Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy bateria HSTNN-IB75 (HP DV7) już do wymiany?

03 Aug 2011 00:15 3446 1
  • Level 11  
    Witam Panie i Panów,
    Posiadam laptopa HP DV7 1060el
    Bateria to (zastępcza) HSTNN-IB75 14.4V 4400mAh/64Wh marki MOVANO
    Screen z HP Total Care:

Laptop wyłącza się przy 95% baterii. Pokazało mi 33 cykle czy to nie zbyt mała wartość?

Screen z BatteryMon:
    Napięcie to 16.6V (Na baterii jest napisane 14,4V) Oraz Na baterii jest napisane 4400mAh, BatteryMon informuje, że zaprojektowano jako 3960mAh (Rozumiem, że zaokrąglili do standardu) ale pokazuje, że aktualnie jest 3989mAh, więc pojemność wzrosła o 29mAh?
    Czy potrafilibyście przy pomocy tych danych określić czy wymiana ogniw wystarczy bez resetu pamięci? (Podałbym dane na płytce w baterii jednak boję się uszkodzenia a te 5% daje mi przynajmniej czas na przejście z pokoju do pokoju)

Rozebrałem (rozwaliłem) oryginalną baterię HP
    Zdjęcie płytki:

Wynika z niej, że jest tam układ BQ 20Z70 z pamięcią flashrom
    więc tu kolejne pytanie, jaki układ zbudować do resetowania baterii z pokładu laptopa przy użyciu programu SBWorkshop? Ponieważ być może w baterii którą będę chciał zregenerować znajdzie się właśnie ten układ a chce być przygotowany.

z tego co dowiedziałem się w temacie Link tutorial tego układu się nie nada.

[EDIT] Z innych postów dowiedziałem się jednak, że mimo nie podania w liście obsługiwanych układów ten interfejs poradzi sobie z BQ20Z70, czy to prawda ?

PS. "Aby tego dokonać, należy najpierw ustalić, na których kontaktach złącza baterii, jest magistrala SM-Bus. Mierząc multimetrem napięcia pomiędzy kontaktami musimy znaleźć kontakty, na których jest napięcie odpowiadające napięciu baterii, czyli w zakresie 12 do 14 V w zależności od stanu naładowania baterii i określić gdzie jest plus i minus. W naszej baterii są pary kontaktów 1,2 plus i 6,7 minus."

U mnie to tam gdzie jest napisane "Pack -"(1,2) to minus, a "pack+"(7,8) to plus, tak?
    Pozdrawiam i z góry dziękuję :)
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    W baterii masz uszkodzone ogniwa - 4 sekcja całkowicie padła.

Interfejs ten poradzi sobie, ale najlepiej z programem Be2Works.

Co do wyprowadzeń, to się zgadza.