Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Latitude C640 - USB Uszkodzone

23 Wrz 2011 07:23 1347 2
  • Poziom 11  
    Witam,

Posiadam w/w laptopa. Szału nie ma, ale do tego co robię wystarcza. Wszystko sprawnie działa, tylko jedna kwestia - USB jest uszkodzone. Odpowiada w jakiejś części i w zależności jak wtyk ręcznie ustawie, w sensie zabawa góra-dół-prawo-lewo... Czasem łapie np. mój telefon (Nokie N8) i ukażą się foldery, a czasem jedynie na telefonie zmienia się ekran i ikony, znaczy że telefon czuję jakieś podłączenie, aczkolwiek na ekranie laptopa foldery, ani połączenie się nie ukazują. Pierwsze co zauważyłem to luzy na porcie, ruszał się, pomyślałem któryś lut puścił. Wszedłem na stronę DELL'a, ściągnąłem Service Manual i zacząłem zabawę w rozbieranie obudowy aż do portu USB. Niestety Service Manual jak i sam model c640 nie pokazuje wszystkiego i tak głęboko nie sięga. Doszedłem do Wyciągniecia płyty głównej, ale tam aluminiowy szkielet i nic poza tym, wszędzie nity... Przyznam szczerze, że z nerwów po rozebraniu obudowy i wszystkiego, naruszyłem aluminiowy szkielet płyty szlifiereczką w miejscu portu, okazało się, że 3 luty gniazda, które odpowiadają za połączenie gniazda z płytą są ruchome. Co prawda nie mam tak profesionalnych narzędzi, ale zwykłą lutownicą doszedłem do nich i gniazdo przestało się ruszać. Sukces! Złożyłem gada z powrotem, włączam, wszystko działa (właśnie z niego piszę) ale port odpowiedział raz, a potem znowu to samo.

I tu pytanie: Czy jest sens się z tym bawić i zanosić do naprawy lub w ogóle coś z tym robić? Czy lepiej zastanowić się nad kupnem nowego?

Z góry dzięki, pozdrawiam...
  • RenexRenex
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Jeśli nie chce ci się instalować linuxa to ściągnij sobie jakieś liveCD. Po prostu sprawdź najpierw innym systemem żeby wykluczyć sprzęt. Najlepiej będzie się do tego nadawał linux no i popróbuj z innymi urządzeniami USB.
    W przypadku problemów elektrycznych, windows wyrzuca taki "dymek" informując iż "jedno z urządzeń USB powoduje błędy lub jest uszkodzone" czy jakoś tak. Programowałem sporo urządzeń USB na małych procesorach i zwykle tak się objawiały problemy elektryczne.

Rozwiązanie #2. Dell C640 ma stację dokującą. Na niej są dwa porty USB które idą z laptopa zupełnie inną drogą. Taka stacja powinna kosztować grosze.
  • Poziom 11  
    Stacja dokująca, nie wiedziałem w ogóle, że istnieje takie coś... To bardzo dobry pomysł, jeśli mówisz, że "idzie inna drogą" to sobie taką sprawie, dziękuje Michcior.

Chyba, że ktoś ma inny pomysł... << Widzę, że nikt nie ma żadnych. Dziękuje za pomoc, temat zamykam.