Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Złomowanie samochodu i związane z tym kwestie prawne

mj2362 07 Cze 2011 16:43 5408 2
  • #1 07 Cze 2011 16:43
    mj2362
    Poziom 10  

mam pytanie: jak to w końcu jest z tym złomowaniem? Ja płacę (jesli tak to ile) za zlikwidowanie grata czy firma która bierze ode mnie mi płaci za blahy które im daje? Czy nikt nikomu nie płaci i wystarczy zgłosić i wyrejestrować auto

0 2
  • #2 07 Cze 2011 16:57
    Czubeq15
    Poziom 16  

Wieziesz go do odpowiedniej firmy która się zajmuje złomowaniem aut, dają ci kwitek z którym pójdziesz do urzędu komunikacji aby go wyrejestrować a z urzędu do ubezpieczyciela. A za blachy kasa jest oczywiście.

0
  • #3 07 Cze 2011 17:04
    zeimp
    Moderator na urlopie...

Potrzebujesz tak:
    - dowód rejestracyjny ( lub w przypadku zaginięcia dowodu lub jego zabrania przez Policję należy przedstawić ksero dowodu rejestracyjnego potwierdzone za zgodność z oryginałem przez Wydział Komunikacji lub zaświadczenie wystawione przez Wydział Komunikacji dotyczące danych identyfikacyjnych pojazdu wystawione celem złomowania)
    - karta pojazdu jeśli była wydana
    -właściciel lub właściciele (jeśli w dowodzie występuje więcej niż jedna osoba) z dowodami osobistymi
    -umowa kupna lub faktura zakupu pojazdu jeśli aktualny właściciel zakupił pojazd ale nie zdążył go jeszcze przerejestrować na siebie.
    -sądowe nabycie spadku w przypadku śmierci właściciela lub współwłaściciela pojazdu
    -dokumenty świadczące o spłacie należności wobec banku, jeżeli samochód został objęty zastawem
    -pieczątka firmowa jeżeli pojazd jest zarejestrowany na firmę
    -tablice rejestracyjne
    Co do tego kto komu płaci, to generalnie Tobie zostają wypłacane pieniądze. Wysokość kwoty zależy od rodzaju pojazdu i jego stanu. Natomiast większość zakładów złomujących (tak twierdzą oficjalnie) nalicza sobie ok. 10zł za każdy brakujący kilogram tegoż pojazdu. Reszty dowiesz się w swoim regionie u firm/zakładów zajmujących się utylizacją i złomowaniem.

0