Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor plazma czy led?

siwulec333 16 Wrz 2011 20:01 27103 21
  • #1 16 Wrz 2011 20:01
    siwulec333
    Poziom 8  

Witam.
    Przyszedł czas by zmienić mojego LG 32 cale na coś większego. :D
    Poszukuję tv przynajmniej 46 cali lub więcej.
    Nie wiem już sam czy plazma czy led bo już mi się to wszystko miesza co lepsze.
    Na pewno musi być Full HD i dobrze by było by nie zżerał nie wiadomo ile prądu. :P
    Do tv będzie podłączone DVD przez hdmi( w przyszłości możne i bul-ray), Xbox 360 slim i cyfrowy Polsat z programami HD.
    Fajnie jakby był 3D ale nie jest to jakoś super ważne.
    Dziękuję za każdą pomoc.

• #2 16 Wrz 2011 20:08
    konio68
    Poziom 15  

Wszystko zależy do kasy.
    Co do poboru prądu to z obecnymi plazmami nie jest już tak źle ale LCD z Ledami przy 46" średnio zużywa 80-90W w zależności od modelu.
    Za dobrego Leda w 46 trzeba dać około 5-6k .
    Plazmę zakupisz za 1,5k mniej.
    osobiście niedawno zmieniałem sam i wybrałem Leda , jakość czerni jest taka jak w plazmie.
    A że TV u mnie gra min 9-10 godz dziennie te 80W zrobiło swoje.

• #3 16 Wrz 2011 20:14
    siwulec333
    Poziom 8  

U mnie tv gra od pon do piątku po 3-4 godz a w weekend ok 8 godz wiec może i na plazmę bym się skusił.
    Budżet jakim dysponuje to 4 tys zł.

• #4 16 Wrz 2011 20:19
    konio68
    Poziom 15  

To zdecydowanie Plazma.W cenie 4k kupisz spokojnie.

• #5 19 Wrz 2011 17:19
    marionozzo
    Poziom 10  

jeśli nie oglądasz dużo telewizji to plazma w zupełności wystarczy i filmy z akcją pooglądasz i nie będzie efektu smużenia bo plazma ma bardzo małe czasy i faktycznie jest tańsza i w nowej technologi nie pobiera tak dużo prądu jak kiedyś

• #6 19 Wrz 2011 18:21
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Różnice poboru energii z pewnością odczujesz. Jesteś bardziej przyzwyczajony do obrazu lcd , ostrzejszego. Wiec sięgałbym po ten kierunek u Ciebie. Tym bardziej że możesz mieć powidoki jeśli będziesz dużo grał w Xboxa.
    Mały input lag w lcd też powinien przekonać Cię do tej technologii.
    Takim extra rozwiązaniem będzie Quatron Sharpa czyli 46 le 830.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/67131-...30-telewizor-multimedialny-test-otwarty.html- tu masz test. Jeśli będziesz miał wątpliwości poproś o prezentacje w domu . I dobierze do porównania jeszcze :
    Samsunga 46 D 7000
    Toshibe 46 VL 748

• #7 22 Lis 2011 21:33
    dankoss1992
    Poziom 10  

Mam osobiście dwie plazmy w domu i obydwie Panasonica i nie stwierdziłem wypalania się powidoków (jedna ma 5 lat, druga ok. 4 miesięcy). I dziwie sie osobą piszącym że LCD ma bardziej ostry obraz, może i jaśniejszy tak, ale nie bardziej ostry. Co innego LED, ten juz ma obraz całkiem dobry, porównywalny z plazmą. Pozdr.

• #8 23 Lis 2011 14:28
    AxelNext
    Poziom 38  

Kolego @siwulec333 bierz Sharp LC-46LE830E. Za porównywalnego obrazem PDP (plazma) musisz zapłacić prawie tyle samo. A takimi są Panasonic serii GT oraz VT z matrycą neoPDP. Nawet seria G moim zdaniem wypada gorzej niż ten Sharp.
    Co do zużycia prądu to Sharp LC-46LE830E przy normalnych ustawieniach obrazu pobiera około 70 Wat.

• #9 23 Lis 2011 20:19
    zagiell
    Poziom 13  

Potwierdzam opinie przedmówców. Polecam plazmę - najlepiej Panasonic. Obejrzyj z najnowszej serii VT30 - posiada również 3D.

