Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak ustawić IP modemu na routerze?

11 Paź 2011 16:34 2449 12
  • Poziom 8  
    Witam,

Potrzebuje odblokować porty dla uTorrenta. Jednak odblokowanie na ruterze nic nie pomaga. Wiem ,że trzeba zrobić tak by gdy połączę się z internetem przez WiFi to gdy zobaczę w konsoli moje IPv4 powinno być jako 192.168.0. (od 10-254). Kiedyś mi się to udało zrobić metodą prób i błędów ale na innym routerze. Zrobiłem to na DIR-300 a teraz posiadam TP-Linka WR941ND z wgranym DD-WRT.

Odblokowanie portów zadziała jedynie jak odblokuje je na modemie od UPC firmy Thomson (biały z dwoma antenami).

Pomoże ktoś? :)
  • Poziom 39  
    Modemo-router z upc ustaw w tryb bridge i router tplinka ma mieć ustawione wan na Dynamic IP, wtedy przekierowanie portów na tplinku będzie działać no i musisz ustawić stale ip na podstawie mac adresu, ewentualnie włącz UPNP choć nie polecam tego robić
  • Poziom 8  
    WAN nie da się ustawić na Dynamic IP, a w modemie nie mogę znaleźć trybów do ustawienia... Przeszukałem kilka razy i nic z tego.
  • Poziom 39  
    Da się, ustawiasz "automatyczne ustawienia DHCP", podaj dokładny model tego thomsona
  • Poziom 39  
    Zobacz w thomsonie opcja WAN/WAN connection type co masz do wyboru w tej opcji ?
  • Poziom 8  
    Networ/Wan i tam mam Wan Connection Type: DHCP

Mogę wybrać Static IP, DHCP, L2TP (dhcp), L2TP (static)
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Obrazki wklejasz za pomocą tego linku https://obrazki.elektroda.pl/
    Rozwiń listę WAN connection type bo ze DHCP tam jest to wiem ale chce zobaczyć co jeszcze
  • Poziom 8  
    Mogę wybrać Static IP, DHCP, L2TP (dhcp), L2TP (static) :)

Nie wiedziałem o tych obrazkach. Będę wiedział na przyszłość. Dzięki.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Trochę poczytałem na necie i wychodzi na to ze ten router nie potrafi działać jako modem w trybie bridge, wiec jedyne co mi przychodzi do głowy to wyłączenie serwera dhcp na tplinku i będzie on bral ustawienia z thomsona ale na dłuższa metę to jest bez sensu, musisz mieć typowy modem
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Skoro modem kablowy ma wymuszone działanie jako router, to są przynajmniej dwie opcje - przekierowanie portu w "modemie" na adres routera, a w routerze na adres komputera na którym działa klient Torrenta, albo przekierowanie portu wyłącznie na "modemie", natomiast na routerze wyłącznie NATu i serwera DHCP, podłączenie go do modemu przez jeden z portów LAN (WAN niepodłączony) i używanie go wyłącznie w roli switcha z Access Pointem WiFi.
  • Poziom 8  
    Spróbuje zrobić tak jak tzok pisze... Ale to jutro :/ Już nie mam siły do tego. Tydzień się z tym bawię. W Dlinku (miałem go przed TPlinkiem) ustawiłem tryb Acces Point i latało wszystko fajnie...
  • Poziom 8  
    Przekierowałem port wyłącznie na modemie, a na ruterze wyłączyłem NAT i DHCP, podłączyłem przez port LAN a nie WAN i działa! :)

Dzięki wielkie za pomoc.