Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers W11-2E dziwnie piszczy po kilku minutach działania

anek0306 03 Wrz 2011 19:42 5902 9
  • #1 03 Wrz 2011 19:42
    anek0306
    Poziom 7  

Witam!
    Posiadam podgrzewacz wody Junkers W11-2E od 4 lat. Po kilku minutach działania zaczyna dziwnie piszczeć. Grzeje wodę bez problemu zapala się też bez zarzutu, nigdzie nie cieknie wodza. Nie wiem co może być tego powodem. Proszę o radę.

0 9
  • #2 03 Wrz 2011 22:47
    serwisszulborski.pl
    Specjalista - systemy grzewcze

Spróbuj lekko zmienić przepływ wody prawym pokrętłem - ustaw maksymalnie w prawo do oporu a następnie cofnij ćwierć obrotu...Jak nie pomoże należy oczyścić filtry, zwłaszcza wewnętrzny na wodzie w armaturze wodnej. Po 4 latach polecam zrobić konserwację z myciem palnika i nagrzewnicy.

0
  • #3 07 Wrz 2011 19:08
    anek0306
    Poziom 7  

Witam!
    Zrobiłem tak jak mi Pan polecił i pomogło. Warto jednak zrobić tą konserwację. Dzięki!

1
  • #4 22 Kwi 2016 11:35
    etienee
    Poziom 8  

mam ten piec od dwóch lat. w ubiegłym roku w lipcu przestała działac swieczka.
    Serwisant stwierdził,ze trzeba czyścić i zainkasował 75 zł. Wczoraj znowu to samo.
    Swieczka nie zapalała.Zapaliła dopiero dzisiaj.Czekam na serwisanta ale nie zamierzam płacic,bo konserwacje robił niespełna rok temu.
    Co ciekawe moja mama ma termet dwuobiegowy od 5 lat,nie czyściła piec hula.
    Dzwoniłam do instystu Nafty i Gazu na Lubicz w Krakowie,gdzie pytałam o jakośc gazu. Opowiedziałam jaki piec mam,Pan stwierdził,ze jest tam spręzyna,która się non stop zapycha,odcina dopływ gazu.Piec nie działał do teraz a teraz się uruchomił sam.

0
  • #5 23 Kwi 2016 14:01
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

etienee napisał:
    mam ten piec od dwóch lat. w ubiegłym roku w lipcu przestała działac swieczka.
    Serwisant stwierdził,ze trzeba czyścić i zainkasował 75 zł. Wczoraj znowu to samo.
    Swieczka nie zapalała.Zapaliła dopiero dzisiaj.Czekam na serwisanta ale nie zamierzam płacic,bo konserwacje robił niespełna rok temu.

Słusznie stwierdził, Twoim obowiązkiem jest dokonywanie przeglądu min. raz w roku.
    I co w związku z tym, że czyszczony miałaś "niespełna" rok temu ? W niektórych urządzeniach trzeba to robić minimum 2 razy w roku, środowisko ich pracy, częstotliwość użytkowania, jakość elementów z których jest wykonany, jego wiek, może mieć wpływ na to, jak często musimy to robić.
    etienee napisał:

Co ciekawe moja mama ma termet dwuobiegowy od 5 lat,nie czyściła piec hula.

Niektórzy jeżdżą samochodami bez przeglądów, bez ubezpieczenia i także hulają - tylko do czasu.
    Zapytaj się mamy czy przypadkiem nie opłaca składki ubezpieczeniowej za mieszkanie, jeżeli tak, zapytaj po co to robi, skoro w przypadku, odpukać - pożaru, zaczadzenia, zalania przez to właśnie urządzenie, odmówią jej wypłaty pieniędzy.
    Proponuję jednak nie brać z mamy przykładu akurat w tej kwestii ;)

0
  • #6 23 Kwi 2016 20:24
    etienee
    Poziom 8  

Miałam piec PG-6 hulał niemal 40 lat.Po co go wymieniałam nie wiem. Popełniłam błąd,ludzie mają go jeszcze i sa szczęskiwi, pomontowali tylko czujniki gazu. Co robia inni Kasprzyk i z czym mnie nie obchodzi.Mam opinie serwisanta na temat tego bubla.

0
  • #7 24 Kwi 2016 09:12
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Widzisz, a ja bywałem u klientów, którym ten "piec" PG-6 - wybuchł np. podczas kąpieli w pomieszczeniu w którym się razem znajdowali - nic fajnego, także do tamtej pory byli z niego zadowoleni.
    Obecne urządzenia są zdecydowanie bezpieczniejsze, zgodzę się jednak z Tobą, że bardzo często są to buble, nie ma szans, żeby wytrzymywały tyle czasu co urządzenia z poprzedniej "epoki" odchodzące już do lamusa - ale tak się dzieje obecnie z wszystkim, samochody, rtv, agd - szkoda gadać.
    Wszystko jednak da się naprawić, tak jak pisałem przeglądy są obowiązkowe, jeżeli masz go do lipca 2014 na gwarancji, to oprócz standardowych czyszczeń, nie powinnaś ponosić innych kosztów, niech serwisant na miejscu zobaczy co tym razem jest przyczyną.

0
  • #8 24 Kwi 2016 11:32
    etienee
    Poziom 8  

Był w piatek serwisant.
    Od razu swieczka i chciał 90 zł. Ja mu powiedziałam.Przecież Pan był3.07. i czyscił Pan swieczke wiec co ile się zanieczyszcza.Oni daja 3 m-ce gwarnacji.
    Pewnie doskonale wiedza co to za bubel. Nie dam 90 zł bo jestem na rencie i mnie stac. Tymbardziej,że ludzie maja podobne piece i nikt nie ma takiego problemu jak ja.Tu nie ma nic do rzeczy powietrze,mamy takie same.
    Porównywanie sytuacji pieca do do innych zgoła odmiennych zdarzeń jest dziwne.Ja chcę wiedziec jak wyczyścić tę swieczkę. niech ktos zobrazuje.

Dodano po 10 [minuty]:

Nigdy nie miałam pieca w łazience.
    Własnie strachy na lachy. Juz nigdy nie posłucham nikogo.
    Mam lodówkę Pamir 4 m.Pracuje od niemal 25 lat.Odkurzacz zelmer około 20 letni.
    Naprawiałam,ale za cholerę nie kupie nowego.Pomna tego cholernego pieca
    Wiem na pewno od jednego serwisanta W-11 2 E sa bardzo czułe na wszelkiego rodzaju zabrudzeniu. Tego sprzedawca mi nie powiedział.Teraz sprawa jest w junkersie.Żądam wymiany pieca.Nie odpuszczę. Mam co pół roku wydawac 100.
    To nie odkurzacz,który pochłania kurz do worka i trzeba co chwile opróżniac worek. Ludzie nie traktujcie innych jak idiotów. Wypowiadajcie sie na temat konkretny w danej sprawie.
    CZY KTOS WIE JAK WYCZYŚCIĆ TE ŚWIECZKE I PILOTA!!!!
    Proszę o odpowiedzi na ten temat.Najlepiej zdjęcie obrazujace/

0
  • #9 25 Kwi 2016 00:33
    Bazyl44
    Poziom 15  

Skoro sprawa jest już u junkersa to radzę zaprzestać samodzielnych napraw bo to może poważnie zaszkodzić.
    Swoją drogą... raz piszesz, że ten PG działał ponad 50l w innym poście 40l, w innym znowu 25. Raz mama ma kocioł 2f od 5l raz znowu od 4. Sam piec masz od lat 2 , 3 a w innym temacie 4 lat. Oszaleć można ;)

0
  • #10 25 Kwi 2016 11:51
    etienee
    Poziom 8  

Przeczytaj dokładnie co napisałam o lodówce pamir 4m. czy to ważne ile mama ma piec duobiegowy. Wazne,ze nie ma problemów. zadnych z termetem.Czy wazne ile działał PG-6. Nie ważne ważne jest,ze był bezawaryjny,świeczka sie nie zatykała. nie uznali mi gwaracnji po noc po konserwacji nie zgłosiłam przedłuzenie i jakas opłata za co nie wiem

0