Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 407 1.6HDi 2005 automat

11 Sie 2011 22:03 3831 10
  • Poziom 14  
    Witam,
    mam taki problem z Peugeot 407 1.6 hdi 2005 rok. auto dotarlo na sznurku do warsztatu z "nowa- uzywana skrzynia automatyczna w bagazniku". klien stwierdzil ze byl z tym autem w innym warsztacie tamci stwierdzili ze skrzynia padnieta i zalecili wymiane na inna. Zabrali sie do roboty ale z niewiadomych mi przyczyn w polowie pracy oddali klientowi samochod. Trafil do mnie. Skrzynia wymieniona wg zalecen klienta na "nowa-uzywana" podobno sprawna ale teraz jest problem:
    Auto nie jedzie ani do przodu ani do tylu
    Rozponaje zmiane polozenia skrzyni.
    Bledow brak(PP2000)
    czy to moze wskazywac na to ze owa skrzynia tez jest padnieta czy tez moze to byc cos innego?
  • Poziom 29  
    spawdź parametry( ciśnienie itd) może nie ma oleju, może problem jest w sprzęgle ( konwektorze)
  • Poziom 14  
    a czy w jakis sposob uklad mogl sie zapowietrzyc? i czy to byla by przyczyna takiego zachowania? co jeszcze mozna sprawdzic/zmierzyc zanim wyciagne skrzynie. mi poprostu brakuje juz pomyslu.
  • Poziom 29  
    zawsze układ się zapowietrza, trzeba odpalić auto i przełączać biegi i następnie sprawdzić poziom oleju, proszę pomyśl sam zanim zapytasz, więcej danych jak napisałem wcześniej( ciśnienie oleju( pompa jest napędzana od tej bucy pomiędzy silnikiem a skrzynią ijak wkładali skrzynie mogli nie trafić na wypust do napędu pompy oleju i pozamiatane)
  • Poziom 27  
    konwerter nie robi cisnienia oleju
    skrzynia do naprawy
  • Poziom 14  
    oto wyniki testow skrzyni:
    1 sprawa po podlaczeniu pp2000 i proba autoamtycznego polaczenia sie ze sterownikiem skrzyni: PP200 Unknow reference- ecu being referenced i nalzalo wybrac skrzynie z listy.po wybraniu odpowiedniej:
    silnik na wolnych obrotach lewarek w pozycji P
    engine speed- 849
    gearbox input speed- 128
    gearbox output speed -0
    engine torque- -40Nm
    presing down accelarator pedal- (zakres od 0 do 100%)
    gearbox oil temperature- 17st C

Pomiar Cisnienia
    wolne obroty skrzynia w pozycji P
    regulator 3- 47mA
    regulator 4- 799 mA
    regulator 5- 47 mA
    regulator 6 - 799 mA
    wolne obroty pozycja D
    regulator 3- 47mA
    regulator 4- 799 mA
    regulator 5- 799 mA
    regulator 6 - 799 mA

co o tym myslicie? w skrzyni odpowiednia ilosc oleju, uklad odpowietrzony
  • Poziom 9  
    Pewnie połamały sie 2 ząbki w konwerterze z powodu błędu w montażu( silnik sie kreci a konwerter stoi w miejscu).
  • Poziom 32  
    camcad3600 napisał:
    Pewnie połamały sie 2 ząbki w konwerterze z powodu błędu w montażu( silnik sie kreci a konwerter stoi w miejscu).
    i to by było na tyle :D a jaki kod skrzyni?
  • Poziom 9  
    wymiana samego konwertera załatwi sprawe.
  • Poziom 14  
    uszkodzona skrzynia, wymieniono na inna wszystko działa. temat do zamkniecia