Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Altus 110 słabszy sopran. Wymiana górnych zawieszeń głośników niskotonowych.

pwmichalp 05 Cze 2011 22:56 1928 6
  • #1 05 Cze 2011 22:56
    pwmichalp
    Poziom 8  

Witam
    Stałem się szczęśliwym posiadaczem altusów 110. Po podłączeniu okazało się że w jednej z kolumn wyraźnie słabiej gra sopran. Pokrętła w obu kolumnach ustawione są na +. Myślałem że może jest to wina wzmacniacza pozamieniałem kable ale ewidentnie problem tkwi w kolumnie, co może być przyczyną?

Moje drugie pytanie dotyczy wymiany górnych zawieszeń głośników niskotonowych a mianowicie czy brać się za to samemu, gdzie najlepiej kupić te zawieszenia w miarę dobre nie chińskie, czy może oddać głośniczki w ręce fachowca żeby czegoś nie popsuć?
    Pozdrawiam

0 6
  • #2 05 Cze 2011 23:17
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Jeśli poczytasz sporo o regeneracji, to nic nie zepsujesz. Zawieszenie kup na umifon.pl .

Głośniki wysokotonowe sprawne ? Albo spalony GDWT albo usterka zwrotnicy. Rozbierz kolumnę i zobacz.

0
  • #3 09 Cze 2011 21:45
    tomibr
    Poziom 1  

www.bowi.com.pl tu tez mozesz dostac membrany w dobrej cenie, a na youtube jest filmik fajnie pokazujacy jak dokonac regeneracji

0
  • #4 09 Cze 2011 23:03
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Jeśli autor chce mieć kolumny jak najbardziej oryginalne i o najlepszym brzmieniu, to lepiej niech nie kupuje nic z tej strony. Tylko Umifon oferuje zbliżone do oryginału elementy.

0
  • #5 15 Cze 2011 00:49
    metio
    Poziom 11  

psiknij od tyłu mosięzne styki przełączników korekcji barwy w kolumnie kontaktem PR

0
  • #6 22 Cze 2011 18:34
    MasterM16
    Poziom 9  

Też jestem posiadaczem takich głośniczków i chyba swoje oddam w ręce fachowca bo sam zawieszenia nie wymienie chyba. :D

0