Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TPLink TD-W8960N i TD-WR543g jak skonfigurować

15 Sie 2011 16:22 2332 8
  • Poziom 8  
    Witam,
    internet mam z neostrady po kablu r11 wpięty do 1 routera TD-W8960N. Router rozsiewa internet po wifi do komputera A. Router TD-WR543g jest w trybie AP client WISP i bierze internet po WIFI z TD-W8960N. Komputer B jest podpięty do routera TD-WR543g po kablu. Oba komputery widzą internet. Problem polega na tym, że komputer A nie widzi komputera B (na odwrót jest ok, tzn. komputer B widzi komputer A).
    Problem wynika prawdopodobnie z tego, że AP client w trybie WISP robi swoją podsieć, do której nie ma dostępu z zewnątrz.
    AP client dostaje po DHCP automatycznie IP 192.168.1.101, komputer A dostaje IP 192.168.1.103. Na AP client LAN jest ustawiony na 10.0.0.1, komputer B podpięty do AP client dostaje automatycznie IP 10.0.0.102.
    Na routerze TD-W8960N jest ustawione przekierowanie portu 8000 na IP 192.168.1.101. Na AP client jest przekierowany port 8000 na IP 10.0.0.102.
    Jak pinguję z komputera B: ping 192.168.1.103 to dostaję odpowiedź. Jak z komputera A pinguję: ping 10.0.0.102 to nie ma odpowiedzi.
    Uprzejma prośba o pomoc w takiej konfiguracji, żeby dostać się z kompa A na komp B, który jest w podsieci
  • Moderator - Sieci, Internet
    Cytat:
    Uprzejma prośba o pomoc w takiej konfiguracji, żeby dostać się z kompa A na komp B, który jest w podsieci

Kupić access pointa z trybem APC aby móc bez problemów udostępniać pliki i używać różnych aplikacji w sieci.
  • Poziom 8  
    nie do końca o taką odpowiedź mi chodziło ;)

jak ktoś ma inny pomysł to będę wdzięczny

@jimasek co byś polecił (gdybym nie poradził sobie i musiał jednak kupić nowy router)
    TL-WA500g też tp-link-a jest dobrym rozwiązaniem w warunkach domowych.
  • Poziom 8  
    a coś z większą liczbą portów LAN?
    Ovislink WL-5450AP, WL-5470AP
    TechnicLAN WAR-54GS
  • Poziom 8  
    jeśli kupię TL-WA500g i do niego podłączę tego wr543g, którego już mam w trybie AP Router po LAN, to wszystkie kompy wpięte zarówno do głownego routera z neo jak i do wr543g będą w jednej podsieci?
  • Poziom 8  
    nikt nie pomoze?
  • Poziom 12  
    A czy możesz zobrazować Twoją sieć ? ..bo tak się składa że mam podobną sieć. Z tym, że na 4 urządzeniach. td-w8960n -> tl-340gd* ->(bridge)-> tl-wa501g -> tl-340g.
    * - niestety po ostatniej burzy tl-340gd się 'wysypał'. Na szczęście miałem jakiś uszkodzony AP do neo (td-w8901g), który podmieniłem. Teraz tl-wa501g jest jako client, wcześniej był jako bridge. I ogólnie wszystko chodzi, tylko braciak mówił, że dłużej łapie adres z dhcp i wszystko jest na takiej samej podsieci.