Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVB-C, TV, CAM, EPG, polskie znaki.

07 Cze 2011 13:09 6071 4
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pracuje w kablówce, zajmuję się telewizją, w szczególności cyfrową.
    Z dnia na dzień mam coraz więcej klientów posiadających telewizory z wbudowanym dekoderem DVB-C - kupują CAM'a (Connax) i odbierają telewizję cyfrową bez konieczności posiadania dodatkowego dekodera.
    Pojawił się jednak problem z polskimi fontami w EPG.
    Wszystkie posiadane przeze mnie dekodery (Technisaty, Homecasty, Fergusony) odbierają EPG prawidłowo. Telewizory Samsunga także.
    Niestety inne marki TV (Panasonic, Sony) pokazują polskie znaki nieprawidłowo (krzaki).
    Nic zresztą dziwnego, skoro aby wyszukać kanały DVB-C np w Panasonic'u trzeba ustawić dowolny kraj ... skandynawski :twisted:
    Kilkumiesięczna korespondencja z w.w. firmami nie przyniosła skutku.
    Sony przestało odpowiadać na moje maile, Panasonic stwierdził:
    "Informujemy, że firma Panasonic nie wspiera standardu DVB-C w Polsce" -> co moim skromnym zdaniem zakrawa na zwykłą bezczelność.

Moja prośba:
    Jeżeli odbieracie DVB-C za pomocą TV (innego niż Samsung) napiszcie, czy macie polskie fonty.
    Bo nie wiem czy mam jeszcze mieszać w moim systemie, czy problem jest "ogólnopolski".

P.S.
    EPG koduje oczywiście w ISO 8859-2 zgodnie z polskimi normami.
  • Computer Controls
  • Poziom 1  
    Mam telewizor Panasonic TX42G30E model 2011 kupiony w maju 2011. Mam polskie znaki w informacjach systemowych w telegazecie z wyjątkiem informacji o programach (EPG?) w których przy wszystkich dopuszczalnych nastawach występują 'krzaki'. Kogo atakować w tej sprawie Telewizję Kablową (jestem w Telewizji Kablowej Koszalin) czy Panasonic. Proszę o stosowne argumenty w tym zakresie.
  • Computer Controls
    korn46 napisał:
    Kogo atakować w tej sprawie Telewizję Kablową (jestem w Telewizji Kablowej Koszalin) czy Panasonic.
    - proponuję jednych i drugich :twisted:
    Może w końcu zamęczymy (wspólnie) Panasonic'a i coś zrobią w tym temacie.

Jeden z klientów wezwał serwis Panasonica do siebie.
    Podjechałem, aby zobaczyć co gość (serwisant) wymyśli. Wysiada z samochodu i wyciąga z bagażnika TV marki Samsung :twisted:
    Facet był nawet kumaty, pokazałem mu, że na dekoderach wszystko działa, Samsung także, w Panasoniku jest problem. Gość się podrapał po głowie i rozłożył ręce - przyznając mi rację.
  • Poziom 35  
    Niezgodnosc towaru z umowa - towar sprzedawany na terenie polski powinen "odpowiadac wlasciwosciom cechujacym towar tego rodzaju " np odbierac prawidlowo na terenie polski.
    Za nie zgodnosc towaru z umowa odpowiada sprzedawca - jezeli nie jest w stanie naprawic niezgodnosci to mozna to niech odda pieniadze albo niech zamieni towar na zgodny z umowa.
    http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=390
    Po długiej walce z systemem (Sony, Panasonic, Sharp) okazało się, że telewizorki wymagają znacznika kodowania na początku każdego strumienia EPG.
    Czyli (w telegraficznym skrócie): z mojego systemu musi wylatać informacja o standardzie kodowania, wtedy EPG zadziała.

Zamykamy.