Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Karcher K620M - niskie ci¶nienie

08 Aug 2011 14:03 14683 3
  • Level 12  
    Witam,
    jestem na etapie naprawy Karchera K620M.Nie nabijał ci¶nienia, z lancy był strumień o niewielkim ci¶nieniu zasilania, po dłuższym naci¶nięciu pistoletu czasami ci¶nienie wzrastało, ponadto myjka chodzi cały czas(nie wył±cza się po zwolnieniu przycisku pistoletu).

Rozebrałem cało¶ć i zacz±łem czy¶cić.
    1.Pierwsze spostrzeżenie - uszczelka uszkodzona - 5.365-172.0 (czę¶ć nr 9 rysunek poniżej)

2.Olej barwy "kawa z mlekiem", widocznie woda dostała się do komory olejowej

moje pytanie jest odno¶nie wymiany uszczelniaczy na tłoczyskach, czy wystarczy wymienić uszczelniacze wysokoci¶nieniowe 6.365-341.0??? (element nr 7 na rysunku poniżej).

proszę o sugestie co jeszcze sprawdzić lub co i jak zregenerować w tym karcherze zanim zacznę go składać.dziękuję z góry za pomoc

wyczy¶ciłem pompę,wymieniłem uszkodzon± uszczelkę, olej zalałem nowy, wymieniłem oringi na zaworze nadmiarowym i przesmarowałem go smarem silikonowym - efekt jest taki, że myjka wł±cza się i wył±cza, praca "pulsacyjna" bez naciskania spustu, jak nacisnę spust to myjka chodzi normalnie i ci¶nienie jest moim zdaniem ok.

pewno przyczyn może być wiele.
    dzięki za pomoc
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 11  
    Miałem podobny problem tylko w modelu 3.79, okazało się że jest pęknieta głowica w pobliżu zaworka ci¶nieniowego.
  • Level 10  
    Witam ja na twoim miejscu sprawdził bym zaworki koszykowe zazwyczaj przez nie pulsuje cisnienie jesli chodzi o wode w oleju to dla pewnosci przydaloby sie wymienić pierscienie olejowe a koszyczki mozna sprawdzic w prosty sposób wyciagasz na zewn±trz nalewasz na nie wody jesli trzymaja wode to so sprawne

Proszę poprawić post - regulamin pkt.3.1.13 [dzimi]
  • Level 10  
    Zgadzam się ze staszko05 prawdopodobnie kłopoty z głowic±. A uszczelki w przypadku gdy masz mleko w oleju wymienia się wodne i olejowe oraz tłok prawdopodobnie porysowany.