Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Speedport W721v Annex A - błąd PPPoE timeout w momencie łączenia z internetem

22 Sie 2011 20:54 2054 5
  • Poziom 9  
    Witam . Posiadam taki jak w temacie router . Próbowałem uruchomić na nim obsługe annex A za pomocą aplikacji speed-to-fritz . Po zmianie bramka synchronizuje się poprawnie lecz w momencie połączenia z internetem występuje za każdym razem błąd PPPoE timeout . Na allegro można kupić taką bramkę z obsługą annexu A . Prosiłbym o pomoc w znalezieniu odpowiedniego firmware . Pozdrawiam .
  • Poziom 12  
    Firmware masz pewni dobry. Ten speedport bazuje na Fritzie 7170, w tym urządzeniach nalezy wymienić kondensator odkłócający na o ile mnie pamięc nie myli 1uF. Poszukaj informacji o przeróbce fritza 7170.
  • Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedz . Znalazłem temat o przróbce 7170 . Niestety speedport trochę inną konstrykcje i tego kondensatora nie ma na płytce .
  • Poziom 11  
    Jaki masz firmware w tym boxie ? Bo ja mam ten sam problem firmware 58.04.82-VE ale to samo miałem na fritzbox 7170 na tym samym sofcie
  • Poziom 9  
    Posiadam firmware 58.04.84 . Próbowałem również innych wersji oprogramowania w speed-to-fritz jest kilka do wyboru . Na jednym z niemieckich forum zajmujących się tematyką tych boksów , również nie uporali się z tym problemem .
  • Poziom 11  
    Mój speedport w721v nie zapamiętuje lub przekłamuje ustawienia dla DSL po wyłączeniu zasilania. Nie pomaga wgranie ustawień z dysku po resecie. Trzeba zrestartować modem do zera i dopiero na nowo ręcznie wprowadzić ustawienia.

Niestety problem jest nierozwiązywalny. Firmware na którym oparta jest przeróbka na annex A jest wadliwy i właśnie powoduje to utratę ustawień dsl po zaniku zasilania. Nie można ich wprowadzić ponownie, jedynie pełny reset. W tym momencie sprzedawcy na allegro wciskają kit i nie warto kupować tego modelu mimo niskiej ceny. Odradzam !!!