Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat stilo 1.9 120km 2005 brak mocy.

borzuch88 21 Sep 2011 22:07 8271 9
 • #1
  borzuch88
  Level 10  
  Witam, otóż mam następujący problem. Mianowicie występują dwie objawy utraty mocy. Pierwsza znaczna: Autko do 3 tys obrotów zachowuje się prawidłowo. Po uzyskaniu około 3 tys. auto znacznie traci moc, wciskając pedał gazu do końca auto wogóle nie przyspiesza, czuje jakbym wciskał go w powietrze. Na każdym biegu jest tak samo. Natomiast przy bardzo delikatnym naciskaniu gazu, auto powolutku przyspiesza, jednak potrzeba byłoby z 10 km prostej, żeby się porządnie rozpędzić. Po zgaszeniu silnika i ponownym rozruchu auto jakiś czas działa jak należy. I w tym momencie druga objawa (delikatny spadek mocy): ciężko określić jak długo będzie chodzić prawidłowo, ponieważ raz jest to przejechany kilometr, drugi raz może to być 20 kilometrów jednak nie zawsze bez problemów i tu opis zachowania się pojazdu, gdy przez jakiś czas działa "prawidłowo". Na 1 biegu jest ok,na 2 jest ok, a na 3 po przekroczeniu 3 tys. obrotów można wyczuć tym razem delikatne osłabnięcie mocy . Czasem jadę kilka kilometrów i wszystko jest ok, nagle po zwolnieniu i redukcji do 2 biegu ciągnie bardzo dobrze do 3 tys. potem jakby delikatnie mocy mu ubyło i na dalszych biegach tak samo do 3 tys. ok, potem słabo, ale jednak moc spada. Czasami się zdarza, że jest wszystko w porządku i nic się dzieje, i nagle jak w pierwszej objawie zaczyna się znaczny spadek mocy na każdym biegu pow 3 tys. obrotów. Wtedy muszę zgasić i ponownie uruchomić silnik. Wymieniłem zawór EGR na nowy, ponieważ wcześniej już raz się zanieczyścił, ale wtedy nie miał mocy do 2 tys obrotów, zawór ciśnienia na nowy, ponieważ mechanik podejrzewał ten zawór oraz musiałem już wymienić filtr paliwa, powietrza, kabinowy, olej, olejowy, rozrząd. Ponadto samochód nie działał prawidłowo i czyszczona była pompka w baku oraz wlewany specjalny płyn, który miał oczyścić układ paliwowy. Przebieg 95 tys. Przed wymianą części miałem objawy typu pierwszego czyli znaczny spadek mocy i czasami samochód gasł oraz wyskakiwały błędy. Teraz nie gaśnie, żaden błąd nie wyskakuje i występują objawy typu pierwszego (znaczny spadek mocy) i typu drugiego (delikatny spadek mocy).Proszę o Wasze opinie, porady, aby uniknąć dodatkowych kosztów.
 • #2
  misiek14051990
  Level 15  
  witam, może to być wina pompy wtryskowej, lub wtrysków. czy robiłeś test przelewowy?

  Dodano po 5 [minuty]:

  .....aha jeszcze jedno: czy w twojej wersji są klapy wirowe?
  ( przeważnie były w 1.9 jtd o mocy 150km ale nigdy nie wiadomo co fiat tam wstawił u ciebie ) :-)
 • #3
  tzok
  Moderator of Cars
  Trzeba by się przyjrzeć odczytwoi potencjometru pedału przyspieszenia oraz ciśnieniu doładowania i przepływowi powietrza - zrób log dynamiczny z ciśnieniem doładowania, odczytem MAF, pozycją pedału przyspieszenia i obrotami silnika (3 bieg, 1500rpm, gaz w podłogę i przyspieszaj do 4500rpm i drugi raz to samo tylko płynnie wciskaj pedał przyspieszenia).
 • #4
  borzuch88
  Level 10  
  Po podłączeniu pod komputer wyskoczył błąd przepływomierza. Czy to może być to?
 • #6
  najeczkab
  Level 9  
  Miałem podobny problem też w Stilo. Przyczyną była turbina, po jej regeneracji miał o wiele lepsze przyśpieszenie. Pozdrawiam !
 • #7
  borzuch88
  Level 10  
  Wymieniłem przepływomierz, stary był w opłakanym stanie, mechanik mówił, że jeszcze się z takim przypadkiem nie spotkał, żeby plastikowe kratki były spalone, aż stopione i zwęglone. Teraz chodzi jak burza, ostatnio jak był nowy to miał takiego buciora:) Czym to mogło być spowodowane?
 • #8
  decybel91
  Level 42  
  Gorącym olejem z odmy. Choć bardziej gdzieś zwarcie na przepływce - zasada działania.
 • #9
  tzok
  Moderator of Cars
  Gdzie kratka a gdzie przepływka... jakby kratki miały się zwęglić od zwarcia w przepływce to prędzej instalacja elektryczna by się zapaliła.
 • #10
  borzuch88
  Level 10  
  Narazie wszystko działa jak powinno, czy muszę się martwić, że coś jest jeszcze nie tak?