Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Creative x-fi Xtreme Audio przycina, popierduje co 2s ( gry, muzyka, filmy ).

25 Lip 2011 09:19 1481 7
  • Poziom 19  
    Witam. Od jakiegoś czasu mam problem z dźwiękiem w moim PC ( X-Fi Xtreme Audio )
    Podczas odtwarzania dźwięku ( jakiegokolwiek, nawet nieraz powiadomienie z GG ), słychać takie jakby przycięcia, czy charczenie ( jak uszkodzony potencjometr głośności ). Jest to jakby w równych ( na ucho ) odstępach czasu.
    W głośnikach 5.1 ( Genius SW-HF 5.1 5005 ) słychać to ze wszystkich satelit na raz, w tym samym momencie.

Myślałem, że to problem z głośnikami. Wczoraj wziąłem się za to i okazało się, że głośniki są w porządku. Po podpięciu słuchawek bezpośrednio pod gniazdo w karcie słychać to samo.
    Przeinstalowywałem sterowniki 3-4 razy na nowsze, starsze i nic to nie dało.
    Dodam, że mam 5 dysków i gry, filmy, muzyka są na różnych dyskach, a problem jest zawsze taki sam.
  • Poziom 19  
    Czyszczenie styków na płycie głównej odpada ( nówka AsRock 970 Extreme4 ) i kiedy przekładałem, to wszystko czyściłem, łącznie ze stykami wszystkich urządzeń ( czyszczone czystym alkoholem izopropylowym ).

Natomiast chwilowo nie mam gdzie sprawdzić tej karty.
    Czy jakieś inne rzeczy z software-u mogą powodować takie coś ?
  • Poziom 30  
    Wydaję mi się że to tylko sprawa programowa, te karty padają a nie powodują problemy. Odinstaluj sterowniki i wyczyść ich pozostałości a potem zainstaluj ponownie, najlepiej jakieś modowane.
  • Poziom 19  
    Piszę teraz, bo dopiero wróciłem z urlopu.
    Sterowniki odinstalowywałem, czyściłem ( za każdym razem ) i instalowałem różne ich wersje: z płyty, nowe od Creative-a, no i modowane ( nowsze i starsze ).

Też mi się wydaje, że karta jak by padła to by nie działała. Jednakże już widziałem rzeczy, które jak żarówka, powinny działać, albo nie działać, a działały z "błędami".

Niestety na razie z paru przyczyn nie mogę przeinstalować systemu, ale może popołudniu, albo jutro podejdę z tą kartą i sprawdzę ją u znajomego.
  • Poziom 29  
    Może odpalić jakiegoś linuxa i zobaczyć jak się karta zachowuje?
  • Poziom 38  
    To jest model karty na PCI czy PCI Expres ?