Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fergusona ariva 102E i zacina się na cyfra+

18 Wrz 2011 12:14 19601 20
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam taki problem zakupiłem fergusona ariva 102E i zacina się na cyfra+ najbardziej kanały hd na drugim dekoderze sagemcom hd wszystkie programy sd i hd odbierają bardzo dobrze .Prosze o pomoc?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Zmieniałem nie pomogło.
  • Poziom 12  
    Na jakim spliterze działają te tunery?
  • Poziom 9  
    Tunery działają na 2 różnych kartach cyfry mam multiroom .
  • Poziom 16  
    Należy wysłać do serwisu. Myślę, że mają wadę. Po nagrzaniu się wyskakuje komunikat brak sygnału.
    Miałem ten sam przypadek. Po naprawie w FERGUSONIE tunery działają bezbłędnie.
  • Poziom 11  
    Wszystkie Arivay102E mają tą wadę, czy to raczej pojedyncze przypadki?
  • Poziom 11  
    W takim razie wystarczy się chyba właściwie tylko spytać sprzedawcy (będę kupował przez allegro), czy nr. seryjny jest powyżej 4601SR i jeżeli jest, to jest pewność że nie będzie tej wady?

Jeszcze nie pokoi mnie jedna rzecz - tutaj spotkałem się z taką opinią:
    Cytat:
    największy minus za gorszy obraz HD w stosunku do starszych modeli.
    ........
    zauważalnie gorszy obraz hd w stosunku do arivy 100e !!

http://www.ceneo.pl/;01513619731-10.htm

To dekoder w ogóle może negatywnie wpływać na jakość obrazu?

Chciałem kupić jakiś tani dekoder (do 220 zł), bo nie zależy mi na dodatkowej funkcjonalność. Dysk, nagrywanie, czy wypasione oprogramowanie - nie zależy mi na tym. Moje jedyne wymaganie, to żeby dekoder odtwarzał FULL HD z Cyfry+.
    Ale nie po to kupowałem plazmę Panasonica, żeby dekoder psuł mi jakość obrazu :)
    Więc jeżeli tak właśnie jest z fergusona Ariva 102E, to trudno - przeboleją i dołożę te kilkadziesiąt złotych i kupię jakiś lepszy.
    Pytanie - czy na prawdę Ariva 102E obniża jakość obrazu?
  • Poziom 9  
    Według mnie odbiera dobrze hd w porównaniu do sagemcoma z cyfry nie widzę różnicy.
  • Poziom 11  
    No dobrze, a czy dekoder Ariva 202E (na allegro za 275 zł, a więc około 50, 60 zł drożej od Ariva 102E) w porównaniu do Ariva 102E oferuje lepszy obraz? Są w ogóle pomiędzy nimi jakieś różnice w jakości obrazu? Bo jeżeli 202E oferuje oferuje lepszy obraz, to chętnie dopłacę te 60 zł.
  • Poziom 9  
    Z specyfikacji na stronie fergusona 202e posiada 1 usb więcej reszta to to samo.Poczytaj tam do się dowiesz czy się jeszcze róznia.
  • Poziom 11  
    Racja.

bbzzyyczczeek, tak ogólnie Twoim zdaniem warto kupić tego Ariva 102E? W tej cenie chyba nic lepszego nie dostanę?
  • Poziom 9  
    Poza tym gubiącym sygnałem (już naprawione) jestem zadowolony.Jedyny minus to jak wyszukasz kanały na fast scanie to jest inna numeracja kanałów ale można poszukac liste na necie i wgrać.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    bbzzyyczczeek napisał:
    Poza tym gubiącym sygnałem (już naprawione) jestem zadowolony.Jedyny minus to jak wyszukasz kanały na fast scanie to jest inna numeracja kanałów ale można poszukac liste na necie i wgrać.

W jaki sposób naprawiłeś gubiący się sygnał?
    mam taki objaw, praktycznie nie ma możliwości obejrzenia programu..
    Przeszedłem awaryjnie na starego Philipsa, który działa poprawnie, a więc na górze wszystko mam ok.
  • Poziom 11  
    Może po prostu oddał do naprawy? :)

Spytałem się sprzedawcy i potwierdził, że numery seryjny sprzedawane przez nich dekoderów są powyżej „4601SR". Teraz mogę ze spokojem kupić.
  • Poziom 9  
    Odesłałem do fergusona i naprawili.
  • Poziom 14  
    bbzzyyczczeek napisał:
    Odesłałem do fergusona i naprawili.

...to lpgiczne, dzięki. Myślałem , że wgrywałeś jakieś tajemne oprogramowania, albo robiłeś inne sztuki..
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Arive 102e (jako czwarty tuner) mam podłączoną pod medium IV i są takie momenty że zacina mi obraz co chwilę. Pomaga restart tunera ale nie na długo.Też szukam rozwiązania tego problemu.