Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak wypolerować pleksi?

Ptolek 21 Feb 2003 16:35 52636 16
    Ptolek
    Level 36  
    Mam radyjko Unitra Faust i tam jest taka szybka na skali z pleksi chyba no i chcę to ładnie wypolerować, bo się matowe zrobiło (nie przyznam się dlaczego...) no i nie wiem czym. Chcę uzyskać przejrzystość zbliżoną do szkła, no tak jak od nowości?
    kss213
    Level 20  
    w north koszalin maja paste co sie zowie DISPLEX niby do wyswietlaczy tel komorkowych ale do tego tez sie nada
    mojego sony cmdj6 ladnie wypolerowal zadnej ryski i w komisie ladna cene za niego wzialem
    Ptolek
    Level 36  
    A czym się taką pastę rozprowadza ? Szmatką się poleruje, nie ?
    User removed account
    Level 1  
    Wojtek f.
    Level 12  
    Bardzo dobre efekty daje polerawanie środkiem o nazwie AutoMax (do polerawania lakieru ). Jest na tyle silny, że wystarczy użyć szmatki. Kosztuje kilka złotych i jest dostępny w każdym sklepie motoryzacyjnym.
    Barnej
    Level 13  
    Adi12 dobrze pisze! Super efekty można uzyskać przy pomocy najzwyklejszej pasty do zębów, miękka szmatka, flanela lub filc. Jak pasta zaschnie to mozna ją zwilżyć wodą. Metoda tania i skuteczna.
    Pawel Zalecki
    Level 15  
    Poza metodami domowymi wypada polecic paste polerujaca stosowana przez zlotnikow. Idznie tym nawet polerowac plyty CD/DVD celem usuniecia rys.
    obet
    Level 18  
    zielona pasta do złota też daje dobre efekty można ją zakupić od wschodnich bratów na bazarach_rysuje się po szmatce tą pastą i poleruje plexe tylko powoli bo może sie przytopić nagrzewając się od zbyt wielkiego tarcia
    seba30
    Level 15  
    również stosuje tę zieloną pastę. Jeżeli masz tylko zmatowioną szybke od tego radia nie konieczne jest wyrównanie jej, jezeli chcesz sie pozbyć głebszych rys wówczas super drobnoziarnisty papier ścierny, można do tego celu również użyć żyletki.
    ankuch
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Taaa, tylko trzeba zaznaczyć, że ten "drobny" papier ścierny powinien być nie grubszy niż 1500 - 2000 (chodzi o ziarnistość) i najlepiej to robić na wodę z mydłem lub płyne do mycia naczyń.
    ArtuJawo1
    Level 11  
    a moze sprobujesz zwykla pasta do zebow ale ostroznie bo sam nigdy nieeksperymentowalem i nie wiem co sie moze stac ale ten sposob opisal ktos na grupe dyskusyjnej podobno metoda skuteczna
    grzeskk
    Level 34  
    dobrze sie poleruje pastą do zębów,a te zmatowienie to pewnie po myciu denaturatem
    CKsrv
    Level 32  
    albo kup w jakims sklepie GSM za ~15zł displex (tak to się chyba nazywa) i po kłopocia a działa na pewno nawet jesli sa głębokie rysy to zrobią sie przeźroczyste ("dziury" same nie znikną ale nie bedą się rzucac w oczy)
    Ptolek
    Level 36  
    Zmatowienie jest po acetonie :D Dzięki za rady, co prawda za Fausta się nie biorę bo trafił mi się inny tuner, ale wiedza przyda się na przyszłość.
    gamid
    Level 17  
    rowniez najtanszym srodkiem do polerowania daje pasta do zebów

Czemu się powtarzasz ? Ta pasta do zębów była wymieniona już ładnych parę razy w tym temacie.
    ankuch.
    laskala
    Level 12  
    Wojtek f. wrote:
    Bardzo dobre efekty daje polerawanie środkiem o nazwie AutoMax (do polerawania lakieru ). Jest na tyle silny, że wystarczy użyć szmatki. Kosztuje kilka złotych i jest dostępny w każdym sklepie motoryzacyjnym.

AutoMax jest bardzo dobry do polerowania plastiku.
    Ja miałem problem z mocno porysowaną plastikową szybką w zegarku. Najpierw przetarłem ją papierem ściernym 1200 potem 1500 na końcu 2000. Po tej operacji szybka wyglądała koszmarnie.... była bardzo zmatowiona i myślałem, że zegarek wywalę do śmieci.... Jednak jak zastosowałem pastę AutoMax... efekty były zaskakujące... Większość rys usunął co prawda papier ścierny, jednak spowodował zmatowienie... a AutoMax doskonale przywrócił ostrość plastikowej szybce i zlikwidował zmatowienie.
    Polecam ten sposób. Jak wypolerować pleksi?

Na załączonych zdjęciach użyłem innej gradacji papieru... Jednak efekt jest również bardzo dobry...