepszych telewizorów 3D na rynku, to jak dla mnie to porażka.
    Nie polecam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME