Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane Coupe 1998r - lewy kierunkowskaz

12 Cze 2011 08:20 2743 4
  • Poziom 2  
    Witam,

Mam problem z lewym kierunkowskazem w Renault Megane Coupe 1.6 8V.
    Czasem jak włączam go to zadziała i wszystko pięknie, ale przeważnie nie świeci (w ogole nie tyka jak włączam). Wcześnie zauważyłem taką prawidłowość że przy dużych prędkościach i jak stoi w miejscu to działa, a na do hamowaniu już nie. Niestety wczoraj się to zmieniło i działa jak chce.

Wszystkie inny czynności na lewym przełączniku włączają się normalnie, i prawy kierunkowskaz też.
    Lewy jak się już załączy to świeci na przemian z tylnym lewym światłem (kierunkowskaz działa-światło nie, kierunkowskaz nie działa-światło działa )

Wczoraj dodatkowo po jeździe zostawiłem auto wyłączone i akumulator padł.

Czy problem mój może wynikać z winy przełącznika, jeżeli tak czy da się go wyczyścić, czy trzeba nowy ? Lub w innym miejscu jest problem?
  • Poziom 28  
    Pierwsze co to sprawdź masę w lampie, możliwe że jej nie ma i robi się "choinka"

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Kr_89 napisał:
    świeci na przemian z tylnym lewym światłem

Objawy wskazują na brak masy w lewej tylnej lampie- jak pisał "LoLek85".
    Czy działają awaryjne?
    Czy działa lewy przedni kierunkowskaz?
  • Poziom 2  
    Awaryjne działają bez zarzutu.
    A co do kierunkowskazu lewego to jak nie działa to nie działa cała lewa strona, a jak zadziala to działa cała strona a na tyle robi się "choinka"
  • Poziom 28  
    Popraw masę i powinno być ok. Możliwe że brak masy przerywacz się nie załącza, bo skoro w prawo działa dobrze to nie ma innej opcji.