Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Porównanie produktów DEDRA, Marpol, Powermat.

leewy 04 Sep 2011 13:39 17855 3
    leewy
    Level 1  
    Witam. Mam zamiar kupić spawarkę transformatorową jednego z producentów wymienionych w temacie. Z góry zastrzegam, że nie interesuje mnie spawarka inwenterowa. Wyczytałem, że Eurotec montuje aluminiowe uzwojenia oraz zawyża parametry dlatego też tego producenta nie biore pod uwage. Najpoważniej traktuję Dedre bo kojarzy mi się z trwałą marką. Proszę o opinie dotyczące pozostałych firm. Spawarka ma kosztować około 350 złotych (ale musi być transformator) oraz od 180A. Przedewszystkim interesuje mnie wymiana doświadczeń co do pracy ciągłej (problem przegrzewania sie spawarek) oraz typu uzwojenia.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Tomasz.W
    Level 35  
    leewy wrote:
    ...Najpoważniej traktuję Dedre bo kojarzy mi się z trwałą marką....
    No tak, Chiny i trwała marka :D. A porównywać nie ma co, wszystko takiej samej jakości.
    necavi
    Level 18  
    Wszystkie tego typu konstrukcje mają parametry "papierowe" ew. z podaną mocą można pracować kilka minut a później sprzęt się wyłącza aż ostygnie (np. 10 min). Do pracy ciągłej to się nie nadaje do amatorskich zastosowań jak najbardziej.
    jump$
    Level 20  
    Dedra... ostatnio kupiłem w markecie budowlanym przecinarkę do płytek ceramicznych, na mokro, przecinarka miała źle wykonany frez na wałku co powodowało że tarcza miała centymetrowe bicie, nie nadawała się do niczego
    Okazało się że wszystkie przecinarki Dedra na sklepie z tej samej dostawy miały tą wadę a było ich ponad 20 szt. I co odeślą do Chin?
    Dedra to polska firma ale produkuje wszystko w chinach.
    Co do spawarek to nie miałem, ale zastanawiał mnie taki inwerter TIG za ok. 1000zł, ale pewnie to też jest badziewie.
    @leewy A tobie radzę kup coś normalnego i sprawdzonego najlepiej na 400v i o mocy najlepiej 200A np. Bester, na prąd stały.
    Jak kupisz taką chińszczyznę w cenie ok. 350zł, to tylko żeby coś przy smarkać 2-3min na maksymalnym amperażu. Bo do garażu albo do jakiegoś gospodarstwa żeby spawać jakieś większe konstrukcje to taka spawarka nie będzie się nadawała , będziesz tylko kur*iał i wyklinał. Jak raz ci się zagrzeje transformator to będzie się włączało zabezpieczenie termiczne co chwile podczas spawania, do tego krutkie przewody spawalnicze które są cieniutkie i prąd przemienny...
    PS. Wybór należy do ciebie.