Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra F - zrywanie linki sprzęgła + trudne włączanie biegów.

11 Cze 2011 11:13 10379 3
  • Poziom 14  
    Witam,

Mam Astrę F 1,4 8 zaworową z przebiegiem 190.000 km.

Mam następujący problem - dosyć ciężko wchodzą w nim biegi tzn dźwignia przy włączaniu 2 oraz 3 natrafia na jakby sprężysty opór (trochę gumowaty).
    Auto kupiłem jak miało 2 lata i przebieg 135.000 km - więc zrobiony na trasach. Reszta dojechana została w 7 lat po mieście.
    Wczoraj zerwała mi się linka sprzęgła, którą wymieniałem około 8 miesięcy temu.
    Linka zerwała się około 6 cm od mocowania przy pedale na prostym odcinku.

Dziś zawiozłem auto do mechanika i czekam na wymianę linki, ale zostałem poinformowany, że zrywanie linki to może być efekt słabego sprzęgła lub zatartego sworznia łapy sprzęgła. Sprzęgło jest chyba od nowości, ale działa w moim przekonaniu poprawnie. Proszę jednak o opinie czy mechanik może mieć rację czy chce mnie naciągnąć na kolejne pare stówek.

Michał
  • Moderator na urlopie...
    Mechanik może mieć rację. Po zdemontowaniu tej urwanej linki, może (pi razy drzwi) sprawdzić czy ta dżwignia w skrzyni działa w miarę lużno (tam jest pewien luz), niemniej jednak nie sprawdzi sprzęgła.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Radziłbym się nie zastanawiać tylko wymienić kpl.sprzęgło.Przebieg 190tkm na jednym sprzęgle to już wystarczający powód ku temu.Możesz być pewien że po wymianie sprzęgło zacznie pracować miękko a siła jakiej trzeba będzie użyć do naciśnięcia pedału będzie przyjemnie mniejsza niż przed wymianą no i linka już nie będzie cierpieć.Cienka tarcza powoduje nienaturalnie duże wychylenie sprężyny docisku i siła jakiej trzeba użyć by pokonać jej opór wzrasta wraz ze zużyciem tarczy.