Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Livebox + Router - Połączenie

23 Lut 2015 11:51 714 4
 • Poziom 8  
  Witam. Z góry chciałbym zaznaczyć że jestem nowy i nie wiem czy w dobrym dziale umiescilem temat.
  Livbebox mam na I piętrze i tam mam także komputer laptopy itd. Na dole czyli parterze mam TV z smart TV , dekoder do orange TV i też urządzenia potrzebujące bezprzewodowej sieci. Problem polega na tym że chciałbym połączyć dwa rutery ze sobą , przewód ethernetowy mam już pociągniety od liveboxa bo potrzebny był do smart tv . Wiec jesli kupie ruter Netgear DGN2200 lub Pentagram Cerberus P6363 ( bo własnie za tymi się oglądam ) i skonfiguruje je czyli DHCP itd i podłącze to będzie działała mi sieć bezprzewodowa w drugim ruterze i te port lan ? Czy krosowy przewód czasami nie będzie potrzebny do tego ?
  Przejrzałem elektrode i znalazłem odpowiedzi lecz jeden autor mówił że się da a natomiast inny że Netgar jest z modemem adsl i bd to przeszkadzało . Mam internet 10mb
 • Poziom 14  
  Witam !!
  Kolego tak piszesz że trudno zrozumieć o co chodzi , ale jeśli dobrze zrozumiałem to potrzebujesz , Access Point-a wifi , może być to router skonfigurowany jako Access-Point (punkt dostępowy) lub typowy Access Point. Chyba że chcesz, dla urządzeń na parterze wydzielić osobną "podsieć" , to wtedy konfigurujesz router jako router i tylko wpisujesz bramę domyślną.
  Mam nadzieję że trochę rozjaśniłem.
  Pozdrawiam !!
 • Poziom 8  
  Przepraszam , starałem się jak mogłem . Tak właśnie , o to chodzi . Ale nadal nie otrzymałem odpowiedzi na pytania :
  Wiec jesli kupie ruter Netgear DGN2200 lub Pentagram Cerberus P6363 ( bo własnie za tymi się oglądam ) i skonfiguruje je czyli DHCP itd i podłącze to będzie działała mi sieć bezprzewodowa w drugim ruterze i te porty lan ?
  Czy krosowy przewód czasami nie będzie potrzebny do tego ?
  Czy adsl wbudowany w ruterze netgear nie będzie przeszkadzał ?
 • Poziom 14  
  Witam !!
  Nie wiem czy te routery można skonfigurować tak jak potrzebujesz ,ale jeśli tak, to będzie działało, przewód krosowy nie będzie Ci potrzebny , wszystko łączysz przewodem tzw. prostym.
  Sprawdził bym tylko czy w/w routery mogą pracować w trybie Access-Point'a.
  Pozdrawiam !!
 • Pomocny post
  Specjalista Sieci, Internet
  Zamiast Netgeara, to router ADSL kup Pentagrama lub router TP-Linka np. WR-740, WR-841. Podepnij go tym kablem prostym z Liveboxa do LAN i skonfiguruj na nim AP wg. http://tplink-forum.pl/faq-konfiguracja-tp-li...router-bezprzewodowy-jako-ap-punkt-dostepowy/ Do dyspozycji będziesz miał jedna sieć WiFi w domu, tworzoną przez Liveboxa. Urządzenia będą się widzieć. Na dole do dyspozycji jeszcze 3xLAN, podepniesz co zechcesz.