Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Amica ZZA 6428 - pompa cały czas pracuje

alkalkalk1 13 Sep 2011 10:58 4347 7
    alkalkalk1
    Level 9  
    Dzień dobry
    Mam tą zmywarkę od 4rech lat. Podczas pracy zatrzymuje się zegar i słychać jak pompa chce wypompować wodę. Po wyłączeniu/zresetowaniu dalej chce robić to samo. Poszukałem pomocy na forum i było rozwiązanie na problem Jednak już trzykrotnie w tym roku wyciągałem ją z zabudowy, przechylałem (wylewała się woda) i po zamontowaniu działa. Czy da się jakoś poprawić działanie by już się tak nie robiło? Jest tam jakiś pływak który się zaczepia? Gdzie tego szukać...
    movzx
    Level 39  
    alkalkalk1 wrote:
    Czy da się jakoś poprawić działanie by już się tak nie robiło?

Tak, można spróbować znaleźć i usunąć wyciek.
    JacaP30
    Level 16  
    Często przy zatkanym filtrze pompa wyciąga z pod niego wodę i hydrostat uzupełnia jej niby brak, a p zatrzymaniu pompy nadmiar się przelewa i wpływa pod zabezpieczenie pływakowe.
    Ot i cała filozofia. Trzeba pilnować czystości zespołu filtrującego a przede wszystkim prawidłowego zamontowania bo przedostające się resztki powodują podobne usterki.
    Sądzę z opisu że nie masz nieszczelności bo problem zdarza się od czasu do czasu.
    alkalkalk1
    Level 9  
    Ok. Ale dlaczego wcześniej mi się to nie zdarzało? Zmywarka używana w równym stopniu przez cały okres. Mam dużo kamienia w wodzie i choć używam osobno soli to być może tam coś się osadziło koło pływaka - może tak być a jeśli tak to być może można to obejrzeć... Tylko gdzie szukać?
    JacaP30
    Level 16  
    Najpierw sprawdź co ci napisałem a jak nie pomoże to zostawisz obudowę pod drzwiami otwartą i będziesz obserwował.
    alkalkalk1
    Level 9  
    ok czyli rozkręcić panel pod drzwiczkami tak?
  • Helpful post
    JacaP30
    Level 16  
    Tak.
    alkalkalk1
    Level 9  
    ok sprawdzę