Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komp sie Resetuje podczas korzystania z firefoxa

06 Oct 2011 21:26 4459 14
  • Level 11  
    Witam nie wiedziałem gdzie zamieścić wątek jeśli zły dział proszę moderatorów o przeniesienie, dziękuje, mam następujący problem otóż podczas normalnego użytkowania komputera i przeglądarki Firefox, podczas korzystania z YT w celu umilenia sobie życia i posłuchania jakieś nutki, komp niekiedy złapie zwieche i nic nie mogę zrobić po chwili cały system się resetuje, nie wiem w czym tkwi problem, wielokrotnie skanowałem kompa w poszukiwaniu wirusów i wszystkie zostały usunięte, rejestr również został wyczyszczony. Z początku gdy komp się wyłączał pojawiał się niebieski ekran a na nim białe napisy, niestety tylko przez ułamek sekundy i nic nie zdążyłem przeczytać, dostrzec, wiecie może w czym tkwi problem ? z góry dziękuję za pomoc.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 43  
    Może zacznij od konfiguracji komputera.
  • Level 11  
    Przepraszam zapomniałem

AMD Athlon 240 2x2.8
    Karta Graficzna GF9400GT 1 GB DDR2
    RAM 2 GB DDR2
    Płyta: Gigabyte M52L-S3P
    Zasilacz Pro Comp 400 wat, od razu mówię wiem że to nie najlepszy zasilacz, lecz podczas grania w wymagające gry spisuje się bez zarzutu, więc chyba można wykluczyć że to jego wina.
    Karta dźwiękowa: Zintegrowana
    Podkreślam problem występuje tylko podczas użytkowania przeglądarki firefox, z innymi programami komputer radzi sobie bez zarzutu.
  • Helpful post
    Level 43  
    Flash Player uaktualnij do nowszej wersji.
    Testy programem Occt, wszystkie.
  • Helpful post
    Level 32  
    Niestety problem jest ciężki do rozwiązania.
    U mnie pomogło naprawianie combofixem i aktualizacja sterowników grafiki do najnowszych (BETA), czasami wyskoczy BSOD, lecz bardzo rzadko.
    Przed załadowaniem systemu naciśnij F8 i wyłącz automatyczny restart w przypadku błędu.
    W nowym firefoxie zmieniają coś z pamięcią, także jeśli możesz wróć do starszej wersji (ja niestety nie mogę).
    BSODY z FF:
    A tutaj link do mojego tematu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2094082.html
    Można je połączyć, bo problem nadal nie rozwiązany niestety. Już kilka osób skarży się na BSOD przy FF.
  • Level 11  
    Komputer nie był podkręcany, sterowniki posiadam najnowsze, zaktualizowałem Flash Playera tak jak zalecił kolega wyżej. Zobaczymy czyś coś pomoże jeśli problem się powtórzy , napisze tutaj, i wykluczymy tą możliwość, dziękuje i pozdrawiam :)
  • Level 11  
    Jednak nie pomogło problem występuje nadal jakieś :/ Macie jakieś sugestie/pomysły, bo powoli staje się to irytujące z góry dzięki za pomoc
  • Helpful post
    Level 43  
    Na Operze lub Chromie dzieją się takie rzeczy?

FF w najnowszej wersji? Sterowniki do grafiki w najnowszej wersji?

Przy wyłączonej akceleracji sprzętowej jest OK?
  • Level 11  
    Nie wiem nie korzystam z tych przeglądarek, na jednej mam tyle danych(zapamiętane hasła, zakładki, archiwum itp...) i nie chce od nowa wszystkiego przenosić bo coś na pewno przeoczę i pózniej będzie problem, druga sprawa strasznie się przyzwyczaiłem do tej przeglądarki.
    Fiferfox Najnowsza wersja
    Sterowniki graficzne również najnowsze
    Co do akceleracji(aktualnie jest włączona) nie wiem sprawdzę i dam znać, dzięki za pomoc.
  • Helpful post
    Level 21  
    Wykonaj test pamięci za pomocą MemTest86+ bootowanego z płyty.
  • Level 11  
    Wyłączenie akceleracji nie pomogło komputer nadal czasem złapie zwieche i w konsekwencji się wyłącza, dziś zaciął się lecz tylko sama przeglądarka, myślę zakończę proces, zakończyłem na pasku dalej widniała ikona,(program nie zamknął się, lecz już nie było go na liście aktywnych procesów), znów włączyłem menadżera zadań i moim oczom ukazała się jakaś aplikacja/program, nosi nazwę plugin-contaier.exe zabierał aż 50% wydajności procesora(normalnie bierze tylko 0.1-0.2) , chciałem zakończyć jego proces, nagle komp się ściął a po chwili nastąpił reset, myślę że to wina tego składnika wiecie może co to jest ? mam nadzieje że dzięki temu łatwiej będzie zdiagnozować problem z góry dziękuję za pomoc.
  • Helpful post
    Level 43  
    Jest to tak zwany kontener, do którego ładowane są niektóre wtyczki aby w razie awarii chronić główny proces FF.

Zrób test pamięci programem Memtest86.
    Ściągnij stąd:
    http://www.memtest86.com/download.html
    Rozpakuj, nagraj obraz na płytę i uruchom z niej komputer.

Warto także zrobić synchronizację - przesłać wszystkie ustawienia, zakładki, hasła na serwer - odinstalować przeglądarkę, pokasować jej profile, wyczyścić rejestr. Zainstalować najnowszą wersję i przywrócić ustawienia.
  • Level 11  
    Zrobię to w najbliższym czasie, bo aktualnie nie posiadam żadnego nośnika i dam znać dzięki jeszcze raz za pomoc.
  • Helpful post
    Level 21  
    Jak napisano powyżej, plugin-container to proces pomocniczy FireFoxa. Stosowany podczas użytkowania aplikacji web'owych zawierających Adobe Flash m.in. Test pamięci wykonaj w kilku co najmniej cyklach - około 4 godziny.

[edit]
  • Level 11  
    Przepraszam za to że długo nie dawałem znaków życia ale nie miałem dostępu do komputera, problem występował nadal(nawet przy zmianie przeglądarki na Google Chrome) lecz w internecie doszukałem się sposobu jak się go pozbyć, zapisuję go poniżej może przyda się niektórym osobom.

Wyłączamy akcelerację sprzętową we flashu, PPm na filmiku na YT, ustawienia, odznaczamy na pierwszej zakładce przyśpieszenie sprzętowe.

Po wykonaniu tej czynności problem powinien zniknąć(przynajmniej u mnie znikł).

Dziękuję jeszcze raz za pomoc wszystkim którzy aktywnie brali udział w temacie.