logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Sharp LC-32DH77E - TV nie włącza się, dioda St-by miga, brak 13V

ZBIGNIEWO 18 Paź 2011 14:07 2688 0
REKLAMA
  • #1 10039688
    ZBIGNIEWO
    Poziom 13  
    Posty: 134
    Ocena: 3
    W TV jak w temacie odbiornik nie włącza się, dioda st-by miga na czerwono dwa razy.Brak napięcia 13V.Z przetwornicy wychodzi napięcie 5v na 11 nóżkę gniazda CN7201 ,dalej przechodzi na płytę główną na stabilizator CJ8S.Z układu wychodzi napięcie 3,3V.Na nóżce 9 gniazda CN7201 jest napęcie 3,2V.W momencie włączania odbiornika, na nóżce 10 PS ON złącza CN7201 na moment pokazuje się napięcie w granicy 3,3V i spada do zera dioda st-by przez moment świeci na zielono.Przekaźnik RL7101 nawet się nie załączy.Podłączyłem 5V do styku PS NO ,przekaźnik załączył ale nadal brak napięcia 13V.Sprawdzałem zasilacz na ewentualne zwarcia tranzystorów , diod. Wymieniłem kondensatory po stronie wtórnej zasilacza. Szukałem podobnego tematu na forum ,nic nie znalazłem.Czy ktoś z kolegów miał podobny problem?
  • REKLAMA
REKLAMA