Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karcher K620M - niskie ciśnienie

kameleon100 08 Sie 2011 14:03 11503 3
  • #1 08 Sie 2011 14:03
    kameleon100
    Poziom 12  

Witam,
    jestem na etapie naprawy Karchera K620M.Nie nabijał ciśnienia, z lancy był strumień o niewielkim ciśnieniu zasilania, po dłuższym naciśnięciu pistoletu czasami ciśnienie wzrastało, ponadto myjka chodzi cały czas(nie wyłącza się po zwolnieniu przycisku pistoletu).

Rozebrałem całość i zacząłem czyścić.
    1.Pierwsze spostrzeżenie - uszczelka uszkodzona - 5.365-172.0 (część nr 9 rysunek poniżej)

2.Olej barwy "kawa z mlekiem", widocznie woda dostała się do komory olejowej

moje pytanie jest odnośnie wymiany uszczelniaczy na tłoczyskach, czy wystarczy wymienić uszczelniacze wysokociśnieniowe 6.365-341.0??? (element nr 7 na rysunku poniżej).

proszę o sugestie co jeszcze sprawdzić lub co i jak zregenerować w tym karcherze zanim zacznę go składać.dziękuję z góry za pomoc

wyczyściłem pompę,wymieniłem uszkodzoną uszczelkę, olej zalałem nowy, wymieniłem oringi na zaworze nadmiarowym i przesmarowałem go smarem silikonowym - efekt jest taki, że myjka włącza się i wyłącza, praca "pulsacyjna" bez naciskania spustu, jak nacisnę spust to myjka chodzi normalnie i ciśnienie jest moim zdaniem ok.

pewno przyczyn może być wiele.
    dzięki za pomoc

3 3
  • #2 04 Lis 2011 21:44
    staszko05
    Poziom 10  

Miałem podobny problem tylko w modelu 3.79, okazało się że jest pęknieta głowica w pobliżu zaworka ciśnieniowego.

1
  • #3 12 Lis 2011 23:20
    volt50
    Poziom 10  

Witam ja na twoim miejscu sprawdził bym zaworki koszykowe zazwyczaj przez nie pulsuje cisnienie jesli chodzi o wode w oleju to dla pewnosci przydaloby sie wymienić pierscienie olejowe a koszyczki mozna sprawdzic w prosty sposób wyciagasz na zewnątrz nalewasz na nie wody jesli trzymaja wode to so sprawne

Proszę poprawić post - regulamin pkt.3.1.13 [dzimi]

0
  • #4 21 Maj 2013 04:33
    pawsz
    Poziom 10  

Zgadzam się ze staszko05 prawdopodobnie kłopoty z głowicą. A uszczelki w przypadku gdy masz mleko w oleju wymienia się wodne i olejowe oraz tłok prawdopodobnie porysowany.

0