Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra F - zrywanie linki sprzęgła + trudne włączanie biegów.

Figurant 11 Jun 2011 11:13 10820 3
    Figurant
    Level 14  
    Witam,

Mam Astrę F 1,4 8 zaworową z przebiegiem 190.000 km.

Mam następujący problem - dosyć ciężko wchodzą w nim biegi tzn dźwignia przy włączaniu 2 oraz 3 natrafia na jakby sprężysty opór (trochę gumowaty).
    Auto kupiłem jak miało 2 lata i przebieg 135.000 km - więc zrobiony na trasach. Reszta dojechana została w 7 lat po mieście.
    Wczoraj zerwała mi się linka sprzęgła, którą wymieniałem około 8 miesięcy temu.
    Linka zerwała się około 6 cm od mocowania przy pedale na prostym odcinku.

Dziś zawiozłem auto do mechanika i czekam na wymianę linki, ale zostałem poinformowany, że zrywanie linki to może być efekt słabego sprzęgła lub zatartego sworznia łapy sprzęgła. Sprzęgło jest chyba od nowości, ale działa w moim przekonaniu poprawnie. Proszę jednak o opinie czy mechanik może mieć rację czy chce mnie naciągnąć na kolejne pare stówek.

Michał
    zeimp
    Moderator on vacation ...
    Mechanik może mieć rację. Po zdemontowaniu tej urwanej linki, może (pi razy drzwi) sprawdzić czy ta dżwignia w skrzyni działa w miarę lużno (tam jest pewien luz), niemniej jednak nie sprawdzi sprzęgła.
    User removed account
    User removed account  
    zbysp
    Level 10  
    Radziłbym się nie zastanawiać tylko wymienić kpl.sprzęgło.Przebieg 190tkm na jednym sprzęgle to już wystarczający powód ku temu.Możesz być pewien że po wymianie sprzęgło zacznie pracować miękko a siła jakiej trzeba będzie użyć do naciśnięcia pedału będzie przyjemnie mniejsza niż przed wymianą no i linka już nie będzie cierpieć.Cienka tarcza powoduje nienaturalnie duże wychylenie sprężyny docisku i siła jakiej trzeba użyć by pokonać jej opór wzrasta wraz ze zużyciem tarczy.