logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wybór spawarki transformatorowej: DEDRA, Marpol, Powermat, opinie i doświadczenia

leewy 04 Wrz 2011 13:39 20777 3
REKLAMA
  • #1 9894017
    leewy
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Witam. Mam zamiar kupić spawarkę transformatorową jednego z producentów wymienionych w temacie. Z góry zastrzegam, że nie interesuje mnie spawarka inwenterowa. Wyczytałem, że Eurotec montuje aluminiowe uzwojenia oraz zawyża parametry dlatego też tego producenta nie biore pod uwage. Najpoważniej traktuję Dedre bo kojarzy mi się z trwałą marką. Proszę o opinie dotyczące pozostałych firm. Spawarka ma kosztować około 350 złotych (ale musi być transformator) oraz od 180A. Przedewszystkim interesuje mnie wymiana doświadczeń co do pracy ciągłej (problem przegrzewania sie spawarek) oraz typu uzwojenia.
  • REKLAMA
  • #2 9894055
    Tomasz.W
    Poziom 35  
    Posty: 2315
    Pomógł: 263
    Ocena: 161
    leewy napisał:
    ...Najpoważniej traktuję Dedre bo kojarzy mi się z trwałą marką....
    No tak, Chiny i trwała marka :D. A porównywać nie ma co, wszystko takiej samej jakości.
  • REKLAMA
  • #3 9894233
    necavi
    Poziom 19  
    Posty: 344
    Pomógł: 5
    Ocena: 57
    Wszystkie tego typu konstrukcje mają parametry "papierowe" ew. z podaną mocą można pracować kilka minut a później sprzęt się wyłącza aż ostygnie (np. 10 min). Do pracy ciągłej to się nie nadaje do amatorskich zastosowań jak najbardziej.
  • #4 9894359
    jump$
    Poziom 20  
    Posty: 627
    Pomógł: 7
    Ocena: 115
    Dedra... ostatnio kupiłem w markecie budowlanym przecinarkę do płytek ceramicznych, na mokro, przecinarka miała źle wykonany frez na wałku co powodowało że tarcza miała centymetrowe bicie, nie nadawała się do niczego
    Okazało się że wszystkie przecinarki Dedra na sklepie z tej samej dostawy miały tą wadę a było ich ponad 20 szt. I co odeślą do Chin?
    Dedra to polska firma ale produkuje wszystko w chinach.
    Co do spawarek to nie miałem, ale zastanawiał mnie taki inwerter TIG za ok. 1000zł, ale pewnie to też jest badziewie.
    @leewy A tobie radzę kup coś normalnego i sprawdzonego najlepiej na 400v i o mocy najlepiej 200A np. Bester, na prąd stały.
    Jak kupisz taką chińszczyznę w cenie ok. 350zł, to tylko żeby coś przy smarkać 2-3min na maksymalnym amperażu. Bo do garażu albo do jakiegoś gospodarstwa żeby spawać jakieś większe konstrukcje to taka spawarka nie będzie się nadawała , będziesz tylko kur*iał i wyklinał. Jak raz ci się zagrzeje transformator to będzie się włączało zabezpieczenie termiczne co chwile podczas spawania, do tego krutkie przewody spawalnicze które są cieniutkie i prąd przemienny...
    PS. Wybór należy do ciebie.
REKLAMA