logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Najwydajniejsze rozwiązanie na zdalny terminal w domu ?

Dominbik 05 Wrz 2011 14:32 932 0
REKLAMA
  • #1 9897196
    Dominbik
    Poziom 10  
    Posty: 54
    Cześć wam !
    SKRÓT:
    Posiadam laptopa PII 333MHz, 128MB RAM, karta s3 virge 4MB a w domu nigdy nie było nadmiaru stanowisk. Pomyślałem, że ten staruszek do czegoś, by się przydał jako zdalny terminal X11 mocniejszego komputera stacjonarnego. Będzie to w obrębie mojej zaufanej sieci. Mógłby mi ktoś chociaż zasugerować w którą stronę mam iść ?, bo korzystanie z ssh x11 forwarding wydaje mi się mało wydajnym i sensownym rozwiązaniem we własnej sieci LAN. Czytałem trochę o LTSP, nx, VNC, xhost + DISPLAY=192.168.1.138:0:0. Na laptopie na pewno będzie zainstalowany Debian Squeeze (więc nie boot z sieci). Fajnie gdyby było to lekkie rozwiązanie to może ten laptop poradziłby sobie np. w internecie. Po tym co przeczytałem podoba mi się xhost + DISPLAY=ipklienta:0:0 , lecz nie wiem czy jest wystarczająco bezpieczne (nawet w swojej sieci). Trzeba mi dobrego wyjścia gdy schodzę ze stacjonarki przez "weź na chwilę bym sobie coś sprawdziła w internecie"... ;/
    Pozdrawiam

    Rozwinięcie:
    Zainspirował mnie jeden z kolejnych artykułów, w którym wspominano; jeden serwer + x terminali; dobre rozwiązanie a komputery klienckie nie muszą być zbyt wydajne, bo to tylko takie przeglądarki X.
  • REKLAMA
REKLAMA