Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Funkcje systemu Windows 7 - pytania.

Arturs87 04 Sep 2011 12:04 2563 7
    Arturs87
    Level 12  
    Witam!

Konfiguracja komputera:
    PROCESOR: AMD Athlon 2000 Mhz (10*200) 3000+
    MOBO: Gigabyte GA-K8VT800 Pro
    GRAFIKA: Radeon 9600
    RAM: 512MB (Corsair)
    DYSK: 200GB
    SYSTEMY: WIN XP PRO + WIN 7 ULTIMATE x86

Otóż chodzi mi o to, żeby przyspieszyć maksymalnie działanie siódemki i wyłączyć to co zbędne.
    Komputer służy do:
    -słuchania muzyki, oglądania filmów
    -przeglądania internetu
    -obsługi pakietu Office 2007

Wiem, że jest to pełna wersja siódemki, i jest dużo rzeczy, które można by usunąć/wyłączyć aby przyspieszyć system.
    Myślałem nad wyłączeniem zbędnych funkcji, tylko że teraz nie mogę zainstalować Javy, niewiem które funkcje mogę wyłączyć, a które są konieczne.
    Wiadomo, że java, adobe acrobat musi działać.
    Co jeszcze można zrobić?
    W autostarcie raczej nic nie mam, aktualizacje zrobione są, sterowniki do grafiki i dźwięku też są.
    Proszę o propozycje.

Wiem, że ta konfiguracja idealnie na Windows 7 działać nie będzie (prawdopodobnie głównie przez 512MB RAMU) ale porównywałem oba systemy i na siódemce pracuje mi się lepiej.
    Z góry dziękuje za odpowiedzi

Funkcje systemu Windows 7 - pytania.
    witkor85
    Level 24  
    Windows 7 – minimalne wymagania[16]
    Procesor 1 GHz x86 lub x86-64 (32-bit lub 64-bit)
    Pamięć RAM 1 GB (32-bit) / 2 GB (64-bit)
    Karta graficzna DirectX 9.0, WDDM 1.0 lub lepszy
    Pamięć VRAM 128 MB
    Ilość wolnego miejsca na twardym dysku 16 GB (32-bit) / 20 GB (64-bit)

W tym przypadku dorzuciłbym jeszcze 1,5GB ramu
    Arturs87
    Level 12  
    Nie będę inwestował w ten sprzęt. Jest to mój tymczasowy komputer.
    Co mogę polepszyć z taką konfiguracją?
    Chodzi mi głównie o te funkcje, które mogę wyłączyć, efekty wizualne też wyłącze, co jeszcze mogę zrobić?
    Jest możliwość może jakiegoś delikatnego podkręcenia, ale wolałbym się tego na takim leciwym sprzęcie nie podejmować - nie wiem czy chłodzenie jest odpowiednie etc.
    Ram jest lepszej jakości - posiada dodatkowe chłodzenie i myślę że można coś z tego wycisnąć, ale teraz się w to bawić nie będę.
    Co więc z tymi funkcjami?
    kondziu jah
    Level 33  
    Wywal tablet, skoro nie masz ekranu dotykowego. Wywalenie indeksowania powinno przyspieszyć system (kosztem wolnego wyszukiwania, ale jak się ma porządek to i wyszukiwarki się nie używa).

Warto powyłączać również kilka rzeczy w:

1. Usługach (prawoklik na kmputer - zarządzaj - usługi), np. bufor wydruku (jeśli nie masz drukarki), wszystko co dotyczy grupy domowej, autokonfigurację wlan (jeśli nie masz wifi), windows search (czyli wyszukiwanie).

2. Wyglądzie (gdzieś pod prawoklikiem na pulpit i pasek zadań), np. wyłączenie przezroczystości, aero, pokazywania podglądu okien na pasku zadań.

3. Funkcjach wpływających na wydajność (prawoklik na komputer - właściwości - zaawansowane): znajdziesz tu możliwość m. in. włączenia motywu znanego z Win95, wyłączenia pokazywania okna przy przesuwaniu i inne opcje, które zwiększają wydajność kosztem wyglądu.
    witkor85
    Level 24  
    W zasadzie nic nie wyciśniesz więcej ponieważ masz na mało pamięci ram. Przy minimalnych wymaganiach potrzebujesz "1GB" pamięci ram do w miarę "sprawnego" działania systemu. Przy usunięciu funkcji o których piszesz zyskasz raczej kilka MB niż wydajność. Włącz styl klasyczny. Może coś da w co wątpie
    helmud7543
    Level 43  
    Nie kombinuj w funkcjach a zmień efekty wizualne - z tym że przy tej ilości pamięci to niewiele da. Ale prawda jest taka, że prawdopodobnie jak dorzucisz 512 MB RAM to komputer zyska niezłego wydajnościowego kopa (wiem jak pracuje Vista/7 na komputerze z 512 MB RAM - jedyne co można powiedzieć to to że pracuje ale już zrobienie czegokolwiek staje się nie do zniesienia). Więc na początek spróbuj zdobyć ten RAM - to akurat Ci się opłaci jak chcesz korzystać z Windows 7 na tym sprzęcie.
    Arturs87
    Level 12  
    Jestem w pełni świadomy że najsłabszy ogniwem jest ram - może spróbuje coś wymyślić na dniach.
    Pamięć jest tania, więc pomyślę o tym. Jest to mój tymczasowy komputer, gdyż w swoim oddałem dwa podzespoły na gwarancję i korzystam z innego.
    Zmiana wyglądu na klasyczny raczej nie daje nic, bo zmieniłem z klasycznego (taki był na świeżym systemie) na standardową kompozycje Aero Windows 7 i nie działa wolniej.
    Ok, skoro wyłączenie zbędnych funkcji nic nie da (zdalny pulpity, media player i inne) to powiedzcie mi co mam ustawić, a co wyłączyć (w 1 poście jest screen jak to teraz wygląda). Jeżeli coś jest zbędne to to wyłącze, nawet jeżeli da totylko pare mb, skoro to nie zaszkodzi to po co mi to).
    iagre
    Level 35  
    Uruchom menadżer zadań i zobacz w nim które programy/usługi używają najwięcej SWAPa. To są pierwsi kandydaci do wyłączenia.