Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uszkodzona matryca - brak obrazu

karolinaa88 11 Sep 2011 23:04 6375 6
 • #1
  karolinaa88
  Level 9  
  witam,
  mam problem z poprawnym wyświetlaniem obrazu na matrycy.
  Do wczoraj wszystko działało. Zamknęłam pokrywę laptopa jak zawsze a dziś uruchamiał i tu niespodzianka - brak obrazu. Diody się świecą - co jest grane ?
  System się uruchamia, dyski ok. itd a gdzie obraz... Przechyliłam lekko pokrywę laptopa i obraz powrócił. Ustawiłam pod innym kątem to już nie było.

  Właśnie się dowiedziałam, że to może być problem z
  taśmą łączącą płytę główną z matrycą - jest ona elastycznym połączeniem między matrycą i płytą główną.

  Objawy uszkodzenia:

  - początkowo przy pewnych pozycjach ustawienia obudowy matrycy obraz nagle znika, jednak delikatne odchylenie matrycy powoduje przywrócenie obrazu - jest to objaw pękniętej taśmy matrycy - brak obrazu, pomimo tego, że podświetlenie matrycy działa - jest to objaw złamania taśmy łączącej matrycę z płytą główną

  Naprawa polega na wymianie na nową uszkodzonej taśmy.


  I tu pytanie - ile taka taśma kosztuje ? Przebywam zagranicą - jaka może być orientacyjna cena w Polsce ?
  Laptop nie ma już gwarancji od paru miesięcy .

  Czy taką część można wymienić w jakimkolwiek serwisie - czy wiąże się to z konkretnym modelem laptopa, marką - czy muszę odsyłać do Toshiby by taka taśmę zamontowali? Jak długo trwa naprawa ?

  I jeszcze jedno czy taka wymiana wiąże się z ingerowaniem w system ? Czy będzie trzeba od nowa instalować system operacyjny?

  Bardzo proszę o odpowiedzi. [/b]
 • #2
  dt1
  Admin of Computers group
  Witaj,
  Taśmę musisz dobierać do konkretnego modelu laptopa. Wymiana nie jest trudna i w większości przypadków nie tylko serwis, a nawet osoba z odpowiednim wyczuciem da sobie z tym radę - instrukcje dostępne są w sieci dla poszczególnych modeli laptopów. Czas wymiany to zwykle kilkanaście minut (przyjmijmy pół godziny), o ile nie trzeba rozłożyć całego laptopa na części aby dostać się do gniazda tej taśmy.

  Jeśli chodzi o cenę - najlepiej moim zdaniem poszukać używanej na aukcjach - koszt nowej z serwisu Toshiby na pewno będzie zabójczy, a używaną działającą można w zależności od modelu laptopa (i jego popularności) dostać od 20-30zł w górę, ale najczęściej poniżej 100zł.
 • #3
  karolinaa88
  Level 9  
  dziękuję za informacje , zależy mi na oryginalnej taśmie do toshiby a nie jakimś zamienniku. Chciałabym to raz dobrze zrobić a nie poprawiać bo nikt mi nie gwarantuje że będzie poprawnie.

  Oddam do serwisu ale znając polski serwis pewno będę musiała czekać na taką taśmę orginalną z 2 lub 3 tygodnie.

  No nic będę musiała kupić nowego laptopa tutaj a ten zawiozę do Polski.
  Pewno orginalna taśma kosztuje ok. 300 zł a tu zagranicą pewno 2 razy tyle.
  Tu wszystko jest 2 ,3 razy drożej. Masakra. Już nigdy nie kupie toshiby. Z takim serwisem jak oni mają to za przeproszeniem osra... Czekałam miesiąc na naprawę układu chłodzenia i chyba coś tam z kartą graficzną było.

  Nie powiedzieli dokładnie ale naprawili w ramach gwarancji. Laptop na moje nieszczęście mogłam tylko w toshibie wyczyścić z kurzu bo nikt nie podjął się tego zadania w zwykłym serwisie chyba że na własną odpowiedzilaność bo gwarancja. Najgorsze jest to gdy laptop wrócił to był tak powolny że musiałam ponownie instalować system.


  pozdrawiam
 • #4
  mkpl
  Level 37  
  Koleżanko ale jaka Toshiba bo modeli Ci moc a różnice w cenie znaczne. Podaj dokładny model a powiem Ci mniej więcej ile taka taśma ale na pewno nie 300zł (chyba ze w serwisie)
 • #5
  karolinaa88
  Level 9  
  Toshiba Satellite Pro A300 . Trochę się trzeba namęczyć żeby ustawić pokrywę pod dobrym kątem żebym miała obraz - ale jakoś przeżyję. Mi pozostaje tylko serwis i to w Niemczech. Sama już nie wiem co robić - może to na razie zostawić w spokoju. Tu na pewno więcej zapłacę. Przecież nie kupię przez Allegro -aż strach.
  Widzę, że tu na forum mają ten sam złom co ja i też im się psują taśmy w tym modelu.
  mkpl - czemu tak drogo w serwisie ?
 • #6
  mkpl
  Level 37  
  taśma matrycy do a300 kosztuje około 80zł jeśli (muszą to stwierdzić koledzy z forum bo a300 dobrze nie znam) by pasowała taśma od a200 to jak coś taka mam
 • #7
  karolinaa88
  Level 9  
  dziękuję za odpowiedź,

  temat do zamknięcia !