Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagrzewnica olejowa - nie uruchamia sie

cinema 16 Oct 2011 17:21 30618 11
 • #1
  cinema
  Level 11  
  Witam
  Nagrzewnica przestała działać olej opałowy skończył sie w zbiorniku wyłączyła się i nie mogę jej uruchomić wygląda jak by nie dostawała prądu żadnej reakcji.
  bezpiecznik sprawdziłem jest dobry wentylator tez jak i zapłon nie wiem jak sprawdzić czujniki jest jeden optyczny i temperaturowy
  przesyłam zdjęcia możne ktoś pomoże
  pozdrawiam

  Nagrzewnica olejowa - nie uruchamia sie Nagrzewnica olejowa - nie uruchamia sie Nagrzewnica olejowa - nie uruchamia sie
 • #2
  Roman61
  Level 16  
  Jaka to jest nagrzewnica podaj nazwę i typ poszukaj czy nie ma jakiegoś przycisku reset niektóre mają taki przycisk który wyskakuje po skończeniu się paliwa fotokomórka powinna bez oświetlenia pokazywać bardzo dużą oporność ponad 0,5 mΩ po oświetleniu światłem dziennym zależnie od typu nagrzewnicy kilkaset Ω. na zdjęciu pierwszym to jest elektrozawór a nie czujnik temperatury (ta czarna kostka) Zamieść inne zdjęcia palnika i podaj nazwę nagrzewnicy może się uda pomóc.
 • #3
  cinema
  Level 11  
  Witam
  nagrzewnica nie ma nazwy moc 20kw
 • #4
  Roman61
  Level 16  
  Nagrzewnica na pewno produkcji chińskiej. Z tych zamieszczonych zdjęć trudno wywnioskować czy nie ma jakiegoś czujnika poziomu paliwa. Poproszę o zdjęcia z boków po odkręceniu pokryw bocznych oraz jeszcze inne zdjęcia palnika i całej nagrzewnicy.
 • #5
  marcin2614
  Level 11  
  Witam.Proszę o pomoc w sprawie nagrzewnicy na olej napedowy .Nazwa to reveal adres na naklejce to szamotuły.ul,chrobrego.Powód rozkręcenia po kilku minutach pracy wyłączała się sama.Po wyczyszczeniu dyszy paliwowej nie odpala płomień.Brak iskry na iskrowniku.silnik startuje paliwo rozpyla tylko nie odpala po chwili wszystko staje.Na iskrownik z płytki wychodzą dwa cienkie kable.Czy na tych kablach w chwili rozruchu powinno być napięcie.I czy rozkręcenie czy może rozregulowanie dyszy może byc przyczyna braku iskry.
  Nagrzewnica olejowa - nie uruchamia sie
 • #6
  cinema
  Level 11  
  masz to samo co u mnie zepsuty był fotorezystor jak go wymieniłem to zaczęła działać w którym z postów jest info o wartościach jakie powinien mieć zakryj i odkryj powinny być duże różnice w wartościach on decyduje czy da sie uruchomić iskrownik.
 • #7
  marcin2614
  Level 11  
  Foto rezystor jest dobry rezystancja zmienia się. Był trochę brudny.Może to było powodem gaśnięcia.Jednak nagrzewnica nie odpala napięcie na iskrowniku wychodzi z płytki 230V.Parę sekund przycisk włączania miga po chwili napięcie zanika a lampka przycisku zapala się na stałe dmuchawa chodzi i paliwo daje dysza.Pewnie iskrownik zepsuty.Może przez rozkręcenie dyszy paliwa rozregulowałem strumień ropy i nie pada na iskrownik jednak żadnej iskry tam nie widać.
 • #8
  Roman61
  Level 16  
  To jest nagrzewnica z zapłonem żarnikowym. Te dwa cienkie kabelki idą do kostki z której w głąb komory spalania powinien wystawać żarnik. Ten żarnik po włączeniu nagrzewnicy powinien się rozgrzać do czerwoności przez 7 sekund. Zapewne żarnik pękł i nie ma się od czego paliwo zapalić.
 • #9
  marcin2614
  Level 11  
  Z tego żarnika wystają tylko dwa cieniutkie 3 mm pręciki w odstępie około 5 mm nie są za sobą połączone.Myślałem że to elektrody od iskrownika. Ale jak to jest żarnik to pewnie coś się upaliło.Gdzie takie części można dostać.Proszę o adres sklepu?
 • #10
  mirrzo

  Moderator on vacation ...
  Możesz zregenerować drutem oporowym. Należy zwinąć spiralę, ok 6-8 zwojów i wstawić ją w miejsce tych dwóch "cieniutkich" pręcików.
 • #11
  marcin2614
  Level 11  
  Dziękuje bardzo wszystkim za pomoc.Boje się kombinować z żarnikiem bo jeszcze spale płytkę.Dostałem na pocztę od kolegi z forum adres serwisu który sprzedaje części:płytka z ciekawości 220zł, a sam żarnik 200zł.
 • #12
  Rettarow
  Level 2  
  Witam
  Posiadam nagrzewnicę olejową MASTER. Mam problem i nie jestem pewny czy jest to wina: dyszy czy fotokomórki czy pompy.
  Na początku odpala i wszystko jest dobrze a gdy się wyłączy to już nie odpala. I tak za każdym razem gdy ją odpalę od nowa.
  Proszę o pomoc.
  Jest mi bardzo potrzebna w warsztacie.