Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Xara Picasso 1,8l benzyna urwany przewód sondy lambda

13 Wrz 2011 12:00 4407 7
  • Poziom 8  
    Mam problem z samochodem xara Picasso 1,8l benzyna 2004 r.
    Urwałem kabel tylnej sondy lambda. Proszę o informację czym różni się sonda tylna /za katalizatorem/ od przedniej?
    Prosze również o informację iloma przewodami jest podłączona.
    Pozdrowienia!
  • Poziom 29  
    Teoretycznie dają się zamienić ( katalog InterCars ) a praktycznie to nie wiem :) Wygladem są jednakowe. Spełniają dwie role jedna jest regulacyjna a druga diagnostyczna. Obydwie posiadają po 4 przewody.
  • Poziom 42  
    cytruś napisał:

Prosze również o informację iloma przewodami jest podłączona.

Urwałeś i nie wiesz ile masz tam przewodów, to ciekawe!!!!
    Właź pod samochód, odkręć, spisz numer i zamawiaj lub naprawiaj, żadna filozofia, a jak cię to przerasta to oddaj do naprawy do polecanego u siebie warsztatu, pisać nie ma o czym
  • Poziom 42  
    "Tylna" sonda / za katalizatorem / to sonda diagnostyczna - diagnozuje sprawność katalizatora , a przed katalizatorem sterująca - m.in. dane z niej , sterownik pożytkuje z innymi danymi do dawkowania paliwa.
  • Poziom 39  
    Wprawdzie moja wiedza z innego silnika, ale chyba pokrywa się. Sondy są jednakowe co konstrukcji, czyli zamienne. A pytanie o ilość przewodów pominę milczeniem.
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam podobne pytanko. Jeśli pojawia się błąd silnika P0130 i dotyczy sondy lambda "BANK 1 SENSOR 1" to której sondy to dotyczy?
  • Poziom 10  
    Witam dotyczy to sondy przed katalizatorem i chodzi o to że podgrzewanie sondy jest uszkodzone i sonda do wymiany