Wiec jestem studentem informatyki A przy okazji mam uprawnienia sep 1kV i zakładam instalacje elektryczne. A pomysł jest następujacy. Chciałbym wykonać instalację elektryczną sterowana z komputera oraz z wyłaczników . Dla przykładu swiatło w kuchni chcialbym gasić wyłacznikiem na scianie lub logujac się do serverka obsługujacego instalacje i gasić przez komputer
Instalacje chciałbym wykonać na stycznikach . Całosć instalacji od strony elektrycznej jest dla mnie prosta sterowanie to jest jedyny problem. Dlatego pytam się jaki sterownik mogli byscie polecić ? Dodam ze potrzebował bym ok 60 wyjść na styczniki oraz ok 60 wejść. Z zaprogramowaniem takiego sterownika raczej nie bedzie problemu . Moze ktoś zna jakieś akie rozwiazanie które umozliwi osiagniecie tego celu ?