• #10 23 Lis 2011 23:32
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Sharp po kalibracji pobiera 46 W.
    LCD i LED to to samo , czyli lcd - mają tylko inne podświetlenie matrycy LCD.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/74974-...e-obraz-szczatkowy-na-2-miesiecznym-tv-3.html - tu ludzie opisują swoje kłopoty z wypalaniem plazm , te które mają aktualnie w domu.

• #11 24 Lis 2011 21:37
    paxcio
    Poziom 8  

Zdecydowanie LCD, plazma wg. mnie to szajs.

• #12 25 Lis 2011 14:30
    kamera
    Poziom 14  

Witam. Proponuje przeczytać ten test http://www.tvtest.pl/sharp-lc-46le830e/ i ...tak różowo już nie jest :D Wady :czarny , średnia rożdzielczość obrazu ruchomego z polepszaczami .

Dodano po 2 [minuty]:

paxcio napisał:
    Zdecydowanie LCD, plazma wg. mnie to szajs.

Jak plazma jest szajsem to rozwiń temat i napisz czego nie tolerujesz w PDP.

• #13 25 Lis 2011 17:21
    AxelNext
    Poziom 38  

kamera napisał:
    Proponuje przeczytać ten test http://www.tvtest.pl/sharp-lc-46le830e/
    Wady :czarny , średnia rożdzielczość obrazu ruchomego z polepszaczami .
    Cytat z testu:
    Wraz z pojawieniem się szybkiego ruchu, rozdzielczość obiektów ruchomych gwałtownie spada i jest to cecha wszystkich bez wyjątku telewizorów, a nie tylko testowanego modelu.
    Nie ma idealnych telewizorów i w każdym można znaleźć wady i zalety.
    Tak się składa, że Sharp 830E ma więcej zalet niż wad.

• #14 25 Lis 2011 20:43
    kamera
    Poziom 14  

axelakis napisał:
    kamera napisał:
    Proponuje przeczytać ten test http://www.tvtest.pl/sharp-lc-46le830e/
    Wady :czarny , średnia rożdzielczość obrazu ruchomego z polepszaczami .
    Cytat z testu:
    Wraz z pojawieniem się szybkiego ruchu, rozdzielczość obiektów ruchomych gwałtownie spada i jest to cecha wszystkich bez wyjątku telewizorów, a nie tylko testowanego modelu.
    Nie ma idealnych telewizorów i w każdym można znaleźć wady i zalety.
    Tak się składa, że Sharp 830E ma więcej zalet niż wad.

A tu inny cytat:"Skanowanie, z których najlepsze rezultaty daje ta ostatnia. Rozdzielczość poziomą rzędu 850 linii można uznać za dobrą. Pomimo tego układ generuje widoczne zniekształcenia i niepożądane artefakty." :D dla ciekawości porównaj plazmy np.Panasonica G30 . Podsumowanie testu :
    "ZALETY

bardzo dobry tryb 3D o dużej jasności
    unikalne okulary 3D z szybkim przełączaniem pomiędzy 2D a 3D
    dopracowana obsługa trybu 3D z osobnym przyciskiem na pilocie
    równomierne podświetlenie
    matowy filtr ekranowy, mało podatny na dokuczliwe odblaski światła
    przyzwoity, niezniekształcony dźwięk
    świetnie rozwiązane połączenie nogi z obudową telewizora – telewizor nie kolebie się na boki jak niektóre z serii LE925
    staranny montaż, niezłe materiały, dobre spasowanie elementów
    żywe, atrakcyjne kolory, nieco odmienne od rywali (ale zobacz poniżej)
    osobny wyłącznik sieciowy z boku
    nowoczesny wygląd

WADY

słaba czerń
    przeciętny kontrast (ok. 1100:1)
    duży spadek kontrastu pod kątem
    fioletowe zabarwienie czerni pod kątem
    kolory odbiegają od wzorca (choć mniej niż w poprzednich Quattronach)
    kolor żółty z lekką domieszką czerwieni
    przeciętny deinterlacer
    artefakty układu SB200
    menu nie pozwala na błyskawiczną zmianę ustawień
    brak polskich aplikacji w Aquos NET+
    błyszczący czarny plastik bezlitośnie eksponuje kurz i odciski palców "

A tu jest coś na temat czerni ;
    "Sztuczki i grzeszki
    Podobnie jak wielu rywali, również i w LC-46LE830E Sharp zastosował starą sztuczkę mającą „poprawić” czerń – wygaszenie podświetlenia w sytuacji braku sygnału lub gdy sygnał jest bliski zeru. Prowadzi to wielokrotnie do kuriozalnego przekłamania przekazu np. podczas pokazów slajdów zawierających pomiędzy slajdami przejścia typu fade-out (ściemnienie do czerni) lub też w scenach wewnątrz filmów, które wykorzystują tą technikę. Niestety, opcji tej nie da się wyłączyć."

Polecam porównanie plazm Panasonica i Pioneera
    http://www.tvtest.pl/panasonic-tx-p50vt30-kontra-pioneer-pdp-lx5090-2/ trochę szokujące pomiary czerni nieosiągalne dla .....LCD .
    Pozdrawiam.

• #15 26 Lis 2011 00:09
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Bzdurny ten test.
    To nie są wady to są cechy telewizorów LCD.
    I hasłowe bzdury - typu przeciętny deinterlacer. Bzdura nad bzdurami.
    Sprawdzałem i akurat deinterlacer ma genialny , jeden z lepszych jaki kiedykolwiek wyprodukowano.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-shar...e830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html - tu są zdjęcia , łatwo sprawdzić.

Artefakty - jak ktoś głupi sprawdzał SB 200 - to niech się leczy.

Błyszczący Czarny plastik - jak w 99% telewizorów co podobne wg użytkowników dodaje im urody.A to oni (użytkownicy) kreują wybór model a nie mało rozgarnięty testeer piszący zresztą dyrdymały.

Zółty kolor - od tego jest kalibracja obrazu - widać testujący zapomniał że to obowiązek przed testem.

Czerń strukturalna bardzo dobra .
    Czerń z boków jak w większości tv LCD.

Aquos Net - działa bez problemu.

Menu nie pozwala na błyskawiczną zmianę - czego?
    Komuś pomyliło się , chyba nie widział tego telewizora.

I jakie śmieszne bzdurne zalety.
    Nie podane skalowanie, obróbka, płynność , smooth, input lag.

A backlight działa tak jak w każdym telewizorze.
    Kiedyś się mówiło że klepie jak mały Kazio po dużym kuflu piwa i niech to będzie puentą tego "testu".

Na potwierdzenie tu są opinie "nienawiedzonych" użytkowników
    http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/73502-sharp-60le830e-blyszczaca-matryca.html

• #16 26 Lis 2011 10:52
    kamera
    Poziom 14  

Panie Locoloco czy może Kiki powołujesz się na bardzo "miarodajny" test z" hdtv.com " ta strona jest tak bezstronna jak ta z jakiej podałem ten link , przykład, proszę bardzo -test Sharpo-podobnego LCD z serii 320 http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/60103-sharp-lc-32le320e-test-otwarty.html czytając tą piękną laurkę myślałem że padniemy z kolegami ze śmiechu (mamy "mieliśmy" do czynie z tym projektem zawodowo ) co ciekawe w tym okresie promowane na stronach hdtv były Sharpy . Po tym teście jestem przekonany że testy tam są tak wiarygodne jak i na innych stronach producenckich . Dla mnie bardziej wiarygodny test Sharpa 320 tutaj http://www.tvtest.pl/sharp-lc32le320e/ , a tutaj test tak wielce promowanego przez hdtv.com Panasonica http://www.tvtest.pl/panasonic-tx-l42e30e-2/ teraz jak mi się wydaje do łask wraca Panasonic , a dlaczego to chyba można się domyśleć (reklama=zarobek) .Wniosek z tego jest taki że przy wyborze TV nie można posiłkować się tylko jedną stroną z testami bo można się.... przejechać. Pozdrawiam.

• #17 26 Lis 2011 11:32
    konio68
    Poziom 15  

Moim zdaniem testy na HDTV są naprawdę bardzo wiarygodne i obejmują te sfery , które mają największy wpływ na obraz. Ale to nie znaczy ze ten obraz będzie nam się podobał.
    Większość ludzi lubi bardziej nasycone barwy czy bardziej zimne kolory.
    Co do samego Sharpa.
    TV jak na swoją cenę jest bardzo dobrą propozycją ale każdy ma inne preferencje.
    4 kolor to bardziej chwyt marketingowy , takie same parametry można uzyskać na innych TV , no chyba ze ktoś chce sobie patrzeć przez lupkę i się cieszyć że widzi 4 kolory :).
    Niestety TV wymaga kalibracji bo ten żółty przeszkadza.
    Druga sprawa , która mi się nie podoba w tym TV to matowa powłoka. Ok nie odbija tak , ale wystarczy pod lekkim kontem w nasłonecznionym pomieszczeniu stanąć i obraz jest blady , kolory blade . moim zdaniem to porażka. Wolę mieć lekkie odbicia ale obraz zawsze ostry i głębokie kolory.
    Ale w swojej klasie cenowej jest naprawdę warty uwagi bo jak komuś nie przeszkadzają blade kolory w dzień w jasnym pomieszczeniu to ok.

Co do samego tematu odnośnie plazmy czy Leda. Moim zdaniem dobry Led jest lepszy do plazmy i biorąć pod uwagę bilans wad i zalet obu technologi lepszy jest Led.
    Oczywiście jakość obrazu ma swoją cenę i biorąć pod uwagę dwa modele w tej samej cenie i calach lepiej wypadnie Plazma.

• #18 26 Lis 2011 14:21
    kamera
    Poziom 14  

konio68 napisał:
    Moim zdaniem testy na HDTV są naprawdę bardzo wiarygodne i obejmują te sfery , które mają największy wpływ na obraz. Ale to nie znaczy ze ten obraz będzie nam się podobał.
    Większość ludzi lubi bardziej nasycone barwy czy bardziej zimne kolory.
    Co do samego Sharpa.
    TV jak na swoją cenę jest bardzo dobrą propozycją ale każdy ma inne preferencje.
    4 kolor to bardziej chwyt marketingowy , takie same parametry można uzyskać na innych TV , no chyba ze ktoś chce sobie patrzeć przez lupkę i się cieszyć że widzi 4 kolory :).
    Niestety TV wymaga kalibracji bo ten żółty przeszkadza.
    Druga sprawa , która mi się nie podoba w tym TV to matowa powłoka. Ok nie odbija tak , ale wystarczy pod lekkim kontem w nasłonecznionym pomieszczeniu stanąć i obraz jest blady , kolory blade . moim zdaniem to porażka. Wolę mieć lekkie odbicia ale obraz zawsze ostry i głębokie kolory.
    Ale w swojej klasie cenowej jest naprawdę warty uwagi bo jak komuś nie przeszkadzają blade kolory w dzień w jasnym pomieszczeniu to ok.

Co do samego tematu odnośnie plazmy czy Leda. Moim zdaniem dobry Led jest lepszy do plazmy i biorąć pod uwagę bilans wad i zalet obu technologi lepszy jest Led.
    Oczywiście jakość obrazu ma swoją cenę i biorąć pod uwagę dwa modele w tej samej cenie i calach lepiej wypadnie Plazma.

Mam tylko jedno pytanie ,co nazywasz technologią "led" ??? :D A może technologia LCD z podświetlaniem led .... :D Właśnie po rozumowaniu przez klientów technologii "prawie" LED widać jak marketing zrobił ludziom wodę z mózgu . :D Pozdrawiam.

• #19 26 Lis 2011 16:45
    konio68
    Poziom 15  

To czym jest : podświetlaniem :).
    Osobiscie uważam że podświetlanie led jest lepsze niż CCFL.
    Świetlówki tracą z czasem równomierność szczególnie na swoich końcach.
    Dodatkową zaletą jest czas reakcji ledy co daje mozliwość szybkiej zmiany intensywnosci świecenia lub wygaszenia strefowego. Na świetlówkach tych mozliwości brak.

• #20 27 Lis 2011 02:18
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To określenia popularne . Oczywiście chodzi o LCD z podświetleniem led.
    Nie musisz pluć jadem. Wolę zrozumiałe argumenty.

• #21 27 Lis 2011 17:47
    kamera
    Poziom 14  

LOCOLOCO napisał:
    To określenia popularne . Oczywiście chodzi o LCD z podświetleniem led.
    Nie musisz pluć jadem. Wolę zrozumiałe argumenty.

Proponuje przeczytać swoje wcześniejsze posty na temat konkurencyjnej dla hdtv.com strony z testami ..... i kto zionie jadem .Pozdrawiam.

• #22 27 Lis 2011 23:02
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Tu nie chodzi w ogóle o konkurencję tylko o dokumentację testów. A to widać na zdjęciach .
    No i najważniejsze ocena musi przebiegać w klasie cenowej.

Wracając do meritum sprawy telewizor jest bardzo dobry właśnie w klasie - szczególnie do podanych potrzeb.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson