Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Polonez gaśnie...

Fantomen 22 Nov 2004 19:19 3525 16
    Fantomen
    Level 20  
    Instalacja gazowa Eksa. Polonez rocznik 89. Polonez po nagrzaniu na gazie gasnie. Proby odpalenia na gazie koncza sie pozniej niepowodzeniem. Zapala na sekunde i gasnie. Mieszalnik czy jak to sie zwie zamaraza. Po odpaleniu na benzynie i odmrozeniu miszalnika po przelaczeniu na gaz chodzi ok. Dziwne to troszke. Bylem w serwisie ale powiedziano mi ze to przez plyn w chlodnicy byl nalany borygo. Niby przeczyscili jakies przewody i nalali dobry plyn ale usterka nadal sie powtarza. Pomocy...
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    zodiak318
    Level 34  
    Jeśli zamarza reduktor to nie ma dobrego obiegu cieczy chłodzącej. Może to termostat bo dlaczego po nagrzaniu ? Lub reduktor jest źle podpięty do układu chłodzenia.
    Fantomen
    Level 20  
    Termostat byl wymieniany przy czyszczeniu przewodow, czyli 2 dni temu niby przez fachowca, nagrzewnica czyszczona, zawor nagrzewnicy tez, pompa plynu chlodzacego tez chodzi bo widac w chlodnicy przplyw cieczy i niby wszystko z obwodem plynu jest ok. A podpiety jest dobrze, nic nie bylo grzebane i przez 3 lata wszystko bylo ok.
    zbigniewtronic
    Level 13  
    Zapowietszony układ cgłodzenia.
    WoŹnY
    Level 28  
    Dokładnie jak piszą koledzy. Zapowietrzony układ i nie ma grzania reduktora. Jak wiesz który to reduktor to jak zgaśnie otwórz maskę i zobacz, ze jest cały oszroniony. Jak go polejesz dzbankiem ciepłej wody znowu odpali (bo go rozgrzałeś). Proponuje wrócić do warsztatu gdzie dokonywałeś naprawy i niech odpowietrzą układ, tak jak powinni to zrobić.
    coach
    Level 13  
    odkręc sobie górny wąz od parwnika i sprawdz czy przy rozgrzanym silniku bedzie wypływac płyn , tylko uwaga na wysoką temp.Ja wten sposób odpowietrzam parownik
    Fantomen
    Level 20  
    Ale dlaczego gasnie dopiero jak sie nagrzeje?
    coach
    Level 13  
    Mieszalnik czy jak to się zwie zamaraza

i to raczej jest przyczyna.A tak na marginesie to co to za fachowcy od gazu że z poldkiem sobie nie radzą, pewnie kase umią tylko brac
    Haruś
    Level 17  
    J.W. - zapowietrzony układ chłodzenia. Dolać płynu i odpowietrzyć.
    krzysztof 7
    Level 14  
    Miałem te same objawy ,nie było dobrej masy na obudowie reduktora.
    staszekk7
    Level 18  
    Ja sądze że układ jest nie drożny bo nawet przy zapowietrzonym układzie jakieś szczątkowe ogrzewanie by było i parownik by nie zamarzał , przecież pompa wymusza cyrkulacje płynu
    Fantomen
    Level 20  
    Samochod oddany do serwisu. Dalem sobie z nim spokoj. Powiedzieli ze to uszczelka pod glowica.
    Fantomen
    Level 20  
    Nie zauwazylem ze ubywa z znacznym stopniu plynu chlodniczego, poprostu dolewalem. Jak to mi powiedzieli to gdzies tam przy tej uszczelce wypluwalo plyn, zmniejszal sie poziom plynu, ze bylo za malo by ogrzac parownik no i zamarzniecie gotowe. Przynajmniej tak mowili, ja sie na tym nie znam jak nie naprawia to beda sie znim tyle bawic az zrobia.

A co zrobili mnie w "bambuko"?
    Zdanekmexico
    Level 12  
    no niestety ja tez myslalem nad tym u mamuski w carusie 1,6gle z 92. no i tak dochodzilem do wszystkiego, wymienilem termostat bo np. jak sie zatnie to ma duzy obieg i jak jest zimny silnik to w malym obiegu jest tak niski przeplyw plynu i op niskiej temperaturze ze gaz go zamraza, choc pozniej sie okazalo ze to uszczelka pod glowica poniewaz silniki te a zwlaszcza uszczelki niebyly przystosowane do benzyny bezolowiowej jak i do gazu przez co je wypalalo, i kiedy juz wydmuchalo uszczelke to w malym obiegu tworzyl sie balon powietrzny ktory blokowal przeplyw plynu :D , wiec sie wziolem za te autko zmieniajac uszczeleczke i planujac glowice i odrazu inny samochod :D
    Zdanekmexico
    Level 12  
    jak mozesz to napisz jaki byl koszt tej naprawy, byl bym wdzieczny
    Fantomen
    Level 20  
    Niestety nie odpowiem Ci, bo robiłem w koncu u znajomego mechanika, co mial u mnie dług wdzieczności...