Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Whirpool ARZ 927/H świeci - nie chłodzi

m3onika 05 Paź 2011 15:11 2581 4
  • #1 05 Paź 2011 15:11
    m3onika
    Poziom 2  

Witam.
    Mam problem z lodówką. Przestała chłodzić. Światło jest.
    Po wyłączeniu na kilka godzin zaczęła chłodzić ale za jakiś czas przestała.
    Podpowiedziano mi, że to może być termostat i mam taki: W-4 KAP.12MM
    Czy to to?
    Jeśli tak to jak to wymienić?
    Dam radę sama?
    Próbowałam sama zdjąć tą obudowę spod pokrętła na tylnej ścianie ale nie mogę zdjąć.
    Jak to zrobić?

0 4
  • #2 09 Paź 2011 10:09
    henrykgr1
    Poziom 19  

Witam.
    Obudowa jest przykręcona wkrętem i pewnie zamaskowana zaślepką, trzeba ją poszukac i odkręcic, zdjąc z zaczepów obudowe, odkręic nakrętke termostatu zdemontowac kapilare. Montaż w odwrotnej kolejności. Termostat W-4 jest osiągalny. Jeszcze istotne jest podłączenie,aby aby nie zamienic przewodów.

0
  • #3 09 Paź 2011 11:38
    m3onika
    Poziom 2  

Witam,
    dziękuję za odpowiedź. Termostat wymieniony, ale: zamrażalnik już mrozi a chłodziarka nie :( Czy to źle zamontowany termostat? czy to coś innego może być?

1
  • #4 09 Paź 2011 20:36
    artfik
    Poziom 23  

witam ,podejżewam że poprzedni termostat był dobry najprawdopodobniej jest brak czynnika chłodzącego dlatego zamra żarka chłodzi a lodówka nie i chyba się nie wyłancza .Tylko dobry chłodnik moze pomóc bo serwis skasuje ten sprzęt.oni nie szukają usterki w układzie chłodniczym tylko nabija gazem skasują kasę a za miesiąc problem wróci i wtedy stwierdzą że szafa do wymiany ,szukaj dobrego fachowca który się podejmie znależć dziurkę a potem nabic gazem

0
  • #5 10 Paź 2011 08:44
    m3onika
    Poziom 2  

Dzwoniłam do kilku fachowców i właśnie mówią to co Ty. Ale chyba nie są tak dobrzy, bo mówią ,że owszem mogą nabić ale problem może powrócić za tydzień lub za 2 lata gwarancji nie dają :( Nie znalazłam takiego co by się podjął szukania "dziurki" . Może znasz takiego fachowca w Łodzi? :) Dzięki bardzo, za odpowiedzi.

0