Witajcie
Jak prawie każdy kto zaczyna budowę zapragnąłem mieć coś extra w domu. Zaczęło od leniwego włączania świateł on-off po IR potem przeróbka na 433MHz, potem dlaczego nie z WWW, w tej chwili sterowniki obejmują 30 lini wy w domu, 16 we, ogród, piec (CO), rekuperator z GWC itd.
Układy zbudowałem i przetestowałem na "biurku" teraz powstaje pytanie :
w co je wsadzić i jakich użyć obudów aby w przyszłości to się na mnie nie zemściło.
Myślałem o małej szafie rakowej 19" bo będzie stał w kotłowni serwer do DLNA, czy publiczny udział na SAMBIE dla domowników że wsadzę to tam. Niestety nie udało mi się znaleźć fajnych gniazdek które bym mógł zamontować na takiej obudowie.
Poszukując zobaczyłem że "profesjonalne" urządzenia korzystają z obudów na szynie DIN. Patrząc że i bezpieczniki są na DIN to może być nie głupi pomysł aby całość sterowania mieć w jednej dużej szafie i odpada mi problem gniazd we/wy bo na laminacie i tak daję ARK2.
Co lepsze ?.
Czy macie jakieś przemyślenia/doświadczenia własne ?.
Z góry dzięki
Jak prawie każdy kto zaczyna budowę zapragnąłem mieć coś extra w domu. Zaczęło od leniwego włączania świateł on-off po IR potem przeróbka na 433MHz, potem dlaczego nie z WWW, w tej chwili sterowniki obejmują 30 lini wy w domu, 16 we, ogród, piec (CO), rekuperator z GWC itd.
Układy zbudowałem i przetestowałem na "biurku" teraz powstaje pytanie :
w co je wsadzić i jakich użyć obudów aby w przyszłości to się na mnie nie zemściło.
Myślałem o małej szafie rakowej 19" bo będzie stał w kotłowni serwer do DLNA, czy publiczny udział na SAMBIE dla domowników że wsadzę to tam. Niestety nie udało mi się znaleźć fajnych gniazdek które bym mógł zamontować na takiej obudowie.
Poszukując zobaczyłem że "profesjonalne" urządzenia korzystają z obudów na szynie DIN. Patrząc że i bezpieczniki są na DIN to może być nie głupi pomysł aby całość sterowania mieć w jednej dużej szafie i odpada mi problem gniazd we/wy bo na laminacie i tak daję ARK2.
Co lepsze ?.
Czy macie jakieś przemyślenia/doświadczenia własne ?.
Z góry dzięki