Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Livebox + Router - Połączenie

Danielix 23 Lut 2015 11:51 588 4
  • #1 23 Lut 2015 11:51
    Danielix
    Poziom 7  

Witam. Z góry chciałbym zaznaczyć że jestem nowy i nie wiem czy w dobrym dziale umiescilem temat.
    Livbebox mam na I piętrze i tam mam także komputer laptopy itd. Na dole czyli parterze mam TV z smart TV , dekoder do orange TV i też urządzenia potrzebujące bezprzewodowej sieci. Problem polega na tym że chciałbym połączyć dwa rutery ze sobą , przewód ethernetowy mam już pociągniety od liveboxa bo potrzebny był do smart tv . Wiec jesli kupie ruter Netgear DGN2200 lub Pentagram Cerberus P6363 ( bo własnie za tymi się oglądam ) i skonfiguruje je czyli DHCP itd i podłącze to będzie działała mi sieć bezprzewodowa w drugim ruterze i te port lan ? Czy krosowy przewód czasami nie będzie potrzebny do tego ?
    Przejrzałem elektrode i znalazłem odpowiedzi lecz jeden autor mówił że się da a natomiast inny że Netgar jest z modemem adsl i bd to przeszkadzało . Mam internet 10mb

0 4
  • #2 23 Lut 2015 13:16
    mistake68
    Poziom 14  

Witam !!
    Kolego tak piszesz że trudno zrozumieć o co chodzi , ale jeśli dobrze zrozumiałem to potrzebujesz , Access Point-a wifi , może być to router skonfigurowany jako Access-Point (punkt dostępowy) lub typowy Access Point. Chyba że chcesz, dla urządzeń na parterze wydzielić osobną "podsieć" , to wtedy konfigurujesz router jako router i tylko wpisujesz bramę domyślną.
    Mam nadzieję że trochę rozjaśniłem.
    Pozdrawiam !!

0
  • #3 23 Lut 2015 13:48
    Danielix
    Poziom 7  

Przepraszam , starałem się jak mogłem . Tak właśnie , o to chodzi . Ale nadal nie otrzymałem odpowiedzi na pytania :
    Wiec jesli kupie ruter Netgear DGN2200 lub Pentagram Cerberus P6363 ( bo własnie za tymi się oglądam ) i skonfiguruje je czyli DHCP itd i podłącze to będzie działała mi sieć bezprzewodowa w drugim ruterze i te porty lan ?
    Czy krosowy przewód czasami nie będzie potrzebny do tego ?
    Czy adsl wbudowany w ruterze netgear nie będzie przeszkadzał ?

0
  • #4 23 Lut 2015 13:59
    mistake68
    Poziom 14  

Witam !!
    Nie wiem czy te routery można skonfigurować tak jak potrzebujesz ,ale jeśli tak, to będzie działało, przewód krosowy nie będzie Ci potrzebny , wszystko łączysz przewodem tzw. prostym.
    Sprawdził bym tylko czy w/w routery mogą pracować w trybie Access-Point'a.
    Pozdrawiam !!

0
  • Pomocny post
    #5 23 Lut 2015 15:35
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Zamiast Netgeara, to router ADSL kup Pentagrama lub router TP-Linka np. WR-740, WR-841. Podepnij go tym kablem prostym z Liveboxa do LAN i skonfiguruj na nim AP wg. http://tplink-forum.pl/faq-konfiguracja-tp-li...router-bezprzewodowy-jako-ap-punkt-dostepowy/ Do dyspozycji będziesz miał jedna sieć WiFi w domu, tworzoną przez Liveboxa. Urządzenia będą się widzieć. Na dole do dyspozycji jeszcze 3xLAN, podepniesz co zechcesz.

0
  Szukaj w 5mln produktów