Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizja TP - jak ominąć liveboxa

17 Sie 2011 20:38 3224 8
 • Poziom 2  
  Witam
  Moje pytanie brzmi: jak przy telewizji od neostrady ominąć Liveboxa?
  Zależy mi na połączeniu przez router - nie chcę mieć podpiętego komputera pod ten szmelc, a ta śmieszna telewizja neostrady wymaga Liveboxa. Jak go więc ominąć?

  Czytałem, że można podłączyć LB do netgear - czy to wykonalne? Kabel ADSL od telefonu musi pozostać w moim routerze (mam jeden) - czy LB go potrzebuje?
  Dzięki z góry za odp.
 • Poziom 27  
  Jaka telewizja SAT czy IPTV.
 • Poziom 2  
  Satelitarna ;)
 • Poziom 35  
  Na starym oprogramowaniu Tuner potrzebował jednorazowego dostepu do internetu, nowe modele potrzebuja w czasie każdego włączenia.
 • Poziom 2  
  Gość z TP powiedział mi, że połączenie jest potrzebne tylko do konfiguracji tunera i w razie ew. odcięcia prądu (trzeba wówczas konfigurować na nowo, a wtedy potrzebne jest połączenie przez livebox).

  Więc jak to jest? Livebox potrzebuje kabla ADSL? Mam jeden, a ten jest mi potrzebny do mojego routera Thomsona. LB wpiąłbym do netgeara i powstałaby sieć dekoder=livebox=netgear. Można tak? Przy tym wariancie kabel tel. jest wpięty do mojego routera i nie bierze w ogóle udziału.

  Drugi wariant - używam Liveboxa z wpiętym kablem ADSL tylko do startu dekodera (konfiguracji), po czym odpinam i wkładam go do routera. Wykonalne? Dekoder nie musi chyba koniecznie działać z liveboxem? Przecie bierze kanały z talerza.
 • Poziom 27  
  Ustaw DHCP Thomsona tak aby przydzielał IP z zakresu 192.168.1.10 do 192.168.1.50 brame na 192.168.1.1 i podłącz dekoder do Thomsona.
 • Poziom 28  
  >>>>>>Moje pytanie brzmi: jak przy telewizji od neostrady ominąć Liveboxa?

  --- Włożyć kartę do innego tunera obsługującego Viacess.
 • Poziom 26  
  Skoro masz tv satelitarną to dekoder powinien chodzić na zwyklym routerze. Jak dobrze pamiętam to rodziców dekoder odpalałem na swoim edinaksie AR-7084GA( z wifi). Obecnie u rodziców jest client AP TP Link'a. Oczywiście u mnie router też obecnie zmieniony na TP Link z powodu awarii poprzedniego routera.