Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie routera do routera Netii

11 Lip 2011 15:38 6264 13
  • Poziom 9  
    Witam, mam taki problem. Sąsiad ma internet w Netii. Do swojego routera podłączył kabel, który przeciągnął do mnie. Jak wkładam kabel bezpośrednio do swojego laptopa to internet mi chodzi. Ja chce jednak aby ten sygnał co idzie kablem od sąsiada rozdzielić jeszcze jednym routerem aby mógł łączyć się u siebie przez wifi. Podłączyłem ten kabel pod mojego routera TPlink i mimo, że laptop widzi połączenie bezprzewodowe i się z nim łączy to nie ma internetu. Jak to skonfigurować? Kabel do Tplinka dać w gniazdo WLAN czy LAN? Jak dać ustawienie w panelu TPlinka? Proszę o pomoc
  • Poziom 24  
    Podpinasz pod gniazdo WAN i ustawiasz konfigurację WAN-u na DHCP.

Udostępniający wie że łamie zapisy umowne i podlega karze umownej(i ewentualnie banowi dożywotniemu na usługi Netii) za udostępnianie sieci poza lokal?
  • Poziom 9  
    zrobiłem tak i neta dalej nie ma...
  • Poziom 24  
    Poproszę o screen`a z ustawieniami portu WAN routera oraz screen ipconfig /all(start->uruchom->cmd->ipconfig /all) z podłączonym komputerem bezpośrednio do źródła sieci Internet(kabel od sąsiada).
  • Poziom 2  
    witam,

mam prawie identyczny problem, z tym ze potrzebuję po prostu wzmocnic sygnał z netii dodatkowym routerem...

tutaj daję screeny...

Podłączenie routera do routera Netii Podłączenie routera do routera Netii Podłączenie routera do routera Netii
  • Poziom 24  
    Jak jest sieć zbudowana?
    Opisz wszystko po kolei od kabla zakończonego wtykiem RJ11 do komputera.
  • Poziom 2  
    Komp -> TP-LINK TL-WR941ND -> Gniazdo WAN -> Gniazdo ETHERNET w Routerze Netii Pirelli -> linia telefoniczna :)

Komp pokazuje dostęp do internetu niby na tej sieci, ale nie łączy sie...
  • Poziom 43  
    Skąd ten statyczny adres wziąłeś? Ustaw dynamic/DHCP i zmień LAN IP na 192.168.2.1
  • Poziom 2  
    dzieki wielkie, wszytsko działa :)

mam tylko jeszcze jedno pytanie, czy da sie na tym pirelli ograniczyc predkość łącza dla routera TP-Link? jakos po MAC albo IP? :)

pozdrawiam :)
  • Poziom 2  
    Hej temat archiwalny, ale nie będę tworzył nowego, skoro problem mam bardzo podobny. Mianowicie: właśnie wziąłem internet z Netii, dostałem Netia Spot, ale chcę wzmocnić sygnał drugim routerem (TP-Link TL-WR841N), z którego wcześniej korzystałem, bo muszę ogarnąć tym parter w domu i dodatkowo poddasze. Powiedzcie mi co robię źle, proszę:

Podłączenie przy konfiguracji - laptop kablem do gniazda ethernet w tym dodatkowym routerze -> dodatkowy router kablem z portu WAN do Netia Spot.

Połączyłem się z routerem zmieniłem Dynamic IP, ale tu nie wychwyca mi IP w zakłądce WAN. W LAN zmieniłem na 192.168.2.1.

No i jeszcze mam zagwozdkę. Potem się będę łączyć wybierając wifi to samo, które wybierałem bezpośrednio z Netiaspot, czy musze jeszcze coś ustawić na tym TP-Linku

Co jeszcze zrobić?

Dzięki
  • Poziom 43  
    Wróć IP LAN na takie jakie było i połącz WR-a do dowolnego portu LAN. Wyłącz w nim serwer DHCP.
  • Poziom 2  
    Dzięki, zrobiłem tak, ale...

jak wybieram z listy dostępnych sieci wifi tę od WR-a, to po połączeniu wyświetla mi komunikat "Ograniczone" i niby jest połączony, ale sieć nie działa.
  • Poziom 43  
    Reset prądowy obu urządzeń- wyłączasz napięcie na kilka chwil.
  • Poziom 2  
    Hej resety prądu nic nie dały, dalej jak łącze to wyświetla "ograniczone"