Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Karcher K620M - niskie ci¶nienie

kameleon100 08 Aug 2011 14:03 16156 3
 • #1
  kameleon100
  Level 13  
  Witam,
  jestem na etapie naprawy Karchera K620M.Nie nabijał ci¶nienia, z lancy był strumień o niewielkim ci¶nieniu zasilania, po dłuższym naci¶nięciu pistoletu czasami ci¶nienie wzrastało, ponadto myjka chodzi cały czas(nie wył±cza się po zwolnieniu przycisku pistoletu).

  Rozebrałem cało¶ć i zacz±łem czy¶cić.
  1.Pierwsze spostrzeżenie - uszczelka uszkodzona - 5.365-172.0 (czę¶ć nr 9 rysunek poniżej)
  Karcher K620M - niskie ci¶nienie

  2.Olej barwy "kawa z mlekiem", widocznie woda dostała się do komory olejowej  moje pytanie jest odno¶nie wymiany uszczelniaczy na tłoczyskach, czy wystarczy wymienić uszczelniacze wysokoci¶nieniowe 6.365-341.0??? (element nr 7 na rysunku poniżej).

  Karcher K620M - niskie ci¶nienie

  proszę o sugestie co jeszcze sprawdzić lub co i jak zregenerować w tym karcherze zanim zacznę go składać.dziękuję z góry za pomoc

  wyczy¶ciłem pompę,wymieniłem uszkodzon± uszczelkę, olej zalałem nowy, wymieniłem oringi na zaworze nadmiarowym i przesmarowałem go smarem silikonowym - efekt jest taki, że myjka wł±cza się i wył±cza, praca "pulsacyjna" bez naciskania spustu, jak nacisnę spust to myjka chodzi normalnie i ci¶nienie jest moim zdaniem ok.

  pewno przyczyn może być wiele.
  dzięki za pomoc
 • #2
  staszko05
  Level 11  
  Miałem podobny problem tylko w modelu 3.79, okazało się że jest pęknieta głowica w pobliżu zaworka ci¶nieniowego.
 • #3
  volt50
  Level 11  
  Witam ja na twoim miejscu sprawdził bym zaworki koszykowe zazwyczaj przez nie pulsuje cisnienie jesli chodzi o wode w oleju to dla pewnosci przydaloby sie wymienić pierscienie olejowe a koszyczki mozna sprawdzic w prosty sposób wyciagasz na zewn±trz nalewasz na nie wody jesli trzymaja wode to so sprawne


  Proszę poprawić post - regulamin pkt.3.1.13 [dzimi]
 • #4
  pawsz
  Level 11  
  Zgadzam się ze staszko05 prawdopodobnie kłopoty z głowic±. A uszczelki w przypadku gdy masz mleko w oleju wymienia się wodne i olejowe oraz tłok prawdopodobnie porysowany.