Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak lewego kierunkowskazu Vito 108D 2.3D 1996r

21mateuszek 26 Wrz 2011 19:25 4142 5
  • #1 26 Wrz 2011 19:25
    21mateuszek
    Poziom 12  

Witam!

Mam problem z lewym kierunkowskazem, który nie świeci. Stało to się na skrzyżowaniu przy skręcaniu w lewo, tzn. kierunek lewy był włączony, migał migał migał i nagle przestał. Prawy kierunek działa, podobnie jak awaryjne. Dodam jeszcze, że na kontrolka kierunkowskazów mruga prawidłowo przy prawym i awaryjnym świetle.

Co sprawdziłem:
    - wszystkie żarówki są ok
    - przełącznik zespolony, został rozebrany i wyczyszczone zostały styki, także powinien być ok.
    - przekaźniki pod skrzynką bezpieczników. Ten po lewej działa, cyka przy prawym kierunku i awaryjnych, przy lewym nie słychać nic. Ten po prawej sprawdzany był na sucho jak również wymieniany na nowy. Więc go również można wykluczyć. Zresztą nie wiem od czego on jest.
    - teraz mam wyjęty przerywacz kierunkowskazów i szukam do niego układów scalonych, jak na razie jeden mam ale za 10zł co jest nieopłacalne przy całej skrzynce bezpieczników.

Tu moje pytanie do was: co pominąłem? Czego nie sprawdziłem?

Znalazłem taki sterownik do Sprintera: STEROWNIK czy ja również taki posiadam pod fotelem kierowcy?

Proszę o pomoc. Lewy kierunek to nie przelewki /:

0 5
  • #2 26 Wrz 2011 21:12
    kubas10
    Poziom 25  

Nie pamiętam czy tam jest już wszystko po CAN, ale często padały moduły SAM i objawy były podobne, jednego kierunku brak, pozycji itp itd.

1
  • #3 26 Wrz 2011 21:19
    21mateuszek
    Poziom 12  

Na razie zamówiłem skrzynkę bezpieczników, w niej znajduje się przerywacz. Jak to nie pomoże to trzeba będzie dalej szukać.

0
  • #4 26 Wrz 2011 21:25
    lgrzeg
    Poziom 14  

a jak sprawa wyglada z awaryjnymi, jesli sa to obstawiam na pajaka

1
  • #5 26 Wrz 2011 21:46
    21mateuszek
    Poziom 12  

Napisałem, że działają.

0
  • #6 02 Paź 2011 10:49
    21mateuszek
    Poziom 12  

Jednak wina leżała po stronie przełącznika zespolonego, którego jeden styk nie stykał ;) Brakowało mu setnych milimetra.

0
  Szukaj w 5mln produktów