Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Funkcje systemu Windows 7 - pytania.

04 Wrz 2011 12:04 2317 7
  • Poziom 12  
    Witam!

Konfiguracja komputera:
    PROCESOR: AMD Athlon 2000 Mhz (10*200) 3000+
    MOBO: Gigabyte GA-K8VT800 Pro
    GRAFIKA: Radeon 9600
    RAM: 512MB (Corsair)
    DYSK: 200GB
    SYSTEMY: WIN XP PRO + WIN 7 ULTIMATE x86

Otóż chodzi mi o to, żeby przyspieszyć maksymalnie działanie siódemki i wyłączyć to co zbędne.
    Komputer służy do:
    -słuchania muzyki, oglądania filmów
    -przeglądania internetu
    -obsługi pakietu Office 2007

Wiem, że jest to pełna wersja siódemki, i jest dużo rzeczy, które można by usunąć/wyłączyć aby przyspieszyć system.
    Myślałem nad wyłączeniem zbędnych funkcji, tylko że teraz nie mogę zainstalować Javy, niewiem które funkcje mogę wyłączyć, a które są konieczne.
    Wiadomo, że java, adobe acrobat musi działać.
    Co jeszcze można zrobić?
    W autostarcie raczej nic nie mam, aktualizacje zrobione są, sterowniki do grafiki i dźwięku też są.
    Proszę o propozycje.

Wiem, że ta konfiguracja idealnie na Windows 7 działać nie będzie (prawdopodobnie głównie przez 512MB RAMU) ale porównywałem oba systemy i na siódemce pracuje mi się lepiej.
    Z góry dziękuje za odpowiedzi

Funkcje systemu Windows 7 - pytania.
  • Poziom 24  
    Windows 7 – minimalne wymagania[16]
    Procesor 1 GHz x86 lub x86-64 (32-bit lub 64-bit)
    Pamięć RAM 1 GB (32-bit) / 2 GB (64-bit)
    Karta graficzna DirectX 9.0, WDDM 1.0 lub lepszy
    Pamięć VRAM 128 MB
    Ilość wolnego miejsca na twardym dysku 16 GB (32-bit) / 20 GB (64-bit)

W tym przypadku dorzuciłbym jeszcze 1,5GB ramu
  • Poziom 12  
    Nie będę inwestował w ten sprzęt. Jest to mój tymczasowy komputer.
    Co mogę polepszyć z taką konfiguracją?
    Chodzi mi głównie o te funkcje, które mogę wyłączyć, efekty wizualne też wyłącze, co jeszcze mogę zrobić?
    Jest możliwość może jakiegoś delikatnego podkręcenia, ale wolałbym się tego na takim leciwym sprzęcie nie podejmować - nie wiem czy chłodzenie jest odpowiednie etc.
    Ram jest lepszej jakości - posiada dodatkowe chłodzenie i myślę że można coś z tego wycisnąć, ale teraz się w to bawić nie będę.
    Co więc z tymi funkcjami?
  • Poziom 33  
    Wywal tablet, skoro nie masz ekranu dotykowego. Wywalenie indeksowania powinno przyspieszyć system (kosztem wolnego wyszukiwania, ale jak się ma porządek to i wyszukiwarki się nie używa).

Warto powyłączać również kilka rzeczy w:

1. Usługach (prawoklik na kmputer - zarządzaj - usługi), np. bufor wydruku (jeśli nie masz drukarki), wszystko co dotyczy grupy domowej, autokonfigurację wlan (jeśli nie masz wifi), windows search (czyli wyszukiwanie).

2. Wyglądzie (gdzieś pod prawoklikiem na pulpit i pasek zadań), np. wyłączenie przezroczystości, aero, pokazywania podglądu okien na pasku zadań.

3. Funkcjach wpływających na wydajność (prawoklik na komputer - właściwości - zaawansowane): znajdziesz tu możliwość m. in. włączenia motywu znanego z Win95, wyłączenia pokazywania okna przy przesuwaniu i inne opcje, które zwiększają wydajność kosztem wyglądu.
  • Poziom 24  
    W zasadzie nic nie wyciśniesz więcej ponieważ masz na mało pamięci ram. Przy minimalnych wymaganiach potrzebujesz "1GB" pamięci ram do w miarę "sprawnego" działania systemu. Przy usunięciu funkcji o których piszesz zyskasz raczej kilka MB niż wydajność. Włącz styl klasyczny. Może coś da w co wątpie
  • Poziom 43  
    Nie kombinuj w funkcjach a zmień efekty wizualne - z tym że przy tej ilości pamięci to niewiele da. Ale prawda jest taka, że prawdopodobnie jak dorzucisz 512 MB RAM to komputer zyska niezłego wydajnościowego kopa (wiem jak pracuje Vista/7 na komputerze z 512 MB RAM - jedyne co można powiedzieć to to że pracuje ale już zrobienie czegokolwiek staje się nie do zniesienia). Więc na początek spróbuj zdobyć ten RAM - to akurat Ci się opłaci jak chcesz korzystać z Windows 7 na tym sprzęcie.
  • Poziom 12  
    Jestem w pełni świadomy że najsłabszy ogniwem jest ram - może spróbuje coś wymyślić na dniach.
    Pamięć jest tania, więc pomyślę o tym. Jest to mój tymczasowy komputer, gdyż w swoim oddałem dwa podzespoły na gwarancję i korzystam z innego.
    Zmiana wyglądu na klasyczny raczej nie daje nic, bo zmieniłem z klasycznego (taki był na świeżym systemie) na standardową kompozycje Aero Windows 7 i nie działa wolniej.
    Ok, skoro wyłączenie zbędnych funkcji nic nie da (zdalny pulpity, media player i inne) to powiedzcie mi co mam ustawić, a co wyłączyć (w 1 poście jest screen jak to teraz wygląda). Jeżeli coś jest zbędne to to wyłącze, nawet jeżeli da totylko pare mb, skoro to nie zaszkodzi to po co mi to).
  • Poziom 35  
    Uruchom menadżer zadań i zobacz w nim które programy/usługi używają najwięcej SWAPa. To są pierwsi kandydaci do wyłączenia.