Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EW1067F po ustawieniu programu nie zaczyna prania

30 Lip 2011 13:51 4916 11
 • Poziom 8  
  Jestem użytkownikiem pralki Electrolux EW1067F (914512777 01).
  Pralka przestała działać. Po ustawieniu programu i wybraniu odpowiednich opcji miga dioda nad przyciskiem start/przerwa, lecz wciśniecie tego przycisku nie uruchamia pralki. Dzieje się tak na wszystkich programach. Na wyświetlaczu nie jest wyświetlany żaden błąd, a jedynie czas trwania ustawionego prania. Woda do pralki jest doprowadzona, a filtr wyczyszczony. Proszę o pomoc, co może być przyczyną tej usterki.
 • Computer ControlsComputer Controls
 • Poziom 11  
  Witam.a blokują się drzwi?
 • Computer ControlsComputer Controls
 • Specjalista AGD
  Owa dioda nad klawiszem start/pauza , po jego wciśnięciu przestaje migać i świeci ciągle?
 • Poziom 8  
  Drzwi się blokują. Po wciśnięciu przycisku start/przerwa dioda nadal miga, a pralka nie rusza.
 • Specjalista AGD
  Blokada prawdopodobnie do wymiany. Lampka w drzwiczkach świeci po ich zablokowaniu?
 • Poziom 8  
  Po zablokowaniu lampka w drzwiczkach świeci i drzwi są zablokowane. Po wyłączeniu pralki blokada trzyma około 3 minut, a następnie drzwi się odblokowują. Czy jest możliwe że coś się rozjechało w konfiguracji? Jak można to sprawdzić? W jaki sposób można wejść w tryb serwisowy? Na wyświetlaczu nie ma żadnego błędu. Rozebrałem panel sterujący i obejrzałem dokładnie płytkę drukowaną. Wizualnie nie widać na niej jakichkolwiek uszkodzeń. Niestety nie wiem jak można ją sprawdzić.
  Domownicy powiedzieli mi właśnie, że kilka dni temu był pewien problem z pralką. Otóż podczas prania zatrzymała się i nic nie wykonywała. Nie wyświetlała jakiegokolwiek błędu, tylko czas do zakończenia zaprogramowanego prania. Stała kilkanaście minut (czas na wyświetlaczu nie zmieniał się), a następnie ruszyła i dokończyła pranie. Wczoraj też się zatrzymała podczas prania zasadniczego, ale już nie ruszyła. Po przeprogramowaniu na płukanie, wypłukała zawartość bębna, wylała wodę i odwirowała. Dzisiaj już nie chciała ruszyć na żadnym programie, nawet na płukaniu, czy wirowaniu.
  Proszę pomóżcie, bo sterta brudów rośnie.
  Pozdrawiam.
 • Specjalista AGD
  Wejdź w diagnostykę tego wynalazku:
  Cytat:
  W tryb ew1066/67 wchodzisz wciskając jednocześnie trzy przyciski: power, start/pauza, pranie wstępne. Wybierak programów w pozycji zero.
  Potem przechodzisz wybierakiem dwa skoki w lewo do pozycji "F". Wyświetla się (diody po prawej stronie, w pionie) ostatni zapamiętany błąd.

  może pomoże rozwikłać tę zagadkę.
 • Poziom 8  
  Wszedłem w tryb serwisowy w sposób jaki mi podałeś, dziękuję. Wyświetlacz pokazał błąd E51. Po wyłączeniu pralki, a następnie włączeniu i ustawieniu jakiegoś krótkiego cyklu pralka ruszyła normalnie. Pobrała wodę, ale nie czekałem aż cykl się skończy, tylko ją przeprogramowałem na spust wody. Niestety pralka już nie ruszyła. Blokada drzwi kilkakrotnie próbowała zablokować drzwi, bez powodzenia. Wyświetlił się błąd E40 i świeciły się diody 2 i 7. Po przejściu w tryb serwisowy wyświetlał się błąd E41. Nie wiem co oznaczają te błędy.
  Na dzisiaj się poddaję, spróbuję dalej powalczyć rano. Dziękuję za dotychczasową pomoc.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 8  
  Dzisiaj rano, tak dla żartu ustawiłem krótki program i włączyłem "na pusto" pralkę. Ku mojemu zdziwieniu pralka ruszyła i cały cykl przeszedł bez problemów. wstawiłem pranie i puściłem już długi program. Cały cykl przeszedł bez problemów. Mam nadzieję że już tak zostanie. Czy to możliwe, że opisane wcześniej problemy były na skutek jakiegoś błędu w elektronice? Może coś się w niej zablokowało? Jeżeli ktoś miał podobne problemy, to bardzo proszę o podzielenie się spostrzeżeniami.
  Peter Falk, bardzo dziękuję za wskazówki i pomoc.
  Pozdrawiam
 • Poziom 26  
  A silnik nie szarpie jak kręci? Może szczotki się zawieszają albo już się kończą.
 • Specjalista AGD
  dariuszi1961 napisał:
  Mam nadzieję że już tak zostanie. Czy to możliwe, że opisane wcześniej problemy były na skutek jakiegoś błędu w elektronice? Może coś się w niej zablokowało?


  dariuszi1961 napisał:
  Wyświetlacz pokazał błąd E51. Blokada drzwi kilkakrotnie próbowała zablokować drzwi, bez powodzenia

  Prawdopodobnie podstawowa bolączka tej pralki się objawiła, czyli przebicie z silnika na masę - lekarstwo: suszarka do włosów i pędzelek ( ew. zdjecie przewodu masy z korpusu silnika - czego nie polecam ) . Możliwe jest , że już grzałeczka dostaje lekkiego przebicia.
 • Poziom 8  
  Dziękuję za sugestie. Narazie pralka działa. Muszę zrobić zaległe prania. Przy najbliższej okazji sprawdzę silnik i grzałkę. Dziękuję.