Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizja TP - jak ominąć liveboxa

17 Sie 2011 20:38 3149 8
  • Poziom 2  
    Witam
    Moje pytanie brzmi: jak przy telewizji od neostrady ominąć Liveboxa?
    Zależy mi na połączeniu przez router - nie chcę mieć podpiętego komputera pod ten szmelc, a ta śmieszna telewizja neostrady wymaga Liveboxa. Jak go więc ominąć?

Czytałem, że można podłączyć LB do netgear - czy to wykonalne? Kabel ADSL od telefonu musi pozostać w moim routerze (mam jeden) - czy LB go potrzebuje?
    Dzięki z góry za odp.
  • Poziom 27  
    Jaka telewizja SAT czy IPTV.
  • Poziom 2  
    Satelitarna ;)
  • Poziom 35  
    Na starym oprogramowaniu Tuner potrzebował jednorazowego dostepu do internetu, nowe modele potrzebuja w czasie każdego włączenia.
  • Poziom 2  
    Gość z TP powiedział mi, że połączenie jest potrzebne tylko do konfiguracji tunera i w razie ew. odcięcia prądu (trzeba wówczas konfigurować na nowo, a wtedy potrzebne jest połączenie przez livebox).

Więc jak to jest? Livebox potrzebuje kabla ADSL? Mam jeden, a ten jest mi potrzebny do mojego routera Thomsona. LB wpiąłbym do netgeara i powstałaby sieć dekoder=livebox=netgear. Można tak? Przy tym wariancie kabel tel. jest wpięty do mojego routera i nie bierze w ogóle udziału.

Drugi wariant - używam Liveboxa z wpiętym kablem ADSL tylko do startu dekodera (konfiguracji), po czym odpinam i wkładam go do routera. Wykonalne? Dekoder nie musi chyba koniecznie działać z liveboxem? Przecie bierze kanały z talerza.
  • Poziom 27  
    Ustaw DHCP Thomsona tak aby przydzielał IP z zakresu 192.168.1.10 do 192.168.1.50 brame na 192.168.1.1 i podłącz dekoder do Thomsona.
  • Poziom 28  
    >>>>>>Moje pytanie brzmi: jak przy telewizji od neostrady ominąć Liveboxa?

--- Włożyć kartę do innego tunera obsługującego Viacess.
  • Poziom 26  
    Skoro masz tv satelitarną to dekoder powinien chodzić na zwyklym routerze. Jak dobrze pamiętam to rodziców dekoder odpalałem na swoim edinaksie AR-7084GA( z wifi). Obecnie u rodziców jest client AP TP Link'a. Oczywiście u mnie router też obecnie zmieniony na TP Link z powodu awarii poprzedniego routera